wentylacja -podpiecie

Re: wentylacja -podpiecie

Postprzez Mr. Ed » 30 sty 2015, o 10:30

U mnie negatywne skutki były podwójne.

Najpierw, gdy wyprowadziłem rośliny z pudła na parapet, światła naturalnego w mieszkaniu było za mało i rośliny się powyciągały.
Potem, gdy wyniosłem z domu na balkon, miałem tydzień upałów i poparzyło liście bo zaniedbałem hartowania (wynoszenia na bezpośrednie słońce najpierw na krótko, a potem coraz dłużej).

Ale z obu problemów krzaki się pozbierały i doczekałem się całkiem przyzwoitych plonów jak na hodowlę balkonową. Papryki to twarde rośliny jak już wyrosną ze stadium sadzonki.
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: wentylacja -podpiecie

Postprzez viris » 30 sty 2015, o 10:40

Czyli w kwietniu zacząć po prostu wynosić je na słońce i z czasem zwiększać czas jaki na nim będą przebywały ;) Dzięki serdeczne za pomoc, gdyby ktoś chciał jeszcze coś doradzić, chętnie wysłucham <thumright>
"Veni, vidi, vici"
Avatar użytkownika
viris

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 88
Images: 22
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 18:30
Lokalizacja: Małopolska
Papryki:

Re: wentylacja -podpiecie

Postprzez preem » 30 sty 2015, o 10:46

Warto przetrzepać tematy z growlogów innych osób z forum jest tam wiele cennych informacji na temat uprawy chili <thumright>
Avatar użytkownika
preem

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 110
Dołączył(a): 10 sty 2015, o 18:24
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 1
Papryki:

Re: wentylacja -podpiecie

Postprzez CATALAYA » 30 sty 2015, o 12:26

Ja mam okna bardzo nasłonecznione. W poprzednim sezonie chili od razu trafiły z boxa pod mocne słońce, żeby nie doszło do popażeń przykryłem krzaki agrowłukniną.
Avatar użytkownika
CATALAYA

CHILIHEAD
 
Posty: 708
Images: 180
Dołączył(a): 29 mar 2013, o 18:19
Lokalizacja: Jabłonna k. Legionowa
Pochwały: 11
Papryki: Nowy sezon to nowe wyzwania

Re: wentylacja -podpiecie

Postprzez viris » 31 sty 2015, o 18:13

I jeszcze pytanie odnosnie oswietlenia. Moj growbox ma dno o podstawie 28x37, czytalem ze na metr2 powinno byc okolo 8000 lumenow. Ja mam swietlowke 22w ktora daje 1300 lumenow. Pytanie czy taka sie sprawdzi czy nie bedzie wielkivh efektow? A jeszcze bym zapomnial - montujac wentylatory przypomnialo mi sie z fizjologii ze rosliny potrzebuja co2, wydalaja tlen, jako ze co2 jest ciezszy od tlenu idzie na dol. Teraz pytanie do Was, czy wentylator tloczacy powietrze do srodka umiescic na dole growboxa, a ten ktory 'wysysa' powietrze nieco wyzej tak aby wwiewany byl co2 a wyciagany tlen, czy to nie ma znaczenia?
"Veni, vidi, vici"
Avatar użytkownika
viris

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 88
Images: 22
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 18:30
Lokalizacja: Małopolska
Papryki:

Re: wentylacja -podpiecie

Postprzez CATALAYA » 31 sty 2015, o 18:17

Cześć, w kwestji CO2 to bez znaczenia czy będziesz go tłoczył od dołu czy wysysał od góry, ważny jest obieg. Dostarcza świeżego powietrza bogatego w CO2 i zapobiega powstawaniu pleśni. Ja miałem jeden duży wentylator z zasilacza od PC na górze(podłączony do starej ładowarki z NOKI), który wysysał powietrze. U dołu dwa otwory bez wentylatorów i było git. (nasiona poszły)
Avatar użytkownika
CATALAYA

CHILIHEAD
 
Posty: 708
Images: 180
Dołączył(a): 29 mar 2013, o 18:19
Lokalizacja: Jabłonna k. Legionowa
Pochwały: 11
Papryki: Nowy sezon to nowe wyzwania

Re: wentylacja -podpiecie

Postprzez viris » 31 sty 2015, o 18:52

Wpadlem na dokladnie taki sam pomysl z wentylatorami od zasilaczy ;d roznica tylko ta ze bede mial jeden dodatkowy ;p a co w przypadku tej swietlowki o ktorej pisalem wyzej? Moze taka byc, czy podpiac jeszcze jedna?
"Veni, vidi, vici"
Avatar użytkownika
viris

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 88
Images: 22
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 18:30
Lokalizacja: Małopolska
Papryki:

Re: wentylacja -podpiecie

Postprzez CATALAYA » 31 sty 2015, o 19:15

nie wiem ile lumenów na metr kwadratowy. u mnie było tak: http://chilihead.pl/viewtopic.php?f=24&t=3140#p39521
Avatar użytkownika
CATALAYA

CHILIHEAD
 
Posty: 708
Images: 180
Dołączył(a): 29 mar 2013, o 18:19
Lokalizacja: Jabłonna k. Legionowa
Pochwały: 11
Papryki: Nowy sezon to nowe wyzwania

Re: wentylacja -podpiecie

Postprzez viris » 31 sty 2015, o 21:18

Wlasnie czytalem gdzies ze 8000 ale wolalbym zeby ktos sie jeszcze wypowiedzial czy aby nie za maalo mam. U Ciebie jest dosc duzo swiatla wiec jest ok
"Veni, vidi, vici"
Avatar użytkownika
viris

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 88
Images: 22
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 18:30
Lokalizacja: Małopolska
Papryki:

Re: wentylacja -podpiecie

Postprzez Connor6598 » 8 lut 2015, o 14:49

+/- 8000lm/m^2, ale powierzchnia twojego boxa jest o wiele mniejsza niż m^2, dlatego powinno być ok. Pamiętaj że nie tylko lumeny się liczą, ale też barwa światła, czas doświetlania itd. Co do wentylacji, zdecydowanie wystarczy 1 wiatrak out do góry i wlot pasywny na dole. Pozdrawiam!
______________________________________________________________________________________________

Mój growlog: viewtopic.php?f=24&t=3761
Avatar użytkownika
Connor6598

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 84
Images: 51
Dołączył(a): 6 cze 2014, o 13:31
Papryki: Tak.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Growbox

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości