wentylacja -podpiecie

Re: wentylacja -podpiecie

Postprzez Polishteam » 10 lut 2015, o 15:53

Mimo, że masz już wentylację to dobrym rozwiązaniem jest zasilacz 12V 1A. Ja takiego używałem nie zajmował dużo miejsca, a spokojnie uciągnął 4 wentylatory. Z uwagi iż ciepłe powietrze idzie w górę najlepiej aby wyciągający był właśnie na górze. Lumeny lumenami, ale tak jak już to zostało napisane najważniejsza jest barwa Tutaj masz to opisane.
Avatar użytkownika
Polishteam

GOD OF CHILIHEAD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1180
Images: 451
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 10:18
Pochwały: 4
Highscores: 1
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: wentylacja -podpiecie

Postprzez viris » 12 lut 2015, o 00:55

Na chwilę obecną posiadam 12V z regulacją napięcia, do tego timer który co 15 włącza bądź wyłacza oba wiatraki (co 15 min przez co nie nagrzewa się i nie brzęczy). Co to oświetlenia to może w przyszłym roku poeksperymentuje bo dość dużo kasy na to poszło a czesne kosztuje :D
"Veni, vidi, vici"
Avatar użytkownika
viris

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 88
Images: 22
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 18:30
Lokalizacja: Małopolska
Papryki:

Re: wentylacja -podpiecie

Postprzez emdoss » 24 lut 2015, o 22:33

Hej,
Ja zakupiłem zasilacz w Obi, jakies 35zł.
http://www.tme.eu/pl/details/mw3k10gs/z ... e/mw3k10gs
taki jak ten, KOD MW3K10GS

Masz regulację 12V, 3V, 4,5V, 5V, 6V, 7,5V, 9V, na wyjściu 1A. Podlaczylem trzy wiatraczki, ale z jednego zrezygnowalem. Jeden u gory 12x12cm komputerowy, supercichy, i jeden nawiew na rosliny, co by sie do wiatru przyzwyczajaly, 6x6cm

Jesli widze, ze w boxie jest za zimno, to zmniejszam powiedzmy z 9V za 3v, i wiatraczki sie kreca, ale wolniej. Dobre rozwiazanie :) Fajna opcja, bo jest duzo koncowek do zasilacza (roznej grubosci, jedne z + w srodku, inne na zewnatrz)
Sluzy mi bezproblemowo drugi sezon. Wszystko wlaczone w listwe przepieciowa, a listwa pod automatyczny wylacznik z obi za 11zl. I sobie chodzi od 17.00 do 7.00 :)
Avatar użytkownika
emdoss

NOWY
 
Posty: 34
Images: 90
Dołączył(a): 7 mar 2014, o 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Papryki: Jolokia Yellow - podobno:)
Trinidad Scorpion:Morouga Red,Butch T,Orange,Yellow

Re: wentylacja -podpiecie

Postprzez SCRUBBY » 24 lip 2016, o 22:36

Cześć,
Ja od jakiegoś czasu do regulacji nawiewu (wiatraki do PC 120x120) i siły światła dla LEDów (stripy) używam: regulatorów 5VDC - 23VDC (SKU: 1038740) a moc pobieraną przez wszystkie moje podłączone urządzenia 12VDC mierzę tym watomierzem (SKU:908715). Wszystko działa fajnie.

P.S. Kupione i już płynie do POL został jeszcze automat/wyzwalacz temaperaturowo - wilgociowy, czyli termostat:) Podłączyć do niego (ma dwa wyjścia sygnałowe) planuję wentylację growboxów (na zbyt wysoką temperaturę) i brzęczyk alarmowy (na zbyt niską temperaturę). Co z tego wyjdzie - jeszcze nie wiem. To na razie tylko koncepcja i FUN.
Avatar użytkownika
SCRUBBY

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 118
Dołączył(a): 22 lip 2016, o 14:26
Pochwały: 2
Papryki: Różne chinense'y i kilka ozdobnych :)

Re: wentylacja -podpiecie

Postprzez shangrila993 » 23 mar 2017, o 15:49

witajcie kupiłem sobie 2 lampy grzewcze 125W 1,2-1,3 um fali.
growbox o wymiarach 2,2x 1.1x1.1
i pytanie takie czy starcza mi po dwa wentylatory z jednej i drugiej strony wyciagajace i wciagajace powietrze
Avatar użytkownika
shangrila993

ŚWIEŻAK
 
Posty: 6
Dołączył(a): 22 mar 2017, o 16:43
Papryki:

Poprzednia strona

Powrót do Growbox

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron