moj skromny growbox

moj skromny growbox

Postprzez sosna_18 » 13 paź 2013, o 16:45

witam wszystkich
mam kilka pytan dotyczacych oswietlenia,poniewaz nie szczegolnie ogarniam o co chodzi z tymi lumenami itd.
do rzeczy,moj box bedzie mial 70cm wys. 60 szer. i 40 dl. boksiwo bedzie pietrowe i teraz pytanie, czy taka zarowka wystarczy? http://allegro.pl/zarowka-lampa-swiatla-stalego-36w-210w-5500k-w-wa-i3599753178.html?gdy roslinki podrosna zamierzam zdemontowac polke i postawic je na podlodze.czy moze lepsza taka zaroweczka?http://allegro.pl/zarowka-lampa-swiatla-stalego-85w-400w-5500k-w-wa-i3599757393.html bylbym niezmiernie wdzieczny gdyby ktos najlepiej podeslal linka do wlasciwej na ten rozmiar boxa zarowki.Mimo iz zdolnosci manualnych nie posiadam to pochwale sie fotkami gdy bedzie juz gotowy :P czy takie zarowki podlacza sie bezposrednio do gniazdka czy musi byc jakis zasilacz? moze pytania wydadza sie banalne ale wolalbym byc pewny co i jak a nie kombinowac jak kon pod gore
Avatar użytkownika
sosna_18

NOWY
 
Posty: 48
Images: 7
Dołączył(a): 1 sie 2013, o 18:38
Lokalizacja: Pomiechówek
Papryki: yellow cayenne,bolivian rainbow,capsicum samba

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: moj skromny growbox

Postprzez sic » 13 paź 2013, o 17:36

wez dwie takie jak masz w pierwszym linku i na bank będzie dobrze ;) albo weź jedną i zobacz, ewentualnie doświetlić zawsze później możesz...

Na forum masz dużo różnych tematów o oświetleniu, poszukaj, poczytaj
Avatar użytkownika
sic

CHILIHEAD TEAM
CHILIHEAD
 
Posty: 714
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 17:32
Lokalizacja: Silesia
Pochwały: 2
Papryki:

Re: moj skromny growbox

Postprzez wolek68 » 13 paź 2013, o 18:17

Ja właśnie stosuje te 36 Wat i do tego 2 liniowe świetłówki:
viewtopic.php?f=24&t=2359
Avatar użytkownika
wolek68

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1855
Images: 11
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 06:48
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 11
Papryki:

Re: moj skromny growbox

Postprzez ulek » 13 paź 2013, o 23:54

sosna_18 napisał(a):czy takie zarowki podlacza sie bezposrednio do gniazdka czy musi byc jakis zasilacz? moze pytania wydadza sie banalne ale wolalbym byc pewny co i jak a nie kombinowac jak kon pod gore


bezposrednio do pradu, nie potrzebujesz zadnego zasilacza. to jest normalny gwint E27 czyli ten duzy. zarowka sama w sobie ma elektronike potrzebna do jej odpalenia.
Avatar użytkownika
ulek

NOWY
 
Posty: 17
Images: 2
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 20:16
Lokalizacja: Chudaczewko/Dublin
Papryki: Aktualnie Jalapeno tylko, ale... :D

Re: moj skromny growbox

Postprzez sosna_18 » 15 paź 2013, o 09:41

hmmm prawde mowiac sadzilem ze bedziecie radzic wziac ta mocniejsza i ku niej bardziej bym sie sklanial ale zrobie tak jak radzi sic ,narazie polece z ta mala a jak bedzie slabo to dolacze druga i ogarne rezultaty.narazie dzieki za odpowiedzi,w czwartek biore sie za robienie boxa
Avatar użytkownika
sosna_18

NOWY
 
Posty: 48
Images: 7
Dołączył(a): 1 sie 2013, o 18:38
Lokalizacja: Pomiechówek
Papryki: yellow cayenne,bolivian rainbow,capsicum samba

Re: moj skromny growbox

Postprzez sosna_18 » 18 paź 2013, o 13:32

Wiec tak,box juz zrobiny,d*py nie urywa wygladem ale najwazniejsze ze bedzie funkcjonalny a przynajmniej mam taka nadzieje ze sie sprawdzi.Nie jest zbyt szczelny wiec zastanawiam sie czy bedzie potrzebna wentylacja ale to juz sie ogarnie jak przyjdzie mi paczka z zarowka.Pora by sie pochwalic skrzynia i tak jak mowilem boksik jest pietrowy,polka bedzie opuszczona gdy roslinki podrosna 4707 4708 4709 4710.
Prawde mowiac nie spodziewalem sie ze tak ciezko bedzie naciagnac ten koc ratunkowy,jezeli uwazacie ze nalezy to poprawic to piszcie,zarowka ktora obecnie tam siedzi jest krotko mowiac dla picu
Avatar użytkownika
sosna_18

NOWY
 
Posty: 48
Images: 7
Dołączył(a): 1 sie 2013, o 18:38
Lokalizacja: Pomiechówek
Papryki: yellow cayenne,bolivian rainbow,capsicum samba

Re: moj skromny growbox

Postprzez wlodizw » 18 paź 2013, o 13:57

Koc nie musi być jakoś wzorowo naciągnięty.
Zastanawia mnie tylko jedno. Dwa piętra i jedno źródło światła?
A tam na dole będzie ciemnica? Poza tym jak dwa piętra to box na wzrost roślin max. 3 tygodnie. A potem co? Wyoutowane z boxa?
Niepotrzebne było oklejanie kocem podłogi, bo tam i tak nic Ci nie odbije, bo doniczki będą stały a przy przesuwaniu podczas podlewania jak będą większe i tak wszystko się porwie. Szkoda było roboty.
trans-8-metylo-N-wanilino-6-nonenamid rządzi


Obrazek
Avatar użytkownika
wlodizw

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2311
Images: 114
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 10:10
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 7
Papryki: lubię jeść i lubię jak mnie po nich piecze tu i tam...

Re: moj skromny growbox

Postprzez Psyhe » 18 paź 2013, o 14:01

To może najpierw będzie miał małe roślinki na półce a jak podrosną to da na dno :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: moj skromny growbox

Postprzez wlodizw » 18 paź 2013, o 14:06

Przy świetlówkach jest około 60*C także nie wiem czy jest sens trzymania małych plantów przy samym źródle światła. Box jest cały w odbłyśnikach a więc światło z każdej strony sobie dojdzie. A dzięki temu, że jest zamknięty na dole powinna być optymalna temperatura dla roślin ~30*C - czego chcieć więcej? Wentylator przy lampach zakładać dla cyrkulacji powietrza i starczy.
trans-8-metylo-N-wanilino-6-nonenamid rządzi


Obrazek
Avatar użytkownika
wlodizw

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2311
Images: 114
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 10:10
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 7
Papryki: lubię jeść i lubię jak mnie po nich piecze tu i tam...

Re: moj skromny growbox

Postprzez Psyhe » 18 paź 2013, o 14:20

Karlos miał u siebie kiedyś siewki przyklejone do świetlówki i jakoś to było ;)

Dopiero co zbudował boxa, obniży półkę o 10 cm doda wentylacje i będzie dobry box
Wątpię żeby tam gdzieś było 60 stopni wtedy
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Następna strona

Powrót do Growbox

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości