Budowa GrowBoxa

Budowa GrowBoxa

Postprzez Unstoppable303 » 4 lis 2012, o 17:20

Witam! Dopiero zaczyna moją przygodę z uprawą w Growboxie.Poniżej jest obrazek z planowanym Growboxem.Wpierw powiem co mam zamiar hodować :
-Mięta pieprzowa
-Melisa lekarska
-Szałwia lekarska
-Kozłek lekarski
-Oregano(lebiodka pospolita)
Nasiona już zamówiłem.I proszę was o pomoc w dostosowaniu lamp do growboxa.Oczywiścię jak potrzebne są wentylatory to napiszcie ile i jakie.I jak sądzę każde z tych ziół potrzebuje innego klimatu więc mam 4 komory tylko potrzebuje od was podpowiedzi jaka lampa ( najlepiej energooszczędna)na każdą komore , ile stopni potrzebują itp.

Długość 38.5cm
Szerokość 38.5cm
Głębokość 38.5cm
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Unstoppable303

ŚWIEŻAK
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 16:33
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Budowa GrowBoxa

Postprzez awepa » 4 lis 2012, o 22:34

moim zdaniem: koszt budowy i energii/możliwe zbiory --> uprawa ziół w (tak małym boxie) to głupota ale napisz ile kasy chcesz na to przeznaczyć?
może mylę się, ale za cenę growa z kilkoma lampami to możesz sobie kupić tyle ziół, że w szafkach nie zmieścisz.
awepa

NOWY
 
Posty: 25
Dołączył(a): 19 lut 2012, o 17:04
Papryki:

Re: Budowa GrowBoxa

Postprzez sic » 5 lis 2012, o 01:00

awepa napisał(a):moim zdaniem: koszt budowy i energii/możliwe zbiory --> uprawa ziół w (tak małym boxie) to głupota ale napisz ile kasy chcesz na to przeznaczyć?
może mylę się, ale za cenę growa z kilkoma lampami to możesz sobie kupić tyle ziół, że w szafkach nie zmieścisz.


chili w boxie to jest dokładnie taki sam absurd, chyba ze ktoś to traktuje jak hobby... to w tedy koszta ida na drugi plan! jedni hodują rybki, inni pająki czy grzyby na stopach, ale jeśli ktoś chce wrzucić kase w zimowego krzaczka to po cholerę go zniechęcać?!?!?!? bo ja nie ogarniam takich wypowiedzi! widzialeś tu pytanie o opłacalność? bo ja nie, więc idź se kup te wory ziółek i wypełnij nimi swoje szafki.

co do boxa, moim zdaniem to 38cm wysokości to jest mało, dużo za mało, koszta budowy ci nie wzrosną specjalnie a lepiej zrób coś wyższego z regulowaną wysokością oświetlenia. Co do lamp to poczytaj w innych tematach na forum (az tak dużo ich nie ma) na pewno znajdziesz odpowiedź!
Avatar użytkownika
sic

CHILIHEAD TEAM
CHILIHEAD
 
Posty: 714
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 17:32
Lokalizacja: Silesia
Pochwały: 2
Papryki:


Powrót do Growbox

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron