Growbox - pytania

Growbox - pytania

Postprzez koobiks » 11 maja 2012, o 17:37

Witam mam na imie Kuba i jak widac jestem tu nowy. Zaczalem budowe growboxa ale mam kilka pytan, a i wszelkie podpowiedzi oraz sugestie rownie beda bardzo pomocne :)

Na chwile obecna mam sama "skrzynke" z plyty OSB3 o grubosci 12 mm. Wyglada to mniej wiecej tak:

growbox.JPG


od strony zewnetrznej nie ma nic, chce zrobic drzwiczki z takiej samej plyty jak reszta, chociaz wolalbym szklane tylko nie wiem jak to by wyszlo cenowo. Co do oswietlenia to bylem dzisiaj w OBI i pan sprzedawca powiedzial mi, ze dobrym swiatlem bylaby taka swietlowka:
http://www.belio.pl/index.php?p9088,hag ... dl-104-7cm

Chcialem spytac czy faktycznie tylko taka swietlowka wystarczy, jesli nie i powinny byc zupelnie inne prosilbym o podpowiedzi jakie. Co nie co wyczytalem na forum i pytanie nastepne to: czy wypelnienie calego wnetrza kocem ratunkowym to dobre rozwiazanie? I czy wowczas jako odblysnik mimo wszystko zamontowac np blaszke do pieczenia jak gdzies widzialem... Widzialem tez cos takiego jak folia mylar ? Czy wyzej wymieniony koc ratunkowy rownie dobrze spelni sie w tej roli? Kolejne pytanie czy oprocz termometrow zamocowanych u gory i dolu warto zaopatrzyc sie w miernik wilgotnosci powietrza? Widzialem, ze ceny na allegro nie sa niskie wiec raczej srednio taka opcja mi sie usmiecha.
Na rysunku kolka zaznaczone na fioletowo to otwory na wentylatory i tu kolejne pytanie - gdzie takowe nabyc, bo dzis pytalem w kilku punktach i nigdzie niczego nie dostalem.
Na chwile obecna chyba tyle pytan, w razie czego bede pytal na biezaco.
Z gory dziekuje za odpowiedzi, sugestie jak i uwagi :)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
koobiks

ŚWIEŻAK
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 maja 2012, o 09:23
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Growbox - pytania

Postprzez geq » 11 maja 2012, o 18:03

Witaj na forum, bardzo fajna konstrukcja :D

Ta świetlówka na długość ci nie wejdzie w żadnej sensownej konfiguracji, a do wzrostu szukaj takich o barwie 6400K
Jeśli całość wyłożysz kocem to odbłyśnika nie potrzeba.
Miernik wilgotności nie jest konieczny, kupiłbym go w ostateczności nie mając co robić z pieniędzmi.
Wentylatory w pierwszym lepszym komputerowym kupisz, ewentualnie taniej w Saturnie czy MediaMarkt lub na allegro.
Avatar użytkownika
geq

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 124
Images: 13
Dołączył(a): 1 mar 2012, o 14:04
Lokalizacja: Wrocław / Opole
Papryki:

Re: Growbox - pytania

Postprzez koobiks » 11 maja 2012, o 18:06

Co do tej swietlowki to oczywiscie chodzilo mi o moc i swiatlo jakie daje. Wymiaru szukalbym mniejszego rzecz jasna :) Sugerowalem sie przykladem. Dziekuje za rady :)

-- 11 maja 2012, o 19:35 --

Teraz tak mysle, ze w polce przydalyby sie otwory, tak po jednym malym w kazdym narozniku :)

-- 11 maja 2012, o 20:35 --

Co do wentylatorow to powiedzmy, ze cos znalazlem:

http://allegro.pl/wentylator-komputerow ... 64934.html

pytanie w jaki sposob to podlaczyc ( pewnie jakies przejsciowki ) zeby wszystko sprawnie dzialalo :)
Avatar użytkownika
koobiks

ŚWIEŻAK
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 maja 2012, o 09:23
Papryki:


Powrót do Growbox

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron