Growbox - z jakiego materiału?

Re: Growbox - z jakiego materiału?

Postprzez 4ndrew » 5 kwi 2012, o 12:08

nie w podlodze , na dole czyli w dolnej czesci ;) , a czy w sciance tylnej , czy bocznej to obojetnie (na ogol box jest jak zwykla szafa i z tylu ma cienka scianke i tam wtedy najlatwiej te otwory wyciac ) . A co do wysokosci to na dole znaczy tak zeby byly nad doniczkami (np 30-40cm od podlogi) .
Avatar użytkownika
4ndrew

CHILIHEAD
 
Posty: 840
Images: 519
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 5
Papryki: omnomnom

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Growbox - z jakiego materiału?

Postprzez Proximat3 » 5 kwi 2012, o 12:37

Tak żeby wiało na łodygi/liście rozumiem? No to już bardziej racjonalne jest :)
Już zamówiłem żarówkę: http://halogen.pl/swietlowka-4u-e27-40w ... p5377.html
Szukałem w wielu sklepach, ale tu sobie tanio 5 oprawek kupiłem do tego, a z tych żarówek 6400K to tylko ta była, bo chciałem kupić 2x 24W no ale już o barwie 2700K tylko były, wystarczy to na boxa o pow. 0.3m^2, bo tyle wychodzi z wymiarów 400x750?
Avatar użytkownika
Proximat3

NOWY
 
Posty: 27
Dołączył(a): 28 lut 2012, o 21:44
Papryki:

Re: Growbox - z jakiego materiału?

Postprzez Bartek » 12 kwi 2012, o 13:52

Ja mam jedna 65W na 0.12m^2 i wzrost jest niesamowity. (przy 4500-5200Lm)
Nie widzę informacji o ilośći lumenów w tej twojej świetlówce ale powinno byc ok :>
Avatar użytkownika
Bartek

NOWY
 
Posty: 27
Dołączył(a): 21 maja 2011, o 22:19
Papryki:

Re: Growbox - z jakiego materiału?

Postprzez Proximat3 » 12 kwi 2012, o 21:09

BOXa mam prawie w całości zrobionego, już roślinki się grzeją :) płyta wiórowa prasowana (chyba mdf), dałem za 4 duże ścianki i krawędziowniki do wkrętów jakieś 31zł razem, więc polecam hurtownie co sprzedają też w detalu i na miejscu za free przycinają :)
Dam fotki jak będzie wiatrak, i może kupię programator czasowy dobowy na fotoperiod odpowiedni, bo dotychczas po macoszemu wciskałem te wtyczki do kontaktu jak się budziłem :)
Box jest dość pokaźny ale muszę go od wewnątrz pomalować jeszcze.

Kto wie jakie napięcie mają wiatraczki komputerowe? 12V? Bo nie wiem czy wymontować z kompa i podłączyć to pod sieć, czy przez zasilacz.
Avatar użytkownika
Proximat3

NOWY
 
Posty: 27
Dołączył(a): 28 lut 2012, o 21:44
Papryki:

Re: Growbox - z jakiego materiału?

Postprzez pikko » 12 kwi 2012, o 21:10

no max mają 12V ale to zalezy od modelu :) w kazdym badz razie jak dasz mniejsze napiecie to po prostu bedzie sie wolniej krecil ;)
Avatar użytkownika
pikko

ROZGADANY
 
Posty: 268
Images: 2
Dołączył(a): 10 kwi 2012, o 15:03
Lokalizacja: Kraków
Papryki:

Re: Growbox - z jakiego materiału?

Postprzez rOTTEN » 12 kwi 2012, o 21:53

Jak podłączysz je pod 230 to ci odlecą i zostawią za sobą smugę dymu :)
Ja podpiąłem do starych ładowarek od komórek i jest git.
Avatar użytkownika
rOTTEN

NOWY
 
Posty: 40
Images: 27
Dołączył(a): 6 mar 2012, o 10:59
Papryki:

Re: Growbox - z jakiego materiału?

Postprzez Proximat3 » 13 kwi 2012, o 13:30

Trochę lipa z temperaturą po kilku godzinach jest 24 stopnie, oprócz poluxa na barwę stosuję zwykłą najtańszą żarówkę do grzania ale do tego boxa to chyba za mało, no i jeszcze ścianek nie pomalowałem, ale wątpię że sama biel podniesie o 5 stopni temperaturę, narazie to chyba nie muszę wiatraczka dawać skoro taka mała temperatura? Jeszcze mi wywieje całe ciepło =)
Inna sprawa to wilgotność.. No nic zastanawiam się nad zamontowaniem jeszcze jednej żarówki do grzania, box jest dość wysoki (59cm) wg poradnika Beercika, a dokładniej odległości szczytów roślin od żarówek.
Jakieś sugestie, jeśli pomaluję na biało i temp. wzrośnie to wiatrak i tak wywieje to na zewnątrz..
Avatar użytkownika
Proximat3

NOWY
 
Posty: 27
Dołączył(a): 28 lut 2012, o 21:44
Papryki:

Re: Growbox - z jakiego materiału?

Postprzez emczer » 13 kwi 2012, o 13:35

Ale po co większa temp?
24 stopnie nie jest za niską temperaturą.
Avatar użytkownika
emczer

ROZGADANY
 
Posty: 237
Dołączył(a): 30 paź 2011, o 20:05
Lokalizacja: Kostrzyn/Wrocław
Highscores: 3
Papryki:

Re: Growbox - z jakiego materiału?

Postprzez karlos » 13 kwi 2012, o 14:30

Ja ci ziomek powiem że temperatura 24 stopnie jest idealna, a wiatraczek zamontuj bo obieg powietrza jest wskazany ;)
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Growbox - z jakiego materiału?

Postprzez G-1 » 13 kwi 2012, o 14:54

Stare ładowarki do nokii dają mniejsze napięcie, wiatrak zmiejszy obroty, a wentylację będziesz miał dalej wystarczającą. Możesz poszukać jakiegoś zasilacza z mniejszym napięciem. Styropian na dnie masz ? Dobrym wyłożeniem boxa jest koc ratunkowy jeśli nie opryskujesz roślin twardą wodą. ;) Odbija dużo ciepła. Generalnie ten projekt od początku mi się nie podobał, jakiś niski i dziwnie w nim powietrze będzie krążyć.
Avatar użytkownika
G-1

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 191
Images: 0
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 20:49
Lokalizacja: powiedzmy że Gdańsk
Papryki:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Growbox

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron