Growbox - z jakiego materiału?

Growbox - z jakiego materiału?

Postprzez Proximat3 » 4 kwi 2012, o 13:17

Witam wszystkich,
mam pytanie odnośnie materiału na ścianki growboxa. Już mam zaplanowane wymiary, gdzie wstawić zawiasy i ogólny zarys mojego boxa:
- 2x 750x650x(10)
- 2x 650x400x(10)
- 2x 750x400x(10)
Plus do tego 4 zawiasy, 2 na bocznej ścianie dłuższej żeby można w całości wystawić na balkon w lato i 2 na suficie gdzie lampy są, też w tym samym celu, żeby słoneczko lepiej docierało, do tego wymontuję sobie wiatraczek z komputera i wstawię do boxa i teraz pytanko: z jakiego materiału te listwy: sklejka, wióry, hdf?
Chodzi mi o jak najtańsze rozwiązanie, jako student nie mam kapuchy żeby ot tak sobie wydać na boxa, jaki materiał będzie najtańszy i w jakim markecie mogę go dostać najlepiej z przycięciem na wymiar?
Avatar użytkownika
Proximat3

NOWY
 
Posty: 27
Dołączył(a): 28 lut 2012, o 21:44
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Growbox - z jakiego materiału?

Postprzez Poms » 4 kwi 2012, o 16:19

HDF 3mm, najtańsze rozwiązanie wg mnie. Niecałe 8 zł/m2. Wytrzymały i tani oraz ławy w obróbce. Do tego przycinają na miejscu za darmo. Wypadało by usztywnić go czymś bo jest elastyczny (zwykłe listewki prostokątne po kilka zł za 2,5m). To na wypadek przenoszenia.
Avatar użytkownika
Poms

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 427
Images: 23
Dołączył(a): 11 wrz 2011, o 17:38
Lokalizacja: Gdańsk
Papryki:

Re: Growbox - z jakiego materiału?

Postprzez tomek1491 » 4 kwi 2012, o 16:35

Płyta OSB. skręcane na wkręty do drewna lub konfirmaty. Tylko zanim wkrecisz wkret, cienkim wiertlem wywierc otwor w ktory ten wkret wkrecisz, inaczej moze rozsadzic sklejke
Grubosc 10 mm bedzie akurat.

W roznych marketach typu castorama dotną na miejscu.

a ten HDF bedzie zbyt cienki wedlug mnie, a pieprzenia z listewkami to nie sa warte. Zrobisz z OSB i masz pewnosc ze wytrzyma kilka lat.
Avatar użytkownika
tomek1491

ROZGADANY
 
Posty: 218
Images: 17
Dołączył(a): 29 mar 2012, o 22:24
Lokalizacja: Ciechanów
Pochwały: 3
Highscores: 5
Papryki:

Re: Growbox - z jakiego materiału?

Postprzez 4ndrew » 4 kwi 2012, o 17:25

ze zwyklej plyty wiorowej laminowanej (bialej matowej) + cienka scianka z tylu z HDP 3mm tez biala od srodka.

skrecasz wkretami do drewna podloge - scianki - sufit , na tyl szafy/boxa HDP 3mm na zszywki dookola jedziesz , z przodu na zawiasikach robisz drzwiczki tez z plyty laminowanej i tyle .

warto zrobic wyzszy i tak jak w zwyklej szafie w srodku bolce na polki zamontowac , (wtedy do polki od spodu przykrecasz odblysnik z zarowa i regulujesz sobie odleglosc od plantow , a na siewki masz wtedy kilka poziomow ) .

a biala plyta bo bdb odbija i rozprasza swiatlo i nie musisz sie wtedy w malowanie czy oklejaniem folia czy mylarem bawic ;] .


a jak prowizorka to ze styropianu nawet da sie ;] . Ale wtedy musisz uwazac na niego znacznie ;) .

-- 4 kwi 2012, o 18:28 --

albo poszukaj na allegro jakiejs starej szafy/szafki za 1PLN i ja zaadoptujesz ;) .

-- 4 kwi 2012, o 18:33 --

np. juz biala w srodku pare przerobek i jak znalazl ;)
http://allegro.pl/szafa-dziecieca-klonowa-2-drzw-okazja-od-1-zl-bcm-i2232107173.html
Avatar użytkownika
4ndrew

CHILIHEAD
 
Posty: 840
Images: 519
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 5
Papryki: omnomnom

Re: Growbox - z jakiego materiału?

Postprzez Proximat3 » 4 kwi 2012, o 18:32

Słuchajcie, a jaki market polecacie, tani i żeby mi to za free na bank przycięli: castorama, leroy, praktiker?
Dzisiaj sprzedałem moje ukochane autko i transportu nie mam, więc będzie z problem z transportem.
Dodam, że laminowane wiórki są dość drogie. Może faktycznie 4x OSB i 2 HDF jest wyjściem.

Edit://
Walnąłem w Inventorze taki malunek:

Obrazek

Wymiary ścianek zgadzają się, grubość dałem 30 ale tylko żeby widoczne było, a otwory na chybił trafił, idea ważna. No i walnąłem się, bo ma to być box wysoki, długi, ale szeroki na 40cm.

Obrazek

Dzisiaj zainstalowałem Inventora, więc szpecem nie jestem.
Avatar użytkownika
Proximat3

NOWY
 
Posty: 27
Dołączył(a): 28 lut 2012, o 21:44
Papryki:

Re: Growbox - z jakiego materiału?

Postprzez 4ndrew » 4 kwi 2012, o 20:28

odnosnie plyt to lepiej poszukaj jakiego zakladu czy hurtowni bedzie taniej niz w markecie i na miejscu ci przytna , np. Forplyt czy cos w tym stylu .

wpisz w googla i znajdziesz w swojej okolicy . Markety budowlane nie sa tanie wbrew pozorm ;)

wentylatorki daj na tylnej sciance (tej cienkiej -latwiej wytnesz otwory) , 1-2 na dole niech dmuchaja do boxa, i na gorze jakis zeby wywiewal .
Avatar użytkownika
4ndrew

CHILIHEAD
 
Posty: 840
Images: 519
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 5
Papryki: omnomnom

Re: Growbox - z jakiego materiału?

Postprzez G-1 » 4 kwi 2012, o 22:41

Wentylatory na górze w zupełności wystarczą. Na dole wystarczą otwory.

Aha i ja budowałem boxa z HDF, ale zrobiłem ramkę z listew przypodłogowych (przekrój 50 x 16 mm) i przykręciłem do niej płyty. Sztywne to jak cholera, ale dzięki ramce. Tylko zrobienie ramki nie było najprostrze, musiałem połączyć listwy klockami dębowymi, trochę się namęczyłem. Teraz pewnie bym zrobił ją paroma kątownikami.
Avatar użytkownika
G-1

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 191
Images: 0
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 20:49
Lokalizacja: powiedzmy że Gdańsk
Papryki:

Re: Growbox - z jakiego materiału?

Postprzez Piotrek_S » 5 kwi 2012, o 00:06

G-1 napisał(a):Wentylatory na górze w zupełności wystarczą. Na dole wystarczą otwory.



A to zależy jeszcze jakie lampy będą w boxie. U mnie przy jednym wentylatorze się strasznie grzeje.
Avatar użytkownika
Piotrek_S

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 410
Dołączył(a): 23 lut 2012, o 18:44
Lokalizacja: Łomianki
Papryki:

Re: Growbox - z jakiego materiału?

Postprzez 4ndrew » 5 kwi 2012, o 08:23

wlasnie na dole sie przydaja wentylatory bo rosliny od razu maja grubsze i mocniejsze lodygi jak cos na nie wieje delikatnie .
Avatar użytkownika
4ndrew

CHILIHEAD
 
Posty: 840
Images: 519
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 5
Papryki: omnomnom

Re: Growbox - z jakiego materiału?

Postprzez Proximat3 » 5 kwi 2012, o 10:34

Kurcze ale jak od spodu? To na doniczki będzie wiało i wywiewało powietrze do góry z powrotem na żarówki, myślę że z boku jak jest będzie ok, zawsze można kupić drugi za 10zł albo otwory dorobić. Znalazłem 2 płyty wiórowe laminowane na biało z piwnicy, będą na tył i przód, teraz tylko jeszcze 4 grubsze płyty trzeba.
Avatar użytkownika
Proximat3

NOWY
 
Posty: 27
Dołączył(a): 28 lut 2012, o 21:44
Papryki:

Następna strona

Powrót do Growbox

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron