Szybki growbox Pablo

Szybki growbox Pablo

Postprzez pablo » 12 mar 2012, o 19:23

Witam. Po tym jak moje papryczki nie chciały rosnąć na parapecie ze względu na położenie okien w moim mieszkaniu postanowiłem wykombinować sobie growboxa. Długo myślałem jak go zrobić, z czego i po jak najmniejszych kosztach. Wykombinowałem coś takiego........
SNC00458.jpg

SNC00459.jpg

SNC00458.jpg


Jest to podstawa stojaka na kawę Jacobs z grubego kartonu, który zakombinowałem ze zaprzyjaźnionego sklepu :D
Ściany okleiłem blokiem technicznym (mam nadzieje że będzie ok).
Za światło odpowiedzialne są 1 szt 65w - 5500k oraz 1 szt 25w-2700k. Myślę że chyba starczy, jak coś to dodam jeszcze jedną 25w.
Koszt całego przedsięwzięcia około 70-80zł. Więc całkiem całkiem. Wentylacji narazie nie robię ponieważ są po bokach małe szczeliny a także z przodu do końca nie domykam. Temperatura w środku od 24 do 28 stopni.
Teraz tylko wstawiać roślinki i zobaczymy czy się sprawdzi.
Pozdro dla wszystkich chiliheadów.
Pablo.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
pablo

NOWY
 
Posty: 39
Dołączył(a): 4 wrz 2011, o 00:23
Lokalizacja: Ełk
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Szybki growbox Pablo

Postprzez Zwierzax » 12 mar 2012, o 19:40

Coś dla mnie...
Avatar użytkownika
Zwierzax

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 63
Images: 16
Dołączył(a): 10 mar 2012, o 23:29
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 4
Papryki:

Re: Szybki growbox Pablo

Postprzez Faflucy » 12 mar 2012, o 20:33

Też ma podobnego BOXa z dużego kartonowego pudła i sprawia się bardzo dobrze. A co do oświetlenia to powiem ci, że kupiłam na allegro taka sama świetlówkę jak twoja, czyli no name (65w 5500k) i powiem ci że ona się do niczego nie nadaje u mnie rośliny w ogóle nie rosły i robiły się coraz słabsze zainwestowałem w HPSa i teraz rosną jak na drożdżach.
Avatar użytkownika
Faflucy

NOWY
 
Posty: 13
Dołączył(a): 6 cze 2011, o 18:43
Papryki:

Re: Szybki growbox Pablo

Postprzez pablo » 12 mar 2012, o 21:16

Może na następny sezon zainwestuje w hpsa a narazie na tej pojade i zobaczymy. mam nadzieje że nie będzie lipy ;)
Avatar użytkownika
pablo

NOWY
 
Posty: 39
Dołączył(a): 4 wrz 2011, o 00:23
Lokalizacja: Ełk
Papryki:

Re: Szybki growbox Pablo

Postprzez Zwierzax » 12 mar 2012, o 22:13

Toż te HPS'y to prawie mikrofalówki tyle to prądu żre...
Zainwestowałbym jakby robił boxa jak beercik
Avatar użytkownika
Zwierzax

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 63
Images: 16
Dołączył(a): 10 mar 2012, o 23:29
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 4
Papryki:

Re: Szybki growbox Pablo

Postprzez Psyhe » 13 mar 2012, o 00:15

Faflucy napisał(a):A co do oświetlenia to powiem ci, że kupiłam na allegro taka sama świetlówkę jak twoja, czyli no name (65w 5500k) i powiem ci że ona się do niczego nie nadaje u mnie rośliny w ogóle nie rosły i robiły się coraz słabsze
Nie chce mi się w to wierzyć ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: Szybki growbox Pablo

Postprzez beerciik » 13 mar 2012, o 00:26

jedyne co mi przychodzi do głowy z tym że świetlówki nie dawały efektu to tylko to że mogły być bardzo stare i wiele godzin świeciły, przez co ich wydajność konkretnie maleje [po roku codziennego użytkowania około 30%, po 3-4 latach pewnie dużo więcej]

inna możliwość to po prostu inne istotne parametry "pogodowe" źle zachowane np temperatura, skoro przy hpsie rosły ładnie [hps podwyższa sporo temperaturę a 6400 czy 6500k prawie w ogóle] to może po prostu panowała zbyt niska temperatura, lub tak jak pisałem świetlówki dawały bardzo słabe natężenie światła.
Avatar użytkownika
beerciik

VIP
ROZGADANY
 
Posty: 310
Images: 0
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:19
Lokalizacja: okolice Szczecina ;)
Highscores: 1
Papryki:

Re: Szybki growbox Pablo

Postprzez Piotrek_S » 13 mar 2012, o 11:29

Faflucy napisał(a):Też ma podobnego BOXa z dużego kartonowego pudła i sprawia się bardzo dobrze. A co do oświetlenia to powiem ci, że kupiłam na allegro taka sama świetlówkę jak twoja, czyli no name (65w 5500k) i powiem ci że ona się do niczego nie nadaje u mnie rośliny w ogóle nie rosły i robiły się coraz słabsze zainwestowałem w HPSa i teraz rosną jak na drożdżach.


Weź nie strasz... Wczoraj doinwestowałem w dwie takie 125W. Mam nadzieję, że po nich roślinki będą jak na drożdżach, rosły :)

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Piotrek_S

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 410
Dołączył(a): 23 lut 2012, o 18:44
Lokalizacja: Łomianki
Papryki:

Re: Szybki growbox Pablo

Postprzez karlos » 13 mar 2012, o 14:31

Świetlówki są ok, jak ktoś ma problemy z paprykami to niech lepiej zacznie szukać błędów w uprawie gdzie indziej!
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Szybki growbox Pablo

Postprzez pablo » 13 mar 2012, o 18:58

Powiem wam że po 2 dniach pod tymi żaróweczkami co mam widać efekty. Roślinki, które wcześniej stały w miejscu zaczynają się rozrastać w bardzo ładnym tempie więc żarówki są jak najbardziej ok. Oby tak dalej :)
pozdro
Avatar użytkownika
pablo

NOWY
 
Posty: 39
Dołączył(a): 4 wrz 2011, o 00:23
Lokalizacja: Ełk
Papryki:

Następna strona

Powrót do Growbox

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron