Mój skromny Growbox

Mój skromny Growbox

Postprzez Makku » 22 sty 2012, o 23:16

Siemson, jednak postanowiłem dzisiaj zrobić sobie tego Growboxa. Takiego skromnego, ale ważne żeby był.

I cóż - jak postanowiłem tak też zrobiłem.

Growbox wykonany z płyty hdf 3mm.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Sorki za jakość, robione telefonem :)
Avatar użytkownika
Makku

NOWY
 
Posty: 44
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 22:18
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Mój skromny Growbox

Postprzez karlos » 23 sty 2012, o 06:11

Podoba mi się box, względnie tani, estetyczny, lekki :)
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Mój skromny Growbox

Postprzez emczer » 23 sty 2012, o 11:25

Jest nieźle! <thumright>
jakie ma wymiary?
brakuje jeszcze tylko wentylacji <salut>
Avatar użytkownika
emczer

ROZGADANY
 
Posty: 237
Dołączył(a): 30 paź 2011, o 20:05
Lokalizacja: Kostrzyn/Wrocław
Highscores: 3
Papryki:

Re: Mój skromny Growbox

Postprzez Makku » 23 sty 2012, o 15:41

Wymiary to 50x70 a wysokość 60 cm. Nie wiedziałem że mi z tego aż takie duże pudło wyjdzie :D Co do wentylacji - pierw popatrzę jak sobie będą radę roślinki dawać na odsłoniętej ciągle z jednej strony klapie. Jak będzie źle - wtedy zrobię otwory na dole na dwóch z boków. Otwory wielkości tych na żarówki (tylko takie wiertło mam xd)

Co do kwestii ceny - cóż, sam budulec jest tani. Bo za te płyty hdf 3mm dałem 28 zł łącznie (27 z groszami).

Ale - za wszystko w castoramie (nie licząc programatora cyfrowego tygodniowego bo taki akurat miałem w domu) zapłaciłem już 138 zł.

Taka lista tego co kupiłem :

Super Mocna Taśma do połączenia płyt (pierw chciałem to zrobić małymi kantownikami, ale odrzuciłem ten pomysł).
Taśma dwustronna
Termometr
2 żarówki (Btw. Nie wiem czy moc tych żarówek nie jest za mała... 2700k 660 lumenów jedna, 55 watów bodajże, jak z roślinkami będzie źle - popytam się tu co do żarówek)
2 oprawki e27.
2 kable dwużyłowe z wtyczką
10 doniczek (na zapas, takich mniejszych ale jednocześnie większych od kubeczków. U mnie w mieście wątpię czy takie bym dostał)
Rozgałęźnik


Tak przy okazji - crash test na growboxie zrobiony, biegłem, biegłem i walnąłem małym palcem lewej stopy o kant jego. Efekt - pudło (a praktycznie taśma) wytrzymała mimo iż box uderzył o komodę. Drugi z efektów - mam ostro rozwaloną skórę na tymże palcu.


Edit : Zastanawiam się czy nie zamienić jednej z żarówek na żarówkę SunGlo. Co o tym myślicie ?
Avatar użytkownika
Makku

NOWY
 
Posty: 44
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 22:18
Papryki:


Powrót do Growbox

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron