Jakie oświetlenie?

Jakie oświetlenie?

Postprzez m1go » 7 lut 2018, o 23:43

Witam, mój box juz nie daje rady w drugim sezonie (za mały).
Będę budował na dniach nowego: 0,7x0,8x0,8. Takie wymiary będę okej? Czy lepiej wyższego?
Moje pytanie trochę inaczej brzmi: jakie oświetlenie do tego boxa? Jakieś propozycje? Cfl, jarzeniówki?
Pozdrawiam Michał
m1go

NOWY

Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Jakie oświetlenie?

Postprzez Chillibizon » 8 lut 2018, o 07:53

LED-Y
Chillibizon

NOWY

Papryki:

Postprzez qrzak » 8 lut 2018, o 12:18

Musisz się zastanowić, do jakiego etapu rozwoju chcesz trzymać rośliny w boksie. Jeśli mają tam rosnąć dorosłe rośliny, zaplanuj około 30-40cm na doniczkę, wysokość krzaków sprawdź w opisie odmiany, i jeszcze, w zależności jakiego oświetlenia będziesz używał- trochę miejsca od góry na zawieszenie lamp itp. Dodatkowo, nie każde źródło światła może znajdować się bezpośrednio nad krzakiem. Reasumując, jeśli chcesz doświetlać siewki przed wysadzeniem do gruntu lub wystawieniem na balkon, te 80cm będzie wystarczające, jeżeli chcesz tam trzymać rośliny 'do końca', polecam dodać kilkadziesiąt cm :)
qrzak

NOWY

Images: 11
Papryki:

Postprzez Mr. Ed » 8 lut 2018, o 12:27

Rozwiązań jest mnóstwo, zależy od zaplanowanego budżetu i umiejętności posługiwania się lutownicą.

Moje rozwiązanie jest proste, niedrogie i sprawdza się już piąty rok z rzędu, ale inne absolutnie nie są gorsze. Byle zapewnić roślinkom wystarczającą ilość luksów bez wpadania w bankructwo: viewtopic.php?t=3260
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
CHILIHEAD

Images: 362
Pochwały: 46
Papryki: zebrane, wysuszone, zamrożone, przerobione na sosy.

Postprzez m1go » 11 lut 2018, o 00:28

qrzak napisał(a):Musisz się zastanowić, do jakiego etapu rozwoju chcesz trzymać rośliny w boksie.

Roślinki maja tam siedzieć do momentu aż pogoda będzie w końcu idealna <salut>

Mr. Ed napisał(a):Rozwiązań jest mnóstwo, zależy od zaplanowanego budżetu i umiejętności posługiwania się lutownicą.

Moje rozwiązanie jest proste, niedrogie i sprawdza się już piąty rok z rzędu, ale inne absolutnie nie są gorsze. Byle zapewnić roślinkom wystarczającą ilość luksów bez wpadania w bankructwo: http://chilihead.pl/viewtopic.php?t=3260

Z tego co wyczytałem, to nie podałeś jakie żarówki używasz.

Ktoś jeszcze ma jakieś pomysły na oświetlenie? Dzisiaj rano będę budował boxa wiec mogę wam zdjęcia podesłać. Dzisiaj też muszę zamówić żarówki by doszły na wtorek.
Moje papryczki mają, już problem z miejscem.
Obrazek
m1go

NOWY

Papryki:

Postprzez m1go » 14 lut 2018, o 20:13

temat do usunięcia, poradziłem sobie a pod drugie wiecej pytań mam i zadaje je w innym temacie na forum.
m1go

NOWY

Papryki:

Powrót do Growbox