Co jest obecnie najostrzejszą papryką świata?

Newsy z kraju i ze świata

Co jest obecnie najostrzejszą papryką świata?

Postprzez Kacper Rutkowski » 13 wrz 2017, o 23:43

Pytanie takie, jak powyżej, ponieważ warto byłoby spróbować podzielić się jakimiś informacjami. Ostatnio mam wrażenie, że wszystko wydaje się zbyt skomplikowane. Obecnie prawdopodobnie najostrzejszymi paprykami świata mogą być:
HP 56 - podobno średnia na poziomie 2,89mln SHU, ale jeśli wyjdzie tak, jak Carolina Reaper (miała mieć średnią na poziomie 2,3mln SHU), to wychodzi około 1,97mln SHU średniej, a ostrość maksymalna wynosi około adeklarowanej średniej. Chociaż i tutaj mam wątpliwości, o czym więcej napiszę w 3. odmianie.
HP 63 - odmiana, o której niczego nie wiadomo, podobno ma średnią na poziomie 3mln SHU, ale tutaj nie ma nawet punktu odniesienia. Nigdzie w internecie nie mogę znaleźć żadnego porównania z innymi kultywarami.
Bhutlah Scorpion - Tutaj mam problem ze znalezieniem wiarygodnych informacji, ale na kilku stronach znalazłem informacje o średniej w okolicach 2mln SHU i zakresie od 1,8 do 2,3mln. Obecnie prawie niczego o niej nie wiadomo, ale nasiona są dostępne w 1 sklepie. Z porównań Teda Barrusa na YouTube wynika, że jest ostrzejsza od HP56 (pod względem średniej), a sama HP56 jest minimalnie ostrzejsza od Chocolate Bhutlah (tutaj znowu niepotwierdzone informacje, ale znalazłem 1,5-2mln SHU, ze średnią w okolicach 1,8mln). Czy ktoś wie coś więcej? Pytam się głównie z ciekawości.
Dragon's Breath nie biorę pod uwagę, ze względu na brak informacji poza ostrością maksymalną w okolicach 2,4mln (czyli dość daleko za HP56 i HP 63). 7 pot Katie też nie uwzględniam.

EDIT: Jeśli zamieściłem ten post w niewłaściwym dziale, to proszę o przeniesienie go.
Avatar użytkownika
Kacper Rutkowski

NOWY
 
Posty: 14
Images: 1
Dołączył(a): 2 wrz 2017, o 01:12
Pochwały: 7
Papryki: Bhutlah Scorpion, Moruga Red Monster x 7pot brown, Caraibbean Red

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Co jest obecnie najostrzejszą papryką świata?

Postprzez DarkSkorpion » 28 lis 2017, o 22:37

Podobno oddech smoka.
Pomagam w uzyskaniu odszkodowań i świadczeń z wypadków.
Avatar użytkownika
DarkSkorpion

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 178
Images: 2
Dołączył(a): 18 wrz 2016, o 19:19
Lokalizacja: Bytom
Pochwały: 4
Papryki: Habanero, Trinidad Moruga Scorpion

Re: Co jest obecnie najostrzejszą papryką świata?

Postprzez Kacper Rutkowski » 29 lis 2017, o 19:59

Wg. KRG Pepper X jest ostrzejsza. Ale obie prawdopodobnie są oszustwami.
Avatar użytkownika
Kacper Rutkowski

NOWY
 
Posty: 14
Images: 1
Dołączył(a): 2 wrz 2017, o 01:12
Pochwały: 7
Papryki: Bhutlah Scorpion, Moruga Red Monster x 7pot brown, Caraibbean Red


Powrót do Nowości

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron