pomożecie?

Newsy z kraju i ze świata

pomożecie?

Postprzez monisia_666 » 7 mar 2012, o 14:23

Niedługo mija rok od powstania forum. Zarejestrowało się wielu nowych użytkowników, powstają kolejne filmy z testami, a nawet relacje video z gotowania. Pomyślałam więc, że to dobry moment, aby o istnieniu Chiliheadów dowiedziała się cała Polska. TVP i TVN zapewne zainteresuje temat pożeraczy papryk, tylko trzeba im go dokładnie przedstawić. Potrzebuję do tego video kilku testów ( bez alkoholu i bluźnierstw), kilku przepisów na ostre żarcie, do których również można dodać film. Jak wiadomo, ja nie należę do pożeraczy ostrego, dlatego chciałabym, aby ideę Chiliheadów przedstawił ktoś inny. I w tym miejscu proszę zainteresowanych o napisanie krótkich tekstów o tym, czym jest dla nich ostre jedzenie, jakie możliwości daje im forum itp. Potem jakoś to posklejam i wyślę gdzie się da:)
Pomożecie? A może ktoś ma jakiś inny pomysł?
Avatar użytkownika
monisia_666

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 130
Images: 0
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 18:04
Lokalizacja: Łódź
Highscores: 3
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: pomożecie?

Postprzez unknown000 » 7 mar 2012, o 14:38

Uważam że to bardzo fajny pomysł. Jestem młodym forumowiczem przynajmniej w tej społeczności ale trochę już się napisałem na innych forach. Uważam że ciężko będzie się nam przebić w natłoku dzisiejszych wydarzeń, ale zawsze warto próbować. Bardzo fajna inicjatywa w pełni popieram żeby nie było że nie :D Na początek może nie TVN czy TVP, ale myślę że w LOGO na pewno damy rade :)
Avatar użytkownika
unknown000

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 85
Images: 20
Dołączył(a): 1 mar 2012, o 10:34
Lokalizacja: Warszawa
Papryki:

Re: pomożecie?

Postprzez V3rtyX » 7 mar 2012, o 14:51

watpie w to, ze tv zainteresuje sie ostrym jedzeniem. Polska to nie texas :) chili nie gra zbyt duzej roli w polskiej kuchni. Wystarczy poczytac komentarze na polskich stronach, jak jest artykul o bardzo ostrych paprykach to zwykle nie ma komentarzy(czyli malo osob to czyta) a jak juz sa to nasmiewaja sie z chiliheadow mowiac, ze trzeba byc debilem zeby jesc takie ostre rzeczy. pamietam, ze ktos z forum wrzucil link do testa na sadistica? i ludziom sie to nie spodobalo.

kilka przepisow na ostre jedzenie? mysle, ze warto pokazac chili con carne(chyba kazdy chilihead to lubi :) ), grillowane papryczki(np. jalapeno z serem, miesem, boczkiem itp), jakies ostre curry np. phaal albo vindaloo, tajskie curry z duza iloscia papryczek bird's eye, ostre tajskie zupy, gulasz na ostro, currywurst, warzywa z woka, jamajski jerk, zupe fish ti, kuskus na ostro itp jest wiele ciekawych dan z calego swiata ktore mozna zrobic na ostro. imo najlepiej zrobic glosowanie(kazdy da 2-3 ulubione przepisy i pozniej userzy wybiora kilka najlepszych)
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: pomożecie?

Postprzez wlodizw » 7 mar 2012, o 16:03

monisia_666, nie wiem jak chcesz to zrobić ale w PL każdy ma jedzenie ostrego w chu....Tabasco jest ostre strasznie i keczup z biedronki... taka mentalność.

Jesteśmy w niszy strasznej i nie przemówisz do narodu.
Kiedyś widziałem taki filmik na yt jak polak wpierdzielał bhuta to komenty były tego typu, że udaje bo to nie jest takie mocne i po co te łzy w oczach i czkawka i całe udawanie...

No jak ktoś zna moc musztardy pomieszanej z keczupem czy jakoś tak (jak taki jeden miszcz z tego forum) to nigdy nie przetłumaczysz takiemu, że kapsa naprawdę jest lepsza i może być ostro w chu....

Pieprz dla DT jest ostry strasznie i dla większości polaków więc o czym mowa...
trans-8-metylo-N-wanilino-6-nonenamid rządzi


Obrazek
Avatar użytkownika
wlodizw

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2311
Images: 114
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 10:10
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 7
Papryki: lubię jeść i lubię jak mnie po nich piecze tu i tam...

Re: pomożecie?

Postprzez Justysia » 7 mar 2012, o 16:13

Ej wiecie co? ...może dziś nadam temat to może wyborcza by o nas napisała?! spróbuję ake nie obiecuję! jeśli nie teraz o po 18.03. się tym zajmę tylko mi przypomnijcie:)))))
Avatar użytkownika
Justysia

CHILIHEAD
 
Posty: 844
Images: 1
Dołączył(a): 12 cze 2011, o 13:31
Lokalizacja: Moje miasto ŁDZ
Papryki:

Re: pomożecie?

Postprzez Poms » 7 mar 2012, o 16:46

Pomysł bardzo ciekawy. Jeżeli wyjdziemy z jakimś mini reportażem, artykułem to zacznie się nasze grono powiększać. Telewizja, hmm może. Wątpię by za darmo wyemitowali coś w rozsądnych godzinach, to nie Ameryka. Tu ważniejsze są reklamy, reklamy, reklamy potem kto komu dosrał w polityce, jakieś debilne programy typu Taniec z gwiazdami czy Trudne sprawy. A nie lepiej YouTube? Wiem, wiem dużo tego tam, ale brakuje interesująco przedstawionych wartości takiego hobby. Chili testy są ciekawe dla nas, ale mówiąc szczerze oglądanie przez 10 min jak się jakiś typ poci i ślini dysząc przy tym, to nie jest to co ludzie by chcieli oglądać. Wręcz przeciwnie, może ich to na dobre zniechęcić. Warto by było się dobrze zastanowić jak przedstawić nasze zainteresowanie. Proponował bym zrealizowanie jakiegoś programu w lecie lub jesieni, żeby pokazać owocujące rośliny. Pozbierajmy na początek sporo pomysłów. Pisanie do gazety na szybko prawdopodobnie nic nie da, a tylko ostudzi zapał.
Avatar użytkownika
Poms

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 427
Images: 23
Dołączył(a): 11 wrz 2011, o 17:38
Lokalizacja: Gdańsk
Papryki:

Re: pomożecie?

Postprzez Justysia » 7 mar 2012, o 16:50

Wiesz to nie pisanie do gazet tylko to gazeta pisze o nas Poms. Mówi się "Panowie mamy pomysł na artykuł bo mamy fajne, i niespotykane u nas hobby" o to tyle. Co dalej to już kwestia uzgodnień.
Avatar użytkownika
Justysia

CHILIHEAD
 
Posty: 844
Images: 1
Dołączył(a): 12 cze 2011, o 13:31
Lokalizacja: Moje miasto ŁDZ
Papryki:

Re: pomożecie?

Postprzez Poms » 7 mar 2012, o 17:01

Spróbować można, najwyżej odmówią. Jest szansa, że się zainteresują.
Avatar użytkownika
Poms

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 427
Images: 23
Dołączył(a): 11 wrz 2011, o 17:38
Lokalizacja: Gdańsk
Papryki:

Re: pomożecie?

Postprzez Halbjorn » 10 mar 2012, o 13:11

Cześć,
popieram wypowiedź Pomsa. Ludzi za bardzo chilltesty nie zainteresują, a wręcz przeciwnie, natomiast hodowle papryk, filmiki z kwitnienia papryk w szklarni już co innego i te przepisy na ostre dania też jest bardzo dobrym pomysłem. Poza tym warto przytoczyć podczas takiego małego reportaży przytoczyć badania z wpływu kapsaicyny na organizm człowieka, jego funkcjonowanie, wpływu na choroby, z dużym naciskiem na nowotwory. Żeby zainteresować ludzi należy przedstawić im przydatność papryk, a nie jedynie jako hobby, bo przecież to nie tylko hobby. W jednym ze swoich odcinków Wojciech Cejrowski wspominał, że ostre jedzenie jest swoistą dietą krajów ameryki łacińskiej, która wspomaga odchudzanie.
Avatar użytkownika
Halbjorn

NOWY
 
Posty: 24
Images: 5
Dołączył(a): 26 sty 2012, o 15:02
Lokalizacja: Władysławowo/Łódź
Papryki:

Re: pomożecie?

Postprzez T-800 » 10 mar 2012, o 13:44

Monisia , przecież można zrobić fajny teledysk - reklamę o Chilihead-ach.
Ja już chciałem to zrobić dawno tylko , że ani wlodi ani Twój P. narazie nie wykazują żadnej swojej inicjatywy , a poza tym rozreklamować forum nigdy nie zaszkodzi , wręcz przeciwnie , tylko pomoże i to przez duże P.
Masz rację najlepiej startować od razu do żydowskiej stacji TVN , bo oni lubią takie " inności ", także popieram Twoje poglądy :D
KTO W MŁODOŚCI GŁUPIM NIE BYŁ , TEN NA STAROŚĆ NIE ZMĄDRZEJE
Avatar użytkownika
T-800

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 151
Images: 3
Dołączył(a): 7 lut 2012, o 16:22
Lokalizacja: Łódź
Papryki:

Następna strona

Powrót do Nowości

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości