Diagnoza problemu; Gnijące liście?

Leczenie, zapobieganie

Diagnoza problemu; Gnijące liście?

Postprzez Guntermeister » 6 lip 2020, o 09:27

Uszanowanie ChiliŚwiry!

Od jakiegoś czasu na moich superhotach wygląda na to, że młode pędy jakby gniły, a z biegiem czasu schły i opadały. Pozostałe części roślin, poza tymi miejscami, które zaznaczyłem, wyglądają na względnie zdrowe. Nie bardzo mam już pomysły czym to może być spowodowane (brałem pod uwagę niewystarczająca ilość nawozu, zbyt wysoką temperaturę i przelanie), stąd moje pytanie do ChiliCommunity: Jak je uratować? <salut>

Na zdjęciach Naga Jolokia z najbardziej spektakularnymi przypadkami

https://zapodaj.net/496635db59599.jpg.html
Avatar użytkownika
Guntermeister

ŚWIEŻAK
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 lip 2020, o 09:05
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Diagnoza problemu; Gnijące liście?

Postprzez ch4 » 6 lip 2020, o 17:52

Czym dokarmiasz i w jakiej dawce?
Po kolorze liści wnioskuję, że dostają bardzo dużo azotu, a to może blokować przyswajanie innych ważnych elementów, w tym boru i wapnia, których niedobór może powodować podobne objawy.

Proponuję zmniejszyć dawkę lub przesiąść się na coś z większą ilością potasu, ale też ostrożnie z ilością.
Lepiej dać mniej niż za dużo, a Twoje rośliny głodne na pewno nie są :D

Przestawiłbym się na tydzień na czystą wodę i obserwował młode przyrosty.
Jeśli będzie ok, zmniejsz stężenie lub zmień nawóz.

Autor postu otrzymał pochwałę
------------
Pozdrawiam,
Darek / ch4
Avatar użytkownika
ch4

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 665
Images: 330
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 19:09
Pochwały: 74
Papryki: ostre i kolorowe

Re: Diagnoza problemu; Gnijące liście?

Postprzez Guntermeister » 6 lip 2020, o 23:21

Raz na tydzień dokarmiam Plantonem P 1g/1l wody, plus raz na 2-3 tyg. spryskuję delikatnie Asahi SL. Dodatkowo leję Biohummus przy każdym podlewaniu, ale okazuje się, że przez jakiś czas używałem wersji Forte, która jest dodatkowo wzbogacona właśnie w azot dodatkowo z potasem i fosforem.

W takim razie przesiadam się na dietę z samej wody na jakiś czas i będę dawał znać jak się rozwija sytuacja :)

I bardzo dziękuję za szybką oraz wyczerpującą odpowiedź. Cieszę się, że chciałeś profesjonalnym okiem rzucić na źródło moich zmartwień.

Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Guntermeister

ŚWIEŻAK
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 lip 2020, o 09:05
Papryki:


Powrót do Choroby roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron