Co się kurcze dzieje???

Leczenie, zapobieganie

Co się kurcze dzieje???

Postprzez StachuJonesBrotta » 5 lip 2020, o 20:06

Co się dzieje z moimi papryczkami??? Co można jeszcze zrobić z nimi, żeby to rosło? Papryki habanero to najtrudniejsze w hodowli rośliny, już lepiej drzewa mi rosną.
Ostatnio mi zdechły te 2 (cienkie łodygi): :?
Obrazek
Ta jedna się trzyma jeszcze (gruba łodyga):
Obrazek
A tu jakiś podrostek wykiełkował po 1,5 miesiąca łaskawie, niech rośnie se ...:
Obrazek
Co do... Aura im nie odpowiada czy jak??? Co zrobiłem:
- Ziemia odkażona z dodatkiem Topsinu i wypalona w 200 stopniach celcjusza
- Czerwonoziem: baza: torf (mieszanka), czarnoziem, magnez, wapń, siarka, potas, wiórki kokosowe, glina, kora, nawóz do papryk (1/30 łyżeczki), bor, keramzyt na dnie, piasek, kompost, krzem, cynamon, obornik
- naświetlane lampą czerwono-niebieską
- wilgotność 80 - 96 %
- okresy suszy i zalewów (imitacja monsunu)
- pod osłonami (wysiewnik - rozsada - donniczka)
- ...

Co one jeszcze chcą, zasilałem liście magnezem, wapniem i aminaprydem na przędziorki ostatnio... Nawożę crystalionem zielonym. Kompostu białkowego, sumin asahi sl dać im czy co ?
Avatar użytkownika
StachuJonesBrotta

ŚWIEŻAK
 
Posty: 6
Dołączył(a): 5 lip 2020, o 15:30
Papryki: Habanero: Carolina Reaper (prawdopodobnie), Bhut Jolokia, Cayenne, Naga Jolokia

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Co się kurcze dzieje???

Postprzez mati537 » 6 lip 2020, o 07:51

Jeny co to za kombinacje? Przekombinowane mega.
Ja w tym roku pierwszy raz siałem i najpierw w jakaś ziemie z ogrodniczego do wysiewu plus podlewanie woda sama tak zeby ziemia wilgotna była.
Jak wykiełkowały to stały albo na parapecie na słońcu albo pod ledami w boxie i pod koniec maja pod tunel i podlewanie woda plus biobizz grow i tyle.
Avatar użytkownika
mati537

NOWY
 
Posty: 39
Dołączył(a): 7 kwi 2020, o 14:15
Papryki: Chill Lemon Drop

Re: Co się kurcze dzieje???

Postprzez Majonez » 6 lip 2020, o 14:16

StachuJonesBrotta napisał(a):(...) czarnoziem, magnez, wapń, siarka, potas, wiórki kokosowe, glina, kora, nawóz do papryk (1/30 łyżeczki), bor, keramzyt na dnie, piasek, kompost, krzem, cynamon, obornik (...)

To jakiś przepis na ciasto? :shock:
StachuJonesBrotta napisał(a):- okresy suszy i zalewów (imitacja monsunu)

Że co? :o
StachuJonesBrotta napisał(a):Co one jeszcze chcą (...)

Ziemi uniwersalnej, ciepła, światła i wody (może być prosto z kranu - byle nie wrzątek)
StachuJonesBrotta napisał(a):zasilałem liście magnezem, wapniem

W dużym uproszczeniu w fazie wzrostu azot, a na kwitnięcie potas. Jak ty takie maluchy kotłowałeś połową tablicy Mendelejewa to nic dziwnego, że nic z tego nie wyszło. Papryki w znacznej większości odmian są na prawdę bardzo proste w obsłudze i mało wymagające.
Avatar użytkownika
Majonez

ROZGADANY
 
Posty: 259
Images: 38
Dołączył(a): 27 mar 2013, o 12:00
Pochwały: 7
Highscores: 6
Papryki:

Re: Co się kurcze dzieje???

Postprzez StachuJonesBrotta » 6 lip 2020, o 16:59

Ta ziemia jakoś mi tak dziwnie pachnie, może powietrze jest skażone, a fungicyd stosuje obligatoryjnie Topsin + naturalne środki + acetamipryd na przędziorki. Jaki środek zastosować na dziadostwo pokroju Verticurri i nicienie, bo sory ale 206 zł na dazomet to ja najzwyczajniej nie mam. Co zadziałaja jak tiodazyny jeszcze. Azoksystrobina, difenokonazol ? Niestety wypalenie ziemi z dodatkiem cyjanamidu wapnia przed siewem jest koniecznie. Można to chyba hot airem podgrzać przez 10 minut w 200 stopniach celcjusza z inkubacją 2-3 tygodniową pod folią, nie? Na razie papryka ma małe suche końcówki przy wystawionym na słońce i zacienionym liściu przy trochę podmokłej ziemi po nawożeniu (raz na miesiąc). To samo mam z innymi roślinami a rosną. Reszta liści jest ok i twarda, ogółem 8 liści. Mogę zaobserwować leciutko zółtawo (prawie niezauważalnie już od pewnego czasu)-zieloną łodygę i przy paru gałęziach podobny odcień. Wogóle niektóre rośliny nie zrzucały osłonek i miały raka (?). Dawki wapnia i magnezu jakie stosowałem to 1/100 Cal Mag Pro i 1/14 łyżeczki wapna nawozowego na szklankę (zroszyłem mniej więcej 1/3). Liść tak jakby wszerz urósł, ale mam duże wątpliwości co do tej rośliny. Jak wymusić na roślinie grube łodygi. Mnie to nawiedzało już wszystko od tarczników, meszki po rozmaite grzyby, czy jonizator powietrza by coś zdziałał? Dziś mam zamiar naparstkiem wody i fungicydu coś zdziałać na obrzeżach, minimalnie wokół rośliny, a jak przeschnie to dam więcej preparatu. Ogólnie będzie to 5 zabieg. Kiedyś mi podrosła Bhut Jolokia ale nie zakwitła i wtedy przenawoziłem, ale stała na zewnątrz w lato. Stosowałem dodatkowo biohumus i glebe typu brunatnego + dosilanie borem. Może jakiś kultywar habanero, który nie jest AŻ TAK trudny w hodowli a jednocześnie ma dużo SHU i liści, pepper X?
Avatar użytkownika
StachuJonesBrotta

ŚWIEŻAK
 
Posty: 6
Dołączył(a): 5 lip 2020, o 15:30
Papryki: Habanero: Carolina Reaper (prawdopodobnie), Bhut Jolokia, Cayenne, Naga Jolokia

Re: Co się kurcze dzieje???

Postprzez Wyrobnik » 6 lip 2020, o 17:15

StachuJonesBrotta napisał(a): tiodazyny jeszcze. Azoksystrobina, difenokonazol ?....... cyjanamidu wapnia..... jonizator powietrza...... naparstkiem wody i fungicydu .



Sorry, ale to chyba jakaś prowokacja jest :)
Avatar użytkownika
Wyrobnik

NOWY
 
Posty: 16
Dołączył(a): 17 mar 2020, o 09:48
Papryki:

Re: Co się kurcze dzieje???

Postprzez Majonez » 6 lip 2020, o 17:21

StachuJonesBrotta napisał(a):(...) może powietrze jest skażone (...) fungicyd (...) Topsin + naturalne środki + acetamipryd (...) dazomet (...) tiodazyny (...) Azoksystrobina, difenokonazol ? (...) wypalenie ziemi z dodatkiem cyjanamidu wapnia(...) lutownicą podgrzać(...) z inkubacją 2-3 tygodniową pod folią(...) wapnia i magnezu (...) jonizator powietrza (...) naparstkiem wody i fungicydu

Ty tak na serio? :shock: Te rośliny to mają świecić, grać nieskomplikowane melodie i oprowadzać turystów po okolicy, czy wydać jadalne owoce?
Avatar użytkownika
Majonez

ROZGADANY
 
Posty: 259
Images: 38
Dołączył(a): 27 mar 2013, o 12:00
Pochwały: 7
Highscores: 6
Papryki:

Re: Co się kurcze dzieje???

Postprzez mati537 » 7 lip 2020, o 08:10

Jak zaczynałem "przygodę" to tez trochę chciałem przekombinować możne nie aż tak ale tez dużo myślałem.
A prawda jest taka ze potrzeba wody słońca ciepła i ewentualnie jakiś nawóz np z biobizz i tyle plus jeśli wda Ci się jakaś zaraza i koniec nie ma co przesadzać.
To nie dziecko tylko roślina
Avatar użytkownika
mati537

NOWY
 
Posty: 39
Dołączył(a): 7 kwi 2020, o 14:15
Papryki: Chill Lemon Drop

Re: Co się kurcze dzieje???

Postprzez StachuJonesBrotta » 7 lip 2020, o 19:04

Jaką paprykę polecicie do hodowli, która ma grube łodygi a jednocześnie jest ostra? No ja to myślę, że zabezpieczyć przeciw przędziorkom wstępnie i grzybom (fungicyd to podstawa jeśli stosuje się podłoże rozkładowe) warto + 20 minut pod hot airem albo w piecu funigować ziemię bo głupi grzyb i roślina pada. Tak to te skubańce mają. Ale nie stosować tych środków jako oprysk tylko dodatek do ziemi ażeby uniknąć infekcji. Bio środki można stosować bez powikłań w zasadzie. Carolina Reaper to jest gatunek, który nie ma prawa wyrosnąć, jeśli się nie ma specyficznego mikroklimatu. Zaczynam wątpić że bez szklarni coś takiego się da wychodować :( :cry: Może jakiś habanero mustard gold czy coś takiego, nie wiem.
Growlog się kończy, chociaż podrostek (Bhut Jolokia) już ma 8 liści o dziwo.
Ostatnie chwile życia tej miernoty po przesadzeniu. Rano zauważyłem, że liście były opadłe, gałęzie twarde a ziemia przemoczona.
Obrazek
Następnym razem zrobię tak:
1. Dam watę z dodatkiem fungicydu i na niej nasiona do kiełkowania. Całkiem możliwe że to to dziadostwo Verticurri jest, bo roślina zamiera ale w pewnym etapie.
2. W rozsadniku dam ziemę do siewu + torf z dodatkiem środka owadobójczego (niewielka ilość), biohumusu, magnezu, żelaza, boru i wapnia (a więc nie czerwonoziem). Biohumus zdecydowanie im pomaga rosnąć i wykształcić grube łodygi. Ziemia będzie wilgotna na 50%.
3. Później dam rośliny do ziemi z przewagą torfu, kompostem, obornikiem i stopniowo uwalnianą, po 2 tygodniach, po mału emulsją (mikroelementy, bardziej śladowe ilości). Ziemia będzie wilgotna na 30-50%. Dam np. ze 1/200 łyżeczki żelaza.
4. Jak jakimś cudem to urośnie to dam nawozu cristalion w następnym miesiącu
5. Później wzbogacę nawóz pałeczką nawozową.

Co zauważyłem:
1. Przemoczenie rośliny = śmierć rośliny
2. Nieregularny oprysk = śmierć rośliny
3. Przesadzać rośliny należy do raczej bielicowych ziem
4. Należy kierować się słońcem a nie terminami (jak słońce ma być to lepiej wysiać w maju niż w marcu)
5. Infekcja i zły genotyp należy przyjąć na klatę
6. Należy usuwać uschłe rośliny
7. Hydrożel jest niezalecany przy korzeniach
8. Należy uzupełniać naturalnymi środkami braki mikroelementów
9. Nawet jak jest słońce, to lampa powinna działać
10. Trza im dawać podporę w porę
11. Nie wolno wpuszczać zimnego powietrza, grzałką należy je ocieplać
12. Roślina musi wykształcić co najmniej 8 liści
13. Roślina powinna być ogrzewana matą grzewczą albo kaloryferem nawet jak w powietrzu jest 30 stopni
14. Należy rozprowadzić palcem krople wody po liściach, należy unikać zraszania. Rośliny należy myć.
15. Nawóz można rozcieńczyć w ćwierci-połowie szklanki na donniczke.
16. Rośliny zflaczałe nie zniosą przesadzania. Lepiej jest wyjąć roślinę i osuszyć ziemię niżeli ją przesadzać.
17. Rośłiny nie lubią gwałtownych zachowań. Powinny być wietrzone ze wszystkich stron.
18. Po 2 tygodniach powinny być kiełki, po 4 tygodniach powinna wyrosnąć roślina z 8 liściami, potem po następnych 4 powinna mieć więcej liści i dalej rosnąć, aż osiągnie mniej więcej wysokość niecałego metra. Wtedy można dosilać ją potasem.
19. Należy nasiona sadzić w miarę szybko.
20. Chyba niestety te rośliny potrzebują jakiś 20-30 stopni w pokoju a nie gorąca i powietrza. Powietrze powinno być rzeźkie i raczej pozbawione spalin. Bhut Jolokia jest łatwiejsza trochę niż Carolina.
21. Korzenie powinny być zwarte i powinny sięgać 4 cm. Powinno być ich ze 7-12 w 8-10 tygodniu.

hmm...A czym rozluźnić ziemię? Kruszony keramzyt będzie dobry, bo piasek to mnie nie za bardzo rozluźnia, hydrożel już lepiej.
A co myślicie o zastosowaniu siarki do odkażania pomieszczeń i gleby??? Będzie dobre jak tiodazyny. Trza zwalczyć jakoś te szkodniki... i się nie zatruć przy okazji.
Dobra... Znalazłem Dezacid SMC-1 i Agrosteril, będzie to dobre na antraknozy?
Avatar użytkownika
StachuJonesBrotta

ŚWIEŻAK
 
Posty: 6
Dołączył(a): 5 lip 2020, o 15:30
Papryki: Habanero: Carolina Reaper (prawdopodobnie), Bhut Jolokia, Cayenne, Naga Jolokia

Re: Co się kurcze dzieje???

Postprzez mati537 » 8 lip 2020, o 10:25

Co Ty wypisujesz? Przecież to totalna głupota
Avatar użytkownika
mati537

NOWY
 
Posty: 39
Dołączył(a): 7 kwi 2020, o 14:15
Papryki: Chill Lemon Drop

Re: Co się kurcze dzieje???

Postprzez fruktion » 8 lip 2020, o 13:56

To wygląda tak jakbyś codziennie wyciągał roślinę z doniczki, liczył korzenie, badał skład ziemi, i z powrotem do doniczki.
Ty się za bardzo przejmujesz. Wsadz sobie więcej podziel na pół, na połowie rób swoje eksperymenty a połowie daj żyć.
Avatar użytkownika
fruktion

NOWY
 
Posty: 16
Images: 0
Dołączył(a): 14 maja 2020, o 07:28
Pochwały: 1
Papryki: Habanero

Następna strona

Powrót do Choroby roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości