Co się kurcze dzieje???

Leczenie, zapobieganie

Re: Co się kurcze dzieje???

Postprzez tomaszek » 10 lip 2020, o 21:03

Forum zawiera dużo solidnej wiedzy w tej materii,jeżeli umiesz pisać to i pewnie czytać.Polecam,naprawdę <salut>
Nie popełnisz tego wszystkiego o czym piszesz gwarantuję.
tomaszek

SPONSOR
MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 525
Images: 17
Dołączył(a): 26 sie 2012, o 09:49
Lokalizacja: mazowieckie
Pochwały: 47
Papryki: c.annum,c.chinense,c.baccatum.c.frutescens,frutescens itp... ;)

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Co się kurcze dzieje???

Postprzez StachuJonesBrotta » 13 lip 2020, o 17:43

Niedobór minerałów (zmiana wybarwienia starszych liści, pozostawanie żółknących liści, karłowatość)??? A co się objawia brązowiejącymi końcówkami liści, dziwnymi kolorami łodygi? To musi być coś z powietrzem nie tak. Ja jak przenawoziłem to miałem objaw fioletowych liści i sztywnych, zdeformowanych liści (nadmiar azotu i potasu). Teraz wdarła się chyba antraknoza.

Będzie dezynfekcja pokoju siarką i odkażanie gleby pod nową roślinę.
Tu zdjęcie małego:
Obrazek
Dałem mu magnezu i wapnia odrobine, na razie się trzyma i trochę rośnie. Jak w przeciągu 2 tygodni nie urośnie do folii do to dam mu 1/2 dawki biostymulatora na rozpęd. Bo ogólnie chcę dać ale po przesadzeniu, na razie niech korzysta z wzbogaconej o pare mikroelementów gleby, żeby później się rozwijał a nie zwijał. Chociaż z drugiej strony to może je za późno przesadziłem i naruszyłem korzenie, kij to wie. Na pewno nie będę dawał mikroelementów póki nie zauważę braków albo nie zacznie się kwitnienie. Wtedy to obligatoryjnie siarczan potasu zdzitko przy nawożeniu. Ale pewnie i tak zdechnie mi i ten mały, w następnym roku trza próbować w marcu wysiać z dostępem ciepłego powietrza.

EDIT: ostatnio mnie jeden liść (od poparzeń, skażenie verticurii? - ziemia była dziwnie mokra też pod nową donniczke) odpadł z rośliny.
Avatar użytkownika
StachuJonesBrotta

ŚWIEŻAK
 
Posty: 6
Dołączył(a): 5 lip 2020, o 15:30
Papryki: Habanero: Carolina Reaper (prawdopodobnie), Bhut Jolokia, Cayenne, Naga Jolokia

Poprzednia strona

Powrót do Choroby roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron