Choroba liści

Leczenie, zapobieganie

Choroba liści

Postprzez halfboy » 2 cze 2020, o 15:06

Witam wszystkich użytkowników forum,

Zasadziłem kilka rodzajów papryczki, do tej pory trzymałem je na parapecie (nie miałem balkonu) a po przeprowadzce od dwóch dni wystawiam je na balkon, na słońce. Niestety dziś zaczęło coś się dziać z liśćmi. Najgorzej sytuacja wygląda na jednym liściu Caroliny Reaper. Liść cały stał się hmmm ... srebrzysty i bardzo wiotki. Na innych liściach też zauważam początki tego, inne roślinki niestety też zaczynają mieć taki nalot. Poniżej zdjęcia:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć co się dzieje z tymi roślinkami, czy obcinać te liście?

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
halfboy

ŚWIEŻAK
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 cze 2020, o 14:55
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Choroba liści

Postprzez Majonez » 2 cze 2020, o 15:09

Poparzone słońcem. Stopniowo wystawiaj na coraz dłuższe sesje kąpieli słonecznych. Pół godziny, 45min itd. Liście silnie dotknięte nekrozą można usunąć, te mniej spokojnie można zostawić - zawsze to trochę popracują dla rośliny.
Avatar użytkownika
Majonez

ROZGADANY
 
Posty: 259
Images: 38
Dołączył(a): 27 mar 2013, o 12:00
Pochwały: 7
Highscores: 6
Papryki:

Re: Choroba liści

Postprzez halfboy » 3 cze 2020, o 06:34

Dziękuję za odpowiedź ! Pewnie za szybko chciałem osiągnąć super efekty. Te kąpiele słoneczne teraz to robić tak że jednego dnia wystawić na 30 minut i tyle, następnego 45minut i tyle itp czy w ciągu dnia wystawić na 30 minut, zrobić przerwę np godzinkę, wystawić na 45 minut i znów godzinka przerwy? Praca zdalna daje możliwości zabawy :)
Avatar użytkownika
halfboy

ŚWIEŻAK
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 cze 2020, o 14:55
Papryki:

Re: Choroba liści

Postprzez Majonez » 3 cze 2020, o 14:05

Ja swoje wystawiałem tylko raz dziennie a i tak usmażyłem. Raczej bym dawał raz dziennie a potem w jakieś jasne miejsce ale nie bezpośrednie słońce (lepiej w cieniu na balkonie/tarasie niż w domu). Można się bawić w cieniowanie agrowłókniną ale mi się osobiście nie chce :P
Avatar użytkownika
Majonez

ROZGADANY
 
Posty: 259
Images: 38
Dołączył(a): 27 mar 2013, o 12:00
Pochwały: 7
Highscores: 6
Papryki:

Re: Choroba liści

Postprzez halfboy » 3 cze 2020, o 16:35

Ciekawe... Dwa lata temu inne odmiany trzymałem całe dnie na słońcu i nic im nie było . No nic, zrobię tak jak mówisz :)
Avatar użytkownika
halfboy

ŚWIEŻAK
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 cze 2020, o 14:55
Papryki:


Powrót do Choroby roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości