Co jest nie tak z liśćmi

Leczenie, zapobieganie

Co jest nie tak z liśćmi

Postprzez MmikiM » 23 maja 2020, o 14:16

Czołem Chillowe Świry,

Zaczynam swoją przygodę z trinidadem po raz pierwszy, generalnie z ostrą papryką jako tako, tako jako. Wszystko szło dobrze, aż do momentu kiedy to liście zaczynały zmieniać kolor. Zacząłem szperać w necie i na pierwszy rzut oka wyglądało mi to na grzyba(szarą pleśń) oberwałem parę listków i zostawiłem te które wyglądają najlepiej. Jakiś pomysł co to może być? Może coś robię nie tak? Mam 2 sadzonki i w obydwu jest podobnie.

https://imgur.com/a/uBBEpas

Drugie zdjęcie jest przybliżeniem pierwszego. (1+2) pierwsza sadzonka, (3) druga sadzonka.

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie, rady, krytkę.
Avatar użytkownika
MmikiM

ŚWIEŻAK
 
Posty: 6
Dołączył(a): 22 maja 2020, o 22:21
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Co jest nie tak z liśćmi

Postprzez mih000 » 23 maja 2020, o 21:59

Kiedy to wysiałeś?
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)

Re: Co jest nie tak z liśćmi

Postprzez MmikiM » 23 maja 2020, o 23:58

Z miesiąc temu? Te pierwsze listki zaczęły się robić blade i końcówki rdzawe. Potem kolejne i tak dalej.
Avatar użytkownika
MmikiM

ŚWIEŻAK
 
Posty: 6
Dołączył(a): 22 maja 2020, o 22:21
Papryki:

Re: Co jest nie tak z liśćmi

Postprzez mih000 » 24 maja 2020, o 15:46

Roślina jest dość młoda, ja tam nie za bardzo widzę jakąś chorobę. Druga sprawa, że w tym roku już raczej Ci to owoców nie da, za późno wysiane.
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)

Re: Co jest nie tak z liśćmi

Postprzez MmikiM » 24 maja 2020, o 21:51

Zobaczę co się będzie działo w najbliższym czasie. Najwyżej poczekam do przyszłego roku :). Pozwolę trochę też przyschnąć roślinnce i śledził zmiany koloru na liściach, bo zdaje mi się że zmiany jednak nadal zachodzą.

-- 25 maja 2020, o 15:06 --

@UP

https://imgur.com/a/a8jpLMZ Liść nabawił się ciemnego/brązowego zabarwienia na środku. Czubek liścia jest wręcz blady(zdjęcie tego nie odzwierciedla).

Zdjęcie #1 zrobione kilka dni temu, #2 aktualne
Avatar użytkownika
MmikiM

ŚWIEŻAK
 
Posty: 6
Dołączył(a): 22 maja 2020, o 22:21
Papryki:


Powrót do Choroby roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość