Zżółknięcie habanero i zatrzymanie wzrostu

Leczenie, zapobieganie

Zżółknięcie habanero i zatrzymanie wzrostu

Postprzez rubing » 7 kwi 2020, o 18:33

Dzień dobry,

W tym roku zacząłem swoją przygodę z hodowlą ostrych papryczek i nie mam zbyt dużego doświadczenia, dlatego może wy drodzy chiliheadzi mi pomożecie :D
Problem dotyczy jednej z moich papryk habanero orange. Uprawę zacząłem stosując metodę podwójnego kubka w celu późniejszego nawożenia rośliny poprzez korzenie w dolnej części kubka. Na początku wszystko ładnie rosło i kiedy to zauważyłem pierwsze korzenie na dnie to zacząłem podlewać wodą z biobizz biogrowem w dawce zgodnie z zaleceniem producenta (wcześniej tylko sama wodą). Przez jakiś czas efekty były dobre i roślina szybko rosła przy podlewaniu mniej więcej 2-3 razy w tygodniu, jednak od ostatnich 2 tygodni cała roślinka zrobiła się jakby żółta oraz przestała w ogóle rosnąć. Dodatkowo w zeszłym tygodniu zgubiła pare dolnych liści. Czy ktoś się spotkał z czymś takim już wcześniej i wie co zrobić w takiej sytuacji? Na zdjęciach aktualny stan papryki oraz korzeni.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc :D
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
rubing

ŚWIEŻAK
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6 kwi 2020, o 18:48
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Zżółknięcie habanero i zatrzymanie wzrostu

Postprzez qrzak » 10 kwi 2020, o 12:55

Przesadź do większego pojemnika, powinno pomóc.
Avatar użytkownika
qrzak

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 146
Images: 176
Dołączył(a): 29 sie 2017, o 18:23
Pochwały: 5
Papryki:


Powrót do Choroby roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości