Zniekształcone liście sdzonek Jalapenio Purple

Leczenie, zapobieganie

Zniekształcone liście sdzonek Jalapenio Purple

Postprzez alojzy.bękart » 5 kwi 2020, o 13:11

Witam,
zauważyłem, że liście niektórych sadzonek tegorocznych jalapenio purple mają dziwny nieregularny kształt. Połowa liścia rozwija się normalnie, zaś druga jest jakaś niedorozwinięta, przez co liście są skręcone w jedną stronę. Wszystkie sadzonki przygotowane jednego dnia do tej samej ziemi, takich samych pojemników, stały w jednym miejscu, a nasionka mam od jednego hodowcy. Nie wygląda mi to na niedobór, bądź nadmiar czegoś, tym bardziej, że problem dotyka tylko części roślin. Szkodników też nie widać.
Cóż to może być?


15819
Avatar użytkownika
alojzy.bękart

NOWY
 
Posty: 25
Images: 8
Dołączył(a): 15 lip 2019, o 15:26
Papryki: Naga jolokia, carolina reaper, habanero orange, trinidad moruga scorpion

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Zniekształcone liście sdzonek Jalapenio Purple

Postprzez stenobiont89 » 1 cze 2020, o 07:38

Hey!Podobny problem miałem z moimi paprykami Jalapeno. Przycinałeś swoje??Bo u mnie problem pojawił się po przycięciu,bo część przyciąłem dla eksperymentu, resztę nie. Może za wcześnie to wykonałem.Mimo wszystko kolejne liście powinieneś mieć już normalne.
Avatar użytkownika
stenobiont89

ŚWIEŻAK
 
Posty: 5
Images: 20
Dołączył(a): 29 kwi 2020, o 12:57
Lokalizacja: Przemyśl
Papryki: Jalapeno,Habanero Red,Cayenne,Pepperoni, 7 Pot Douglah,Carolina Reaper Red

Re: Zniekształcone liście sdzonek Jalapenio Purple

Postprzez Mr. Ed » 1 cze 2020, o 08:42

A podlewałeś przy włączonym oświetleniu? Jeśli tak, kropla wody na samym czubku rośliny może zadziałać jak soczewka i popalić delikatny stożek wzrostu.
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Zniekształcone liście sdzonek Jalapenio Purple

Postprzez alojzy.bękart » 10 lip 2020, o 14:01

Nic nie było przycinane. Nie miały też żadnego sztucznego oświetlenia, więc teoria soczewki odpada. w Każdym razie faktycznie w końcu zaczęła puszczać ładne listki i w końcu stała się dorodnym krzakiem, także nie przejmować się i dać szansę nawet takiej powykręcanej pokrace. ;)
Avatar użytkownika
alojzy.bękart

NOWY
 
Posty: 25
Images: 8
Dołączył(a): 15 lip 2019, o 15:26
Papryki: Naga jolokia, carolina reaper, habanero orange, trinidad moruga scorpion


Powrót do Choroby roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości