Brązowe "coś" na ziemi w doniczce - grzyby? szkodniki?

Leczenie, zapobieganie

Brązowe "coś" na ziemi w doniczce - grzyby? szkodniki?

Postprzez elo120 » 27 mar 2020, o 18:53

Dzień dobry!

Zauważyłem ostatnio że w dwóch doniczkach, na ziemi, pojawiło się brązowe "coś" - nie potrafie tego nazwać. Jestem totalnym nowicjuszem jeśli chodzi o papryczki - zacząłem w tym roku - stąd nie mam bladego pojecia co to może być.
Rośliny rosną dobrze, nie ma żadnych oznak choroby ani na liściach ani na łodygach.

Wysadzałem je w połowie lutego. Odmiana to Piri Piri.

15815

Ktoś spotkał się z czymś podobnym? A może to nic czym powinienem się przejmować? A jeśli powinienem, to jak się tego pozbyć?

Przejrzałem przypięte tematy tutaj oraz w dziale szkodniki. Próbowałem również szukać wyszukiwarką oraz w google, ale z racji tego, że nawet nie wiem jak to nazwać, to nic nie znalazłem.

Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Avatar użytkownika
elo120

ŚWIEŻAK
 
Posty: 5
Images: 4
Dołączył(a): 27 mar 2020, o 17:45
Papryki: piri piri i jalapeno

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Brązowe "coś" na ziemi w doniczce - grzyby? szkodniki?

Postprzez mih000 » 28 mar 2020, o 08:40

Cześć

Co to jest za podłoże? Zakładam, że ma ono w składzie dużo zhumufikowanego drewna.

Wygląda na to, że jesteś szczęśliwym posiadaczem bardzo aktywnej grzybni w glebie, a to bardzo dobrze rokuje na rozwój rośliny. Grzybnie naturalnie wspomagają ochronę rośliny przed szkodnikami oraz dostarczają jej wodę do korzeni oraz składniki mineralne w zamian za cukry którymi się żywią. Grzyb na powierzchni jest owocnikiem co oznacza, że grzybnia chce się rozmnożyć. Na Twoim miejscu bym się bardzo cieszył :)

Ps. Jeśli możesz podziel się zdjęciem jak trochę podrosną te grzyby, bo może się okazać, że to bardzo ciekawe gniazdnicowate.
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)

Re: Brązowe "coś" na ziemi w doniczce - grzyby? szkodniki?

Postprzez elo120 » 28 mar 2020, o 13:01

Dzięki za odpowiedź :)

Ziemia to jakaś zwykła ziemia uniwersalna z Auchan za 1.30zł.

Postaram się pamiętać żeby wrzucić więcej zdjęć jak papryczki oraz to podrosną ;)

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
elo120

ŚWIEŻAK
 
Posty: 5
Images: 4
Dołączył(a): 27 mar 2020, o 17:45
Papryki: piri piri i jalapeno

Re: Brązowe "coś" na ziemi w doniczce - grzyby? szkodniki?

Postprzez elo120 » 9 maja 2020, o 17:50

UPDATE: Grzyby po jakimś czasie same zniknęły, być może cześciowo przez przesadzanie roslin w inne doniczki. Wcześniej zrobiły się większe i ciemniejsze, ale paprykom najwidoczniej to nie zaszkodziło :)
Avatar użytkownika
elo120

ŚWIEŻAK
 
Posty: 5
Images: 4
Dołączył(a): 27 mar 2020, o 17:45
Papryki: piri piri i jalapeno


Powrót do Choroby roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron