ciemne plamy na liściach

Leczenie, zapobieganie

ciemne plamy na liściach

Postprzez vagrant1993 » 28 lip 2019, o 18:11

Witam,

Na mojej Carolinie i 7 pod pojawiły się takie plamy jak na zdjęciach. Czego może brakować moim paprykom lub czego mają za dużo. Dodam jeszcze zdjęcie jakiegoś owada którego znalazłem na liściach (łącznie były 4 sztuki). Dotarłem do takiego postu lecz nie jestem pewien czy to, to samo we wczesnym stadium czy inny problem viewtopic.php?f=28&t=5979.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

-- 29 lip 2019, o 17:53 --

Bardzo proszę o pomoc, bo z roślinami jest z dnia na dzień coraz gorzej. Raz znajduje info ze to niedobór azotu, raz że magnezu, a raz ze Cynku. Już sam nie wiem co robić. Zacząłem robić opryski z siarczanu magnezu, czekam na bio grow'a i bio bloom'a i jeszcze mam zamiar kupić siarczan cynku robić opryski. Dodaje jeszcze kolejne zdj liścia Caroliny.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
vagrant1993

ŚWIEŻAK
 
Posty: 6
Dołączył(a): 28 maja 2019, o 19:41
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: ciemne plamy na liściach

Postprzez TUF » 31 lip 2019, o 17:18

Cześć,

Napisz czym nawozisz oraz w jakiej dawce, kontynuuj opryski solą epsom, oraz jeśli Ci zależy dokup ActiVera - ma cynk i trochę innych mikro/makro elementów, u mnie zdaje egzamin na sto procent.
Siarczan cynku odpuść, ActiVera powinna wystarczyć i będzie bardziej użyteczna.
Sprawdzaj czy niedobory się nie pogłębiają, na młodych liściach i na innych zdrowych, stare i tak nie wrócą do normalnego stanu.

Miałem podobny kolor liści jak roślina miała blokadę Mg/Ca we wczesnej fazie niedoboru.

Co do robala, przypomina mi mola, lecz to nie on, niestety tutaj nie pomogę; obserwuj czy nie zaroi się ich więcej.

Powodzenia,
TuF <salut>
Wszyscy jesteśmy przystankami w drodze przez czyjeś życie.
Avatar użytkownika
TUF

NOWY
 
Posty: 21
Dołączył(a): 16 maja 2019, o 11:45
Pochwały: 1
Papryki:

Re: ciemne plamy na liściach

Postprzez vagrant1993 » 31 lip 2019, o 18:07

Cześć,

Dzięki wielkie za odpowiedź. Nawoziłem biohumusem do każdego podlewania, a jak mi się skończył ok. miesiąca temu to nawożę Gardenic'em do pelargonii (NPK 4-6-8) co 3 podlewanie zgodnie dawką na opakowaniu. Po zaistniałej sytuacji zamówiłem bio-grow i bio-bloom, które powinienem mieć jutro i zamierzam nawozić 2ml biogrow i 2ml biobloom na 1L wody i stosować to na zmianę z podlewaniem czystą wodą. Wczoraj jeszcze dodatkowo zrobiłem oprysk środkiem umieszczonym na zdj. Zastosowałem ten środek ponieważ odnalazłem gdzieś w odmętach internetu, że to co dolega moim roślinom to może być brunatna plamistość liści ale nie jestem tego pewien. Dorzucę jeszcze zdj z aktualnym stanem liści i dodam, że papryka zaczyna zrzucać chore liście, a to jest 90% liści.

Pozdrawiam
Jacek <salut>
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
vagrant1993

ŚWIEŻAK
 
Posty: 6
Dołączył(a): 28 maja 2019, o 19:41
Papryki:

Re: ciemne plamy na liściach

Postprzez vagrant1993 » 5 sie 2019, o 20:06

Witam, jeśli ktoś kiedyś będzie miał podobny problem to polecam środek widoczny na zdjęciu użyty zgodnie z ulotką jak do pomidorów. U roślin użyty w odpowiednim czasie naprawdę pomaga.
Avatar użytkownika
vagrant1993

ŚWIEŻAK
 
Posty: 6
Dołączył(a): 28 maja 2019, o 19:41
Papryki:


Powrót do Choroby roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron