Choroba, gniją i usychają

Leczenie, zapobieganie

Choroba, gniją i usychają

Postprzez szajkers » 26 lip 2019, o 15:22

Witam wszystkich. Mam problem z moimi paprykami. Od 5 dni moje roślinki chorują. Choroba objawia się tym że stożki wzrostu lisci zwijają się i usychają i choroba idzie w dół rośliny. Owoce zaczynają gnić robią się jasno brązowe, choroba zaatakowała na początku ejdną roślinę i bardzo szybko postępowała, rośline usunąłem z cieplarni lecz choroba dopadła kolejne papryki. Nigdzie na Internecie nie mogę znaleźć co to za choroba i jak się jej pozbyć. Bardzo proszę o pomoc

PS. 3 dni temu pryskałem miedzianem dla tego liście są delikatnie pokrte niebieską mgiełką

15539
15540
15542
Avatar użytkownika
szajkers

ŚWIEŻAK
 
Posty: 6
Images: 12
Dołączył(a): 25 lut 2016, o 20:18
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Choroba, gniją i usychają

Postprzez TUF » 27 lip 2019, o 23:30

szajkers napisał(a):Choroba objawia się tym że stożki wzrostu liści zwijają się i usychają i choroba idzie w dół rośliny. Owoce zaczynają gnić robią się jasno brązowe


Cześć,
jest to sucha zgnilizna wierzchołkowa, winnym jest wapń i jego niedostępność dla rośliny; czym i w jakiej ilości nawoziłeś? Przy nadmiarze N i/lub K w stosunku do Ca oraz mocnych wahań wilgotności podłoża występuje powyższa choroba. Rozwiązaniem będzie oprysk preparatami z wapnem np. saletra wapniowa w stężeniu 0,5% bądź chlorek wapnia 0,4-0,7% itd. radzę uważać z ilością chlorku - potrafi poparzyć liście jeśli przesadzisz z ilością.

Z dobrych wieści choroba nie jest zaraźliwa; chyba, że reszta również spełniała kryteria choroby...

Walcz, powodzenia! =)

Pozdrawiam TUF'I <salut>
Wszyscy jesteśmy przystankami w drodze przez czyjeś życie.
Avatar użytkownika
TUF

NOWY
 
Posty: 22
Dołączył(a): 16 maja 2019, o 11:45
Pochwały: 2
Papryki:


Powrót do Choroby roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości