Blednące liście

Leczenie, zapobieganie

Blednące liście

Postprzez Waski92 » 20 lip 2019, o 16:13

Avatar użytkownika
Waski92

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 67
Images: 5
Dołączył(a): 8 maja 2017, o 23:43
Lokalizacja: Wielkopolskie
Papryki: Jalapeno, Habanero Orange, Red, White, Chocolate

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Blednące liście

Postprzez Siwcun » 20 lip 2019, o 20:14

Wygląda tak jak byś wystawił na słońce bez hartowania - poparzenia słoneczne.
Avatar użytkownika
Siwcun

NOWY
 
Posty: 22
Images: 0
Dołączył(a): 6 kwi 2019, o 21:24
Papryki: habanero red
trinidad scorpion
carolina reaper

Re: Blednące liście

Postprzez Marcin » 20 lip 2019, o 20:24

Napisz gdzie uprawiasz i jak czesto maja kontakt z bezposrednim sloncem.
Avatar użytkownika
Marcin

NOWY
 
Posty: 23
Dołączył(a): 31 maja 2019, o 23:16
Papryki: CR H

Re: Blednące liście

Postprzez Waski92 » 20 lip 2019, o 21:35

Były hartowane cały poprzedni miesiąc w dzień na parapecie na dworze w nocy w domu. Kilka razy je zostawiłem na noc. Nawet w dzień jak było 37 st stały opadły liście to wstawiłem je w cień do domu i powstały. Dzisiaj dorobiłem im patyczki w razie mocnego wiatru czy burzy i wstawilem je na stałe na dwór na ogródek. Albowiem opadają wszystkie kwiaty.
Avatar użytkownika
Waski92

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 67
Images: 5
Dołączył(a): 8 maja 2017, o 23:43
Lokalizacja: Wielkopolskie
Papryki: Jalapeno, Habanero Orange, Red, White, Chocolate

Re: Blednące liście

Postprzez Marcin » 20 lip 2019, o 22:05

Jaka pojemnosc doniczki? czym nawozisz?
Avatar użytkownika
Marcin

NOWY
 
Posty: 23
Dołączył(a): 31 maja 2019, o 23:16
Papryki: CR H

Re: Blednące liście

Postprzez TUF » 22 lip 2019, o 13:22

Waski92 napisał(a):Nawet w dzień jak było 37 st stały opadły liście to wstawiłem je w cień do domu i powstały.


Cześć!

Po opisie jaki zostawiłeś, przychodzi mi do głowy kwestia korzeni - mianowicie, częstą przyczyną więdnięcia jest słaby system korzeniowy rośliny; przypomnij sobie, czy dużo podlewałeś, bądź czy nie za mało - papryka nie lubi przesychania ziemi, podczas suszy można uszkodzić część włośnikową korzeni - a to znacząco odbija się na roślinie szczególnie przy temperaturach jakie panują w tym roku.

Idąc dalej tym tropem, ile nawoziłeś/czy nawoziłeś?

Nadmiar składników odżywczych w podłożu zniechęca roślinę do budowy bryły korzeniowej, może też prowadzić do poważnych niedoborów (blokady; mikro i makro pierwiastków) oraz do gromadzenia się dużej ilości soli w medium.

Bądź zbyt późne hartowanie roślin i dodatkowo zbyt mocne słonko - rośliny podczas takiego upału i bardzo niskiej wilgotności powietrza <40% (optimum dla papryk 60-80% wilgotności względnej powietrza; co nie znaczy, że nie urośnie przy innej ;) ) bardzo intensywnie transpirują (oddają wodę poprzez aparaty szparkowe itd.) ilość wody która wyparuje z jej powierzchni musi być z powrotem pobrana przez system korzeniowy - część włośnikowa , przy dużych temperaturach rośliny wchodzą w suszę fizjologiczną - aby przetrwać (może też wtedy dość do poparzeń słonecznych, które będą wychodzić na przestrzeni kilku dni).

Jeśli winowajcą będzie zbyt słaby system korzeniowy i nie przenawoziłeś wcześniej; mam pewien pomysł... <study>

Zaserwuj swoim pociechom dodatkowy fosfor - najlepiej sam - po pierwsze wpływa na rozwój systemu korzeniowego oraz - bierze udział podczas zawiązywania pąków kwiatowych i owoców, pamiętaj tylko, że fosfor jest słabo przyswajalny w kwaśnej glebie. Rozważ dodanie dolomitu (choć zlecą 2-3 tygodnie zanim zacznie działać) zbliży on wartość Ph gleby do okolic +/- 7Ph wtedy fosfor będzie najlepiej przyswajalny. ;)

Cóż więcej mogę dodać, obserwuj i działaj, gdybyś miał jeszcze jakieś pytania - pytaj. :)

Edit; dodatkowo różnica temperatur dzień/noc - lub - kwiaty zrzuca również sama roślina kiedy nie jest gotowa by owocować - wydłuża w ten sposób swój okres wegetacyjny.

Powodzenia i pozdrawiam TUF'I ;)
Wszyscy jesteśmy przystankami w drodze przez czyjeś życie.
Avatar użytkownika
TUF

NOWY
 
Posty: 21
Dołączył(a): 16 maja 2019, o 11:45
Pochwały: 1
Papryki:


Powrót do Choroby roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron