Pierwszy post i od razu problem

Leczenie, zapobieganie

Pierwszy post i od razu problem

Postprzez bendkos » 30 kwi 2019, o 19:54

Witam do tej pory preferowałem podglądactwo ale zaczynają się choroby więc zwracam się do znawców o pomoc
Green trinidad scorpion jak widać coś z liśćmi 15343
Carolina reaper chyba jakiś niedobór 15348
Kolejna Carolina młode liście skręcają się w dół oraz czarne ślady na łodydze i liściach 15345 15346 15347
ostatnia 7 pot white bez czarnych smug ale zahamowany wzrost młodych liści skręcają w dół zamiast się rozwinąć 15349 15350 15351
Papryki stoją na parapecie słonce tylko od rana do ok 12tej ale reszta sobie jakoś radzi. W tym tygodniu zacząłem podlewać biohumusem oraz dziś zauważyłem coś co wyglądało jak zgorzel siewki na Bohamian ghost peper zwężone miejsce zaraz po rozeta liści na łodydze widać że już zasychało więc bez szans na uratowanie.
Co do ziemi najpierw ziemia kwiatowa czyli mieszanina torfów jednak miałem 2 tyg urlopu bez szans podlania więc dodałem ziemi z pola aby trzymało wilgoć nic nie padło ale jak napisałem coś zaczyna się dziać.
Pozdrawiam liczę na rady co to jest i czy ratować krzaczki albo lepiej wywalić dla dobra reszty.

-- 1 maja 2019, o 16:48 --

update carolina z ciemniejącymi miejscami wyrzucona, szczyt pędu zasychające przewężenie niżej czarny środek łodygi.

-- 1 maja 2019, o 17:32 --

15363
Avatar użytkownika
bendkos

ŚWIEŻAK
 
Posty: 5
Images: 10
Dołączył(a): 30 kwi 2019, o 19:03
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Pierwszy post i od razu problem

Postprzez TUF » 19 maja 2019, o 12:18

Powiedz co ile je podlewasz?
Wszyscy jesteśmy przystankami w drodze przez czyjeś życie.
Avatar użytkownika
TUF

NOWY
 
Posty: 22
Dołączył(a): 16 maja 2019, o 11:45
Pochwały: 2
Papryki:


Powrót do Choroby roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron