matowe, przebarwione liście - co jej jest?

Leczenie, zapobieganie

matowe, przebarwione liście - co jej jest?

Postprzez dziadyge » 20 paź 2018, o 10:24

Cześć,

Jestem właścicielką jednej papryczki.
Ostatnio roślina jest w bardzo słabej kondycji. Na liściach widoczne są przebarwienia, jakby takie białe plamki, a w niektórym miejscach również żółtawo-brunatne. Niektórym listkom zasychają końcówki. Liście stały się jakby matowe. Gdy delikatnie potrząsnę drzewkiem, niektóre listki opadają. Drzewko nie wypuszcza nowych liści ani kwiatków, ale może to akurat kwestia października. Załączam zdjęcia. Czy ktoś potrafi rozpoznać co jej jest?

Historia.
Jest to moja pierwsza papryczka, opiekuję się nią już ponad rok. Niestety nie ma lekkiego życia. Zdarzyło się jej być przesuszoną oraz przelaną. Bardzo długo miałam problem z mszycami, których ostatecznie pozbyłam się chemią. Był moment, gdy wypuszczała mało listków, a te które miała stawały się blade. Sądzę, że było to spowodowane tym, że w ogóle jej nie nawoziłam. Po nawożeniu odżyła. Parę miesięcy temu się przeprowadziłam. Zaprzestałam nawożenie, bo już jesień. Przycięłam też parę gałązek bez liści. W poprzednim mieszkaniu papryczka stała na parapecie, teraz stoi blisko drzwi balkonowych.

15065 15064 15063 15062
Avatar użytkownika
dziadyge

ŚWIEŻAK
 
Posty: 1
Images: 4
Dołączył(a): 20 paź 2018, o 09:24
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: matowe, przebarwione liście - co jej jest?

Postprzez karczmarz » 10 lis 2018, o 23:56

Widać, że masz bardzo małą doniczkę, jak na tak spory krzak. Mam podobnie na moim 4 letnim krzaku Poblano.
Przede wszystkim użyłbym jakiegoś ogólnego nawozu, bo zdecydowanie widać, że brak substancji pokarmowych.
U mnie takie plamy pojawiały się ilekroć wystawiłem paprykę na kilka dni na bezpośrednie słońce na balkonie. Plamy pozostawały ale młode liście już ich nie miały.
Avatar użytkownika
karczmarz

NOWY
 
Posty: 13
Dołączył(a): 13 lip 2016, o 12:22
Lokalizacja: Jelenia Góra
Papryki:


Powrót do Choroby roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron