Robactwo lub niedobory

Leczenie, zapobieganie

Robactwo lub niedobory

Postprzez Mikwej » 24 lip 2018, o 13:11

Uszanowanko. Ostatnio borykam się z plagą mszyc i innego badziewia - zaatakowały prawie każdą roślinkę. Rośliny, których owoce już zebrałem, potraktowałem Mospillanem i jakby troszkę pomogło, ale pewnie będę musiał jeszcze raz powtórzyć oprysk, bo pojedyncze sztuki wciaż się kręcą po liściach. Liście kilku moich roślin masowo zmieniają kolor na żółty i zastanawiam się czy to powodują to szkodniki, czy to jakieś niedobory? Podlewam regularnie biohummusem ekodarpol i 2 razy opryskiwalem substralem do owoców i warzyw. 2 krzaki jalapeno to już prawie całkiem wyłysiały.
Dołączam zdjęcia:
Spoiler:

Spoiler:

Na kilku liściach innej rośliny znowuż pojawiły się takie objawy:
Spoiler:

Spoiler:

I jeszcze dołączam zdjęcie dziwnych stworzeń, których nie jestem w stanie zidentyfikować:
Spoiler:
Avatar użytkownika
Mikwej

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Dołączył(a): 3 sty 2018, o 01:40
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Robactwo lub niedobory

Postprzez wogx » 25 lip 2018, o 10:33

To "robactwo" na ziemi rusza się? Wygląda to trochę jak wylinki mszyc.
Avatar użytkownika
wogx

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 56
Images: 44
Dołączył(a): 11 lut 2017, o 22:23
Pochwały: 2
Papryki:

Re: Robactwo lub niedobory

Postprzez Mikwej » 25 lip 2018, o 14:51

Te w doniczce to prawdopodobnie zdechlaki po oprysku Mospilanem, ale jeszcze jest ich masa przesiadujących na liściach. Siedzą nieruchomo jakby kontemplowały nad sensem istnienia
Avatar użytkownika
Mikwej

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Dołączył(a): 3 sty 2018, o 01:40
Papryki:


Powrót do Choroby roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron