Core roślinki?

Leczenie, zapobieganie

Re: Core roślinki?

Postprzez qrzak » 26 lip 2018, o 14:29

Jakbyś chciał robić ten cytrynian wapnia do oprysku (ja polecam), to
potrzebujesz:

-butelkę 5l,
-40g kwasku cytrynowego,
-30g kredy (nie polecam, większość kred w sklepach jest "podróbą" i nie reaguje z kwaskiem cytrynowym, polecam natomiast redukwas- węglan wapnia, który jest używany przy wyrobie win domowych),
-wodę.

Wlewamy 0.5l wody do butelki, wsypujemy węglan wapnia, mieszamy, wsypujemy kwasek cytrynowy i mieszamy. Jeżeli się pieni- świetnie, jeżeli nie- prawdopodobnie miałeś 'lewą' kredę ;)
Po zakończeniu pienienia, dolewasz wody do pełna, otrzymujesz roztwór 1%. Do oprysku potrzebujesz 0.5%, więc na 1 litr cieczy opryskowej zużywasz 0.5l mieszanki z butli i 0.5l wody.

Powodzenia :)

Pochwały przyznane za post: 2
Avatar użytkownika
qrzak

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 146
Images: 176
Dołączył(a): 29 sie 2017, o 18:23
Pochwały: 5
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Core roślinki?

Postprzez THORNIK1980 » 26 lip 2018, o 20:24

Wow jestem bardzo zadowolony taką dokladną pomocą ,bardzooo dziękuje :)

-- 27 lip 2018, o 12:48 --

Dzien dobry, tak sie zastanawiam ,czy teraz pomoże oprysk dolistny na tą sadzonkę skoro juz zauważyłem ze prawie wszystkie łapie ta zgnilizna,ale tak sie dzieje tylko z jedną sadzonką reszta nie ma oznak zgnilizny wierzchołkowej,i pytanie cyz jak juz są owoce dosyc duze to psikanie zapobiegnie powstaniu tej zgnilizny czy teraz juz za pozno?
Avatar użytkownika
THORNIK1980

ŚWIEŻAK
 
Posty: 8
Images: 0
Dołączył(a): 18 lip 2018, o 14:31
Papryki:

Re: Core roślinki?

Postprzez THORNIK1980 » 3 sie 2018, o 08:42

Chciałem jeszcze was zapytać jak często mam opryskiwać listki cytrynianem wapnia ,mieszanka wyszła extra tylko nie wiem co jaki czas mam robic oprysk
Avatar użytkownika
THORNIK1980

ŚWIEŻAK
 
Posty: 8
Images: 0
Dołączył(a): 18 lip 2018, o 14:31
Papryki:

Re: Core roślinki?

Postprzez qrzak » 6 sie 2018, o 13:20

Niedobory wapnia zdarzają się w kilku przypadkach. Pierwiastek jest niemobilny w roslinie, więc w razie zapotrzebowania nie zostanie "wyciągnięty" z liści, jest pobierany bezpośrednio z wodą i stąd się głównie biorą problemy. Jeśli jest zimno, a krzaki są w zbyt mokrej/ciężkiej glebie, może wystąpić niedobór. Tak samo, jeżeli roślina jest ciągle przesuszana. W początkowej fazie wzrostu owocu ma miejsce intensywny podział komórkowy, co mocno zwiększa zapotrzebowanie na wapń- również wtedy może wystąpić niedobór.

Jeżeli masz ziemię zasobną w wapń, nie przesadzasz że zbyt częstym podlewaniem, masz odpowiednio rozluźnioną glebę, powinno być ok. Jeżeli papryki zaczynają zawiązywać owoce, możesz na wszelki wypadek zrobić oprysk. Przed okresem niskich temperatur też można prysnąć.

Pamiętaj, że każdy składnik wchłania się w swoim czasie, przy odpowiedniej wilgotności powierzchni liścia. Wapń ma wyjątkowo długi okres wchłaniania, dlatego najlepiej robić oprysk wieczorem, żeby liście zostały jak najdłużej nawilżone.

Autor postu otrzymał pochwałę
Avatar użytkownika
qrzak

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 146
Images: 176
Dołączył(a): 29 sie 2017, o 18:23
Pochwały: 5
Papryki:

Re: Core roślinki?

Postprzez THORNIK1980 » 9 sie 2018, o 09:35

Witam,jeszcze mam jedno pytanko,papryki pieknie zakwitły,pomyślałem a niech sobie wiszą,i wisiały tak pare dni ,niektóre zrobiły się suche mowa tu o Gold Cayen , a long slim Cayen zrobiły się packa w srodku,czy za długo wisiały na krzaczku? teraz zerwałem jak zobaczyłem ze cała czerwona się zrobiła i czuc ostrosc a tamte były jak marynowane co zrobiłem zle? pozdrawiam
Avatar użytkownika
THORNIK1980

ŚWIEŻAK
 
Posty: 8
Images: 0
Dołączył(a): 18 lip 2018, o 14:31
Papryki:

Poprzednia strona

Powrót do Choroby roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron