Wiotkie liście i plamy

Leczenie, zapobieganie

Wiotkie liście i plamy

Postprzez boogeyman » 20 cze 2018, o 16:04

Witam,
w tym roku postanowiłem spróbować swoich sił w uprawie habnero. Wybór padł na Jolkę i Scorpiona. W sumie z 10 nasion wyszło 5 roślinek, przeżyły 4. Zasiane 15 lutego, do około 10 maja trzymane na parapecie, potem wylądowały na balkonie. Podlewam co drugi dzień, raczej małe ilości. Dopiero od dwóch tygodni zacząłem nawożenie Substralem do Pomidorów przy każdym podlewaniu. Daje ok 1/5 łyżeczki na 2l, woda z filtra.
Niestety, nie są to zdrowe rośliny (przynajmniej tak mi się wydaje), liście dwóch są wiotkie, prawie jak pergamin. Do tego mają plamki. Pozostałe dwie w miarę się trzymają. No ale coś jest nie tak, czegoś brakuje, albo coś źle zrobiłem... Rzucicie okiem?

Pierwsza para
https://drive.google.com/open?id=1yHe-i ... 7rl4E_AgNY
https://drive.google.com/open?id=15gSfJ ... eOivQDFY99

Druga
https://drive.google.com/open?id=1m_o3o ... hma1RNd7Kl
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
boogeyman

ŚWIEŻAK
 
Posty: 8
Dołączył(a): 20 cze 2018, o 15:54
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Wiotkie liście i plamy

Postprzez Ciapek23 » 21 cze 2018, o 00:24

Poparzenia Słoneczne. Trzeba je zahartować i przyzwyczaić do Słonca. Ruch powietrza maja?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Avatar użytkownika
Ciapek23

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 137
Dołączył(a): 14 lis 2016, o 17:33
Pochwały: 2
Papryki:

Re: Wiotkie liście i plamy

Postprzez boogeyman » 21 cze 2018, o 08:22

Hartowałem je, możliwe że nie wystarczająco... Pytanie co teraz zrobić, stoją już półtora miesiąca na zewnątrz, to nawet jak wtedy nie były zahartowane to teraz już się przyzwyczaiły? Ruch powietrza jest, co prawda stoją w rogu, lecz mieszaknie mam tak usytuowane że wiatr na balkonie jest dość mocny i trochę bałbym się wystawiać je na mocniejszy wiatr.
Avatar użytkownika
boogeyman

ŚWIEŻAK
 
Posty: 8
Dołączył(a): 20 cze 2018, o 15:54
Papryki:

Re: Wiotkie liście i plamy

Postprzez Chillibizon » 22 cze 2018, o 11:54

Odetnij najbrzydsze liście to zrobisz przewiew i odciążysz papryczke, bo po co ma pompować soki do niewydajnych liści.

Autor postu otrzymał pochwałę
Avatar użytkownika
Chillibizon

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 87
Images: 16
Dołączył(a): 23 sty 2018, o 19:53
Pochwały: 2
Papryki:

Re: Wiotkie liście i plamy

Postprzez qrzak » 27 cze 2018, o 14:21

I używaj odstanej wody z kranu zamiast z filtra, w wodzie kranowej jest wapń, którego papryki też potrzebują. Lub zadbaj o dodatkowe nawożenie (Ca i Mg)
Avatar użytkownika
qrzak

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 146
Images: 176
Dołączył(a): 29 sie 2017, o 18:23
Pochwały: 5
Papryki:

Re: Wiotkie liście i plamy

Postprzez boogeyman » 29 cze 2018, o 09:55

Dzięki za podpowiedzi! Przyciąłem liście, poczytałem jeszcze więcej i chyba z podlewaniem przekombinowałem w drugą stronę, tj. za mało. Zacząłem podlewać codziennie i papryki odżyły. Może to też zasługa mniejszej ilości liści, ważne że jest dużo lepiej. Zaczęły też zawiązywać kwiaty, więc może coś z tego będzie ;) Co prawda tylko 3 roślinki (jolki), scorpion niestety bez owoców. Ale też wykiełkował dużo później, więc może potrzebuje jeszcze trochę czasu ;)

Obrazek
Avatar użytkownika
boogeyman

ŚWIEŻAK
 
Posty: 8
Dołączył(a): 20 cze 2018, o 15:54
Papryki:


Powrót do Choroby roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 4 gości

cron