Żółte plamy

Leczenie, zapobieganie

Żółte plamy

Postprzez meerr » 24 maja 2018, o 05:26

Czesc. Ponieważ ciężko mi zidentyfikować co to może być proszę o pomoc. Zauważyłam że na liściach mojej papryczki są żółte plamy. Pojawiło się to z dnia na dzień, jest tylko na młodych liściach. Czytałam masę artykułów co to może być. Prawdopodobnie im czegoś brakowało więc podlalam biohumusem oczywiście tym oryginalnym + magnezem(słyszałam że to może być niedobór). A po paru dniach z jednej papryczki przeszlo na wszystkie. Do tego czasu rosły bez zarzutów
Obrazek
Nie ma wyjścia bez wejścia ;)
Avatar użytkownika
meerr

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 53
Dołączył(a): 1 gru 2017, o 13:09
Papryki: :)

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Żółte plamy

Postprzez solymr » 3 cze 2018, o 18:33

zrób oprysk siarczanem magnezu (sól gorzka, epsom)
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Żółte plamy

Postprzez sevenkp » 5 cze 2018, o 18:18

Ja mam papryczki pod folią i również miałem takie żółte plamki, ale gdy temperatura w miarę się ustabilizowała, regularne podlewanie, raz w tygodniu florovit i teraz piękne ciemno zielone liście bez żadnych plamek ani przebarwień :)
Avatar użytkownika
sevenkp

ŚWIEŻAK
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 maja 2018, o 09:48
Papryki:

Re: Żółte plamy

Postprzez meerr » 8 cze 2018, o 20:21

Też nic nie robiłam i już prawie znikły. Nie mam pojęcia co to było ale już jest dobrze, dzięki :)
Nie ma wyjścia bez wejścia ;)
Avatar użytkownika
meerr

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 53
Dołączył(a): 1 gru 2017, o 13:09
Papryki: :)

Re: Żółte plamy

Postprzez 4ndrew » 8 cze 2018, o 22:21

Tez mi to wygląda na niedobór magnezu. Dolistnie siarczan magnezu i podlewać czymś z magnezem w składzie.
Avatar użytkownika
4ndrew

CHILIHEAD
 
Posty: 840
Images: 519
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 5
Papryki: omnomnom


Powrót do Choroby roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron