Nagłe zasychanie liści

Leczenie, zapobieganie

Nagłe zasychanie liści

Postprzez michalogodnik » 15 maja 2018, o 17:23

Panie i Panowie, mam problem ze swoimi paprykami, które mają około 2,5 miesiąca. Odmiany Fatali Yellow oraz WhIte, Royal gold, Habanero orange oraz white. Papryki w donicach 12l, nawożone w miarę regularnie magiczną siłą do pomidorów oraz ostatnio dolistnie siarczanem magnezu. I właśnie klika dni po opryskaniu siarczanem magnezu w dosłownie jeden dzień stało się to co możecie zobaczyć na zdjęciach. Starsze liście zaczęły miejscowo zasychać bez wcześniejszych objawów przejaśnień, chloroz czy nekroz. Opryskiwacz, którego użyłem był wcześniej używany do jakiegoś detergentu ale porządnie go przeczyściłem więc wątpię, żeby to był powód zasychania tym bardziej, że schną tylko starsze liście. Może ktoś się z takim czymś wcześniej spotkał i by coś poradził? Pozdrawiam!
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
michalogodnik

NOWY
 
Posty: 18
Dołączył(a): 12 mar 2017, o 16:27
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Nagłe zasychanie liści

Postprzez Valakras » 15 maja 2018, o 18:50

A papryki stoja w boxie czy na dworze? Jesli na dworze to czy pryskales je w ciągu dnia jak swiecilo słońce? Wyglądają troszke jak poparzone, tym bardziej ze mówisz iz stało sie to w ciągu jednego dnia. Moim zdaniem nic im nie bedzie inne liscie sa bardzo ładne a te po prostu beda miały taki defekt. ;)
"Mama always said growing was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
Avatar użytkownika
Valakras

SPONSOR
ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 133
Dołączył(a): 7 wrz 2017, o 16:50
Lokalizacja: Sosnowiec
Papryki:

Re: Nagłe zasychanie liści

Postprzez michalogodnik » 15 maja 2018, o 19:10

Nie, pryskałem je wieczorem, po zachodzie słońca po to żeby uniknąć poparzeń ale faktycznie może coś w tym być bo nawóz nie do końca się rozpuścił i było go sporo na liściach jeszcze kolejnego dnia. Dzięki za odpowiedź!
Avatar użytkownika
michalogodnik

NOWY
 
Posty: 18
Dołączył(a): 12 mar 2017, o 16:27
Papryki:


Powrót do Choroby roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron