Małe, pofalowane liście i zatrzymany wzrost - prośba o pomoc

Leczenie, zapobieganie

Małe, pofalowane liście i zatrzymany wzrost - prośba o pomoc

Postprzez matt1234 » 2 maja 2018, o 18:20

Cześć,

W tym roku przeniosłem na zimę papryczki do jasnej i dość ciepłej półpiwnicy. Papryki trzymały się świetnie, nawet miałem owoce w środku zimy, i to w porównywalnej ilości do zbiorów w lecie.

Problem z półpiwnicą jest taki, że poza papryczkami nie za bardzo po co miałem tam się pojawiać. Jako że podlewałem papryczki co tydzień albo i rzadziej okres pomiędzy moimi wizytami był dość duży, i pewnego razu gdy zszedłem do piwnicy zobaczyłem, że papryki zostały objedzone do cna przez mszyce czy inne robale, mało co na nich zostało. Oczywiście od razu potraktowałem krzaki odpowiednimi środkami i szkodniki zniknęły. Mimo to, od tego momentu papryki znacznie zmarniały, część łodyg zdrewniała i uschła, a nowe liście są małe, podłużne, pofalowane - jakby bąblowate. Teraz papryki stoją na zewnątrz, a sytuacja się nie zmienia - nie ma nowych pędów i krzaczki nie rosną.

Przesyłam zdjęcia jak to wygląda teraz:
https://www.fotosik.pl/u/matt1234/album/2497737

I dla porównania, jak to wyglądało w zeszłym roku, przed chorobą:
https://www.fotosik.pl/u/matt1234/album/2497738

Czy ktoś wie jak temu zaradzić? Proszę o pomoc.
Avatar użytkownika
matt1234

ŚWIEŻAK
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21 maja 2017, o 10:40
Papryki: Na razie tylko Cayenne.

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Małe, pofalowane liście i zatrzymany wzrost - prośba o p

Postprzez paprykarzelbląski » 13 maja 2018, o 09:53

polecam ASAHI SL 1ml/1litr i oprysk co 10 dni :D
Avatar użytkownika
paprykarzelbląski

NOWY
 
Posty: 12
Dołączył(a): 13 maja 2018, o 00:31
Lokalizacja: Elbląg
Papryki: CAROLINA REAPER
DRAGON'S BREATH i inne
nasiona,sosy,sadzonki,świeża,suszona


Powrót do Choroby roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron