Choroba czy coś innego ?

Leczenie, zapobieganie

Choroba czy coś innego ?

Postprzez Shade » 25 kwi 2018, o 07:38

Cześć,
jestem na forum od niedawna ale mam dość sporą ilość papryk różnych odmian i niedawno zauważyłem plamki, zwijanie się liści na paprykach.
Nie wiem czym to może być spowodowane.
Czy ktoś pomoże w identyfikacji ?
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Shade

NOWY
 
Posty: 41
Images: 75
Dołączył(a): 21 kwi 2018, o 18:57
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Choroba czy coś innego ?

Postprzez Mikwej » 25 kwi 2018, o 15:22

Pozwijane liście to kwestia wysuszenia/przelania. Sądząc po obrazku jednak obstawiałbym przelanie, bo ziemia wygląda na bagienko. Co do plam to niestety nie jestem pewny. Stosujesz jakiś nawóz?
Avatar użytkownika
Mikwej

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Dołączył(a): 3 sty 2018, o 01:40
Papryki:

Re: Choroba czy coś innego ?

Postprzez Shade » 25 kwi 2018, o 16:20

Mikwej napisał(a):Pozwijane liście to kwestia wysuszenia/przelania. Sądząc po obrazku jednak obstawiałbym przelanie, bo ziemia wygląda na bagienko. Co do plam to niestety nie jestem pewny. Stosujesz jakiś nawóz?
W niedziele 22.04 włożyłem po jednej pałeczce nawozowej do każdego kubeczka. Pałeczki do roślin zielonych firma Biopon 30 szt w opakowaniu.

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Shade

NOWY
 
Posty: 41
Images: 75
Dołączył(a): 21 kwi 2018, o 18:57
Papryki:

Re: Choroba czy coś innego ?

Postprzez Ciapek23 » 25 kwi 2018, o 19:11

A przedziorkow czy czegos nie masz? Od wewn strony lisci wtedy mialbys pajeczynke albo mikro pajaczki brazowe. Mi za wszystkie podobne problemy ostatnio one byly winne (poza koncowkami liscmi i przelaniem ktore i tu widac).


Sent from my iPhone using Tapatalk
Avatar użytkownika
Ciapek23

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 137
Dołączył(a): 14 lis 2016, o 17:33
Pochwały: 2
Papryki:

Re: Choroba czy coś innego ?

Postprzez Shade » 25 kwi 2018, o 19:27

Ciapek23 napisał(a):A przedziorkow czy czegos nie masz? Od wewn strony lisci wtedy mialbys pajeczynke albo mikro pajaczki brazowe. Mi za wszystkie podobne problemy ostatnio one byly winne (poza koncowkami liscmi i przelaniem ktore i tu widac).


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nie mam żadnych z tych objawów pod liśćmi.

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Shade

NOWY
 
Posty: 41
Images: 75
Dołączył(a): 21 kwi 2018, o 18:57
Papryki:

Re: Choroba czy coś innego ?

Postprzez ch4 » 25 kwi 2018, o 20:52

Witam,
Więdnące dolne liście oraz zasychające końcówki i krawędzie liści, to objawy wskazujące na przenawożenie.
------------
Pozdrawiam,
Darek / ch4
Avatar użytkownika
ch4

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 665
Images: 330
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 19:09
Pochwały: 74
Papryki: ostre i kolorowe

Re: Choroba czy coś innego ?

Postprzez Shade » 25 kwi 2018, o 21:24

ch4 napisał(a):Witam,
Więdnące dolne liście oraz zasychające końcówki i krawędzie liści, to objawy wskazujące na przenawożenie.
A jak dotychczas nie miały żadnych nawozów to przez te 3 dni mogło im to zaszkodzić?

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Shade

NOWY
 
Posty: 41
Images: 75
Dołączył(a): 21 kwi 2018, o 18:57
Papryki:

Re: Choroba czy coś innego ?

Postprzez BLACKSOULJA86 » 26 kwi 2018, o 21:57

Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie ale pisze bo to samo miałem w tamtym roku ..niestety nia dalem rady uratowac.. problem tkwi po czesci z nadmiarem słońca chciaz skłonil bym sie ku temu ze przenawożone i za duzo wody.. ja tak miałem .. zrobisz jak uważasz może ktos ci lepiej doradzi ale przez jakis tydzien bym nie podlewal i nawozil i moze przesadzic do wiekszej doniczki plus dołozyc ziemi...
Avatar użytkownika
BLACKSOULJA86

NOWY
 
Posty: 10
Dołączył(a): 10 lip 2017, o 14:42
Papryki:

Re: Choroba czy coś innego ?

Postprzez Shade » 28 kwi 2018, o 07:09

Dziękuję, może coś jeszcze uratuję bo dziś zauważyłem kolejną roślinę z poskręcanymi liśćmi. Po pracy biorę się za przesadzanie do większych donic.
Avatar użytkownika
Shade

NOWY
 
Posty: 41
Images: 75
Dołączył(a): 21 kwi 2018, o 18:57
Papryki:

Re: Choroba czy coś innego ?

Postprzez Shade » 13 maja 2018, o 17:35

BLACKSOULJA86 napisał(a):Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie ale pisze bo to samo miałem w tamtym roku ..niestety nia dalem rady uratowac.. problem tkwi po czesci z nadmiarem słońca chciaz skłonil bym sie ku temu ze przenawożone i za duzo wody.. ja tak miałem .. zrobisz jak uważasz może ktos ci lepiej doradzi ale przez jakis tydzien bym nie podlewal i nawozil i moze przesadzic do wiekszej doniczki plus dołozyc ziemi...
Dziękuję za poradę. Tydzień nie podlewałem roślin i się poprawiły :)

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Shade

NOWY
 
Posty: 41
Images: 75
Dołączył(a): 21 kwi 2018, o 18:57
Papryki:


Powrót do Choroby roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości