podwinięte liście

Leczenie, zapobieganie

podwinięte liście

Postprzez kvag » 20 mar 2018, o 13:14

Siema,
zauważyłem, że od kilku dni na części moich sadzonk zaczęły się podwijać liście. To jakaś choroba czy za dużo/ za mało podlewam?
Siedzą w boksie w którym jest 25-27' i doświetlam je świetlówką 5500k przez 10h na dobe. Podlewam z psikacza co 2-3 dni odstaną wodą z kranu

Obrazek
Avatar użytkownika
kvag

NOWY
 
Posty: 26
Dołączył(a): 22 sty 2018, o 11:36
Lokalizacja: Piaseczno/Warszawa
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: podwinięte liście

Postprzez gadzik121 » 20 mar 2018, o 15:02

Kiedyś czytałem, że powinno sie podlewac bezpośrednio do doniczki. Być może jest to reakcja na potraktowanie rośliny zraszaczem? Niech ktoś jeszcze potwierdzi moją teorię lub da znać jeśli się mylę.
Avatar użytkownika
gadzik121

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 50
Images: 7
Dołączył(a): 1 mar 2018, o 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Papryki:

Re: podwinięte liście

Postprzez kvag » 20 mar 2018, o 15:16

podlewam je tak samo od samego początku.
Avatar użytkownika
kvag

NOWY
 
Posty: 26
Dołączył(a): 22 sty 2018, o 11:36
Lokalizacja: Piaseczno/Warszawa
Papryki:

Re: podwinięte liście

Postprzez Ciapek23 » 20 mar 2018, o 16:43

Z tego co pamietam to chyba deformacja lisci taka i podwijanie bylo zwiazane z magnezem. Ale moge sie mylic wiec niech ktos sie madrzejszy wypowie :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Avatar użytkownika
Ciapek23

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 137
Dołączył(a): 14 lis 2016, o 17:33
Pochwały: 2
Papryki:

Re: podwinięte liście

Postprzez gadzik121 » 20 mar 2018, o 22:03

Ciapek23 napisał(a):Z tego co pamietam to chyba deformacja lisci taka i podwijanie bylo zwiazane z magnezem. Ale moge sie mylic wiec niech ktos sie madrzejszy wypowie :)


Chyba jednak nie o Mg tu chodzi http://chilihead.pl/viewtopic.php?f=28&t=3262
Przyjrzyj się z bliska czy nie ma może jakichś małych żyjątek np. przędziorka, sprawdź też pod listkami
Avatar użytkownika
gadzik121

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 50
Images: 7
Dołączył(a): 1 mar 2018, o 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Papryki:

Re: podwinięte liście

Postprzez marko0622 » 20 mar 2018, o 22:34

Podpinam się do tematu, bo mam podobny problem;
Obrazek

Roślina jest w 0,5l kubku, podlewana jest nawozem biogrow w proporcjach podanych na opakowaniu. Może chodzi o za małą doniczkę? Czytałem trochę i niektórzy pisali ze jest to problem z pobieraniem składników odżywczych z podłoża związane właśnie z za małą doniczką. Z góry dziękuje za odpowiedź ;).
Growlog 2018

Mój growlog, wpadajcie <chili>
Avatar użytkownika
marko0622

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 84
Images: 0
Dołączył(a): 2 sty 2018, o 18:59
Pochwały: 1
Papryki: Carolina, Bhutlah Red, Jolokia, Habanero Chocolate, Piri Piri, Heatwave,

Re: podwinięte liście

Postprzez gadzik121 » 20 mar 2018, o 22:47

marko0622 napisał(a):Podpinam się do tematu, bo mam podobny problem;


zapytałem znajomego, który od lat hoduje różne roślinki i stwierdził, że to w 80% przędziorek. Pozostałe 20% stawia na jakiegoś wirusa, ale jeśli jest to ostatecznie wirus to nie ma pojęcia jaki. Ewentualnie zaczyna brakować witamin
Avatar użytkownika
gadzik121

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 50
Images: 7
Dołączył(a): 1 mar 2018, o 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Papryki:

Re: podwinięte liście

Postprzez Ciapek23 » 21 mar 2018, o 01:00

Hipotetycznie jak zlapiemy wirusa a raczej nasze chili to jak to sie leczy? Czy utylizacja i liczyc ze reszta nie zlapala? :o


Sent from my iPhone using Tapatalk
Avatar użytkownika
Ciapek23

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 137
Dołączył(a): 14 lis 2016, o 17:33
Pochwały: 2
Papryki:

Re: podwinięte liście

Postprzez kvag » 21 mar 2018, o 08:07

gadzik121 napisał(a):
Ciapek23 napisał(a):Z tego co pamietam to chyba deformacja lisci taka i podwijanie bylo zwiazane z magnezem. Ale moge sie mylic wiec niech ktos sie madrzejszy wypowie :)


Chyba jednak nie o Mg tu chodzi http://chilihead.pl/viewtopic.php?f=28&t=3262
Przyjrzyj się z bliska czy nie ma może jakichś małych żyjątek np. przędziorka, sprawdź też pod listkami


No właśnie nie ma nic takiego, żadnych pajęczynek czy owadów :/
Avatar użytkownika
kvag

NOWY
 
Posty: 26
Dołączył(a): 22 sty 2018, o 11:36
Lokalizacja: Piaseczno/Warszawa
Papryki:

Re: podwinięte liście

Postprzez gadzik121 » 21 mar 2018, o 09:13

Ciapek23 napisał(a):Hipotetycznie jak zlapiemy wirusa a raczej nasze chili to jak to sie leczy? Czy utylizacja i liczyc ze reszta nie zlapala?


Obecnie nie znamy zbytnio metod walki z wirusami roślin i zarazone roslinki spala sie. Czasami wirus sam opuści roślinę, ale jakby tak sie mialo stać to wcześniej nie uszkodziłby jej.

kvag napisał(a):No właśnie nie ma nic takiego, żadnych pajęczynek czy owadów :/


A spróbuj przesadzić roślinę do wiekszej doniczki i podlej jakimś kompostem. Na wszelki wypadek odizoluj roślinę od innych (jakby miał to jednak być wirus)

Dobrze by bylo jakby pojawił się ktoś kto już wcześniej spotkał się z podobnym problemem i opisał jak sobie z tym poradzić
Avatar użytkownika
gadzik121

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 50
Images: 7
Dołączył(a): 1 mar 2018, o 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Papryki:

Następna strona

Powrót do Choroby roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron