Habanero X3 Rozpoznanie

Leczenie, zapobieganie

Habanero X3 Rozpoznanie

Postprzez rfl1 » 13 lut 2018, o 23:08

Proszę o rozpoznanie chorób bądź niedoborów u roślin zamieszczonych ponizej na zdjęciach.
Moje spostrzeżenia:
Chabanero Orange - małe brązowe plamki w losowych miejscach na liściach
Obrazek
Chabanero Red - fioletowe, ciemne? plamy na obżarciach liścieńi
Obrazek
Habanero Chocolate - powykręcane liście bez wyżej wymienionych objawów
Obrazek

Rośliny w wieku 3 tygodni. Zastosowane podłoże, ziemia do warzyw 80% + perlit 10% + 10% wermikulit. Dotychczas podlane raz Biohumusem Eco w minimalnej dawce 1:10. Rośliny od wykiełkowania trzymane w boxie. W początkowym stadium zastosowałem wloty pasywne tzw uchylone drzwiczki. Obecnie box jest zasilany przez dwa wentylatory 70mm wtłaczający i wytłaczający.
Jakie kroki powinienem podjąć w zaistniałej sytuacji aby opisane objawy ustąpiły oraz jak profilaktycznie uchronić pozostałe rośliny w boxie.
Proszę o merytoryczną odpowiedz.
Avatar użytkownika
rfl1

NOWY
 
Posty: 14
Dołączył(a): 9 sty 2018, o 13:06
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Habanero X3 Rozpoznanie

Postprzez meerr » 16 lut 2018, o 19:11

Mam dokładnie taki sam problem tylko na młodszych sadzonkach. Dziś się przygladalam i zauważyłam. Marnieją twoje papryczki od tego?
Nie ma wyjścia bez wejścia ;)
Avatar użytkownika
meerr

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 53
Dołączył(a): 1 gru 2017, o 13:09
Papryki: :)

Re: Habanero X3 Rozpoznanie

Postprzez rfl1 » 16 lut 2018, o 23:56

Porównując papryczki na tle zdrowych roślin zaobserwowałem pewien zastój u papryczek widocznych na zdjęciach powyżej. Habanero Orange prawdopodobnie padła ofiarą grzyba dlatego też podjąłem decyzje aby odizolować ją od reszty roślin aby uniknąć nieprzyjemności i czekam na rozwój sytuacji . Z moich obserwacji wynika iż rośliny z ciemnymi przypalonymi listkami jak Habanero Red mają mniejsze szanse na prawidłowy rozwój gdyż popadają w stagnację. Najlepiej z towarzystwa prezentuję się Habanero Chocolate któremu boxowe światło wyraźnie służy.

Po bliższym zapoznaniu dostrzegam podobieństwa miedzy Habanero Orange a twoimi roślinami. Na moje oko rośliny zdecydowanie przelałaś, masz tam małe bagienko. Wyraźnie widoczny jest brak dodatkowego oświetlenia. Rośliny raczej marne i karłowate. Wszelkie planowanie uprawy zacząłbym od inwestycji w boxa z dobrą cyrkulacją powietrza o ile takiego nie posiadasz.

Dla porównania poniżej zdjęcia części z moich roślin w wieku 3 tygodni i mniej.
Obrazek
Avatar użytkownika
rfl1

NOWY
 
Posty: 14
Dołączył(a): 9 sty 2018, o 13:06
Papryki:

Re: Habanero X3 Rozpoznanie

Postprzez meerr » 17 lut 2018, o 15:36

Nie mam boxa trzymam je na parapecie. Rzeczywiście są malutkie i nic już się nie da z tym zrobić? A Ty je nawozisz? W 3 tyg to duże już masz i bardzo ładne
Nie ma wyjścia bez wejścia ;)
Avatar użytkownika
meerr

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 53
Dołączył(a): 1 gru 2017, o 13:09
Papryki: :)

Re: Habanero X3 Rozpoznanie

Postprzez rfl1 » 17 lut 2018, o 18:30

Przez pierwsze tygodnie wszelkie wartości odżywcze rośliny pobierały u mnie z gleby. Podlane raz Biohumusem.

Tak jak już wcześniej wspomniałem bez doświetlania twoje roślinki mają marne rokowania. Nie chce być sceptyczny ale w newralgicznym momencie rośliny zatrzymały się w rozwoju a na domiar złego przesadziłaś rośliny do wielodoniczki z pojemników o większej objętości w czasie gdy roślina budowała bryłę korzeniową. Na twoim miejscu wszystko bym przemyślał i aby nie przegapić sezonu zaczął od nowa.
Avatar użytkownika
rfl1

NOWY
 
Posty: 14
Dołączył(a): 9 sty 2018, o 13:06
Papryki:

Re: Habanero X3 Rozpoznanie

Postprzez meerr » 18 lut 2018, o 10:47

Zaczęłam doswietlac. Dosyć amatorsko ale doswietlam. Widzę że rosną więc jest dobrze :)
Nie ma wyjścia bez wejścia ;)
Avatar użytkownika
meerr

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 53
Dołączył(a): 1 gru 2017, o 13:09
Papryki: :)


Powrót do Choroby roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron