Krzak żółknie, roślina nie rośnie

Leczenie, zapobieganie

Krzak żółknie, roślina nie rośnie

Postprzez Papryka » 26 sie 2017, o 16:30

Mam problem z dwoma krzakami. Wiem że najprawdopodobniej problem wynika z nadmiaru wody. Krzaki straciły ciemno zielony kolor na rzecz jasnozielonego, podchodzącego pod żółty. Wiszące papryki dojrzewają jednak sam krzak już nie rośnie i nie kwitnie. Krzak który wykiełkował w tym samym czasie a siedzący w innej doniczce (razem z kwiatem balkonowym, który nadmiar wody najwidoczniej spijał, bo to pelargonia), ma się dobrze rośnie, kwitnie, puszcza nowe owoce.

Moje pytanie: co robić? czy da się uratować krzaki?
Avatar użytkownika
Papryka

NOWY
 
Posty: 13
Dołączył(a): 26 sie 2017, o 16:24
Lokalizacja: Gubin
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Krzak żółknie, roślina nie rośnie

Postprzez Borys » 27 sie 2017, o 19:11

Bez zdjęć to jak wróżenie z fusów.
Możesz co najwyżej interwencyjnie opryskać siarczanem magnezu 0,5% i poczekać, aż przeschnie ziemia.
(Mokra ziemia ogranicza dostęp magnezu, który odpowiada za tempo fotosyntezy).
Doradziłbym oprysk razem z mocznikiem ale w fazie owocowania nie powinno się azotować rośliny.
Z drugiej strony blade liście wynikają też z poboru składników przez same owoce.
Na kwitnienie i zawiązywanie trochę za późno...
Avatar użytkownika
Borys

ROZGADANY
 
Posty: 290
Dołączył(a): 8 lip 2013, o 16:51
Lokalizacja: Masovia
Pochwały: 28
Papryki: 50 tys - 800 tys SHU

Re: Krzak żółknie, roślina nie rośnie

Postprzez Papryka » 28 sie 2017, o 12:23

Poniżej wklejam obrazy chorego krzaczka papryki i dla porównania zdrowego krzaczka. Oba z tego samego siewu. Rozwijały się podobnie do pewnego momentu.

IMAG0097.jpg

IMAG0096.jpg
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Papryka

NOWY
 
Posty: 13
Dołączył(a): 26 sie 2017, o 16:24
Lokalizacja: Gubin
Papryki:

Re: Krzak żółknie, roślina nie rośnie

Postprzez Mr. Ed » 28 sie 2017, o 12:50

Ciężko ustalić ze zdjęcia, ale zobacz, czy się przędziorki nie dorwały. Same szkodniki są malutkie i trudne do zauważenia, ale w tak zaawansowanym stadium krzak powinien być pokryty siecią drobnych pajęczynek.

(Przędziorki to mój wróg osobisty, już dwa razy zniszczyły mi najbardziej obiecującą roślinę sezonu).
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Krzak żółknie, roślina nie rośnie

Postprzez Papryka » 28 sie 2017, o 12:56

No właśnie nie ma takich śladów. Tym bardziej że chory krzak stoi obok zdrowego - stykają się niemal. Z tym że zdrowy miał w sobie pelargonie jeszcze, która powodowała że w doniczce wiecznie było sucho. Krzak chory oberwał najbardziej po deszczach pod koniec lipca. Nie jest podlewany od dwóch tygodni, a w doniczce dalej mokro. To wygląda na przegniłe korzenie, tylko jak je odbudować?
Avatar użytkownika
Papryka

NOWY
 
Posty: 13
Dołączył(a): 26 sie 2017, o 16:24
Lokalizacja: Gubin
Papryki:


Powrót do Choroby roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości