POMOCY PAPRYKA ( NOWY ) !!!!

Leczenie, zapobieganie

POMOCY PAPRYKA ( NOWY ) !!!!

Postprzez BLACKSOULJA86 » 10 lip 2017, o 15:10

Od 2 tyg nie podlewam mojej papryki targetem...przed chwila przynioslem ja z tarasu poniewaz zauwazylem szare białe liscie...od tygodnia robia sie oklapniete liscie ...mialem podlac targetem lecz sie wstrzymalem..paczki tydz temu sie pojawily oraz nowe listki mlode bo wczesniej podcinalem ale od tygodnia nic nie idzie w gore i te biale liscie pomocy...!!! zaznaczam ze mam twarda wode...moze papryka domaga sie targetu ..?
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
BLACKSOULJA86

NOWY
 
Posty: 10
Dołączył(a): 10 lip 2017, o 14:42
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: POMOCY PAPRYKA ( NOWY ) !!!!

Postprzez ras13 » 10 lip 2017, o 15:17

Są to poparzenia słoneczne, roślinę trzeba hartować na słońcu czyli dawkować jej stopniowo słońce bezpośrednie.
Avatar użytkownika
ras13

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 539
Images: 312
Dołączył(a): 6 cze 2011, o 19:16
Lokalizacja: whitestock
Pochwały: 2
Papryki:

Re: POMOCY PAPRYKA ( NOWY ) !!!!

Postprzez ch4 » 10 lip 2017, o 19:09

Poparzone przez słońce, ale oprócz tego wyglądają na przekarmione.
Intensywnie ciemny kolor liści, ich deformacje mogąca być efektem zablokowania pobierania wapnia (wypierane przez nadmiar potasu) oraz usychające końcówki młodych liści wskazują na znaczne zasolenie podłoża (przenawożenie).
Zdjęcia są średniej jakości, ale oceń samemu, czy przez pewien czas nie podlewać ich jednak samą czystą wodą.
------------
Pozdrawiam,
Darek / ch4
Avatar użytkownika
ch4

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 665
Images: 330
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 19:09
Pochwały: 74
Papryki: ostre i kolorowe

Re: POMOCY PAPRYKA ( NOWY ) !!!!

Postprzez BLACKSOULJA86 » 11 lip 2017, o 07:05

na zewnatrz wynoszę je od 1,5 tyg...mam własnie twarda wode .moze odczekac dobe przed podlewaniem zeby te wszystkie metale osiadly na dnie w konewce...wczoraj podlalem targetem bo myslalem ze moze chca żreć że tak powiem , nie wiem czy dobrze zrobiłem ..teraz sa w lazience narazie odczekam moze dojda do siebie..myslałem ze to mączniak?

-- 11 lip 2017, o 07:10 --

papryka to carolina reaper..naga brain i apocalypse scorpion...wszystko fajnie rosło i podciołem paczki pod koniec czerwca ..i juz nie podcinałem tydz temu pusciły paczki i mlode liscie i nagle stanelo wszystko liscie zaczeły sie marszczyc troche wczesnieji brazowe sie robic,,chyba rzeczywiscie popalenie...a wczoraj zauwazyłem jak by szadz biale listki szare,, myslałem ze mączniak ..kolezka mi zalecil specyfik topsin 500
Avatar użytkownika
BLACKSOULJA86

NOWY
 
Posty: 10
Dołączył(a): 10 lip 2017, o 14:42
Papryki:

Re: POMOCY PAPRYKA ( NOWY ) !!!!

Postprzez ras13 » 11 lip 2017, o 12:16

Środkami się nie podlewa a opryskuję roślinę.
Avatar użytkownika
ras13

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 539
Images: 312
Dołączył(a): 6 cze 2011, o 19:16
Lokalizacja: whitestock
Pochwały: 2
Papryki:

Re: POMOCY PAPRYKA ( NOWY ) !!!!

Postprzez BLACKSOULJA86 » 11 lip 2017, o 14:33

więc sprawa tkwi w zasoleniu wody ..za twarda? czy moze gdzie indziej tkwi problem
Avatar użytkownika
BLACKSOULJA86

NOWY
 
Posty: 10
Dołączył(a): 10 lip 2017, o 14:42
Papryki:

Re: POMOCY PAPRYKA ( NOWY ) !!!!

Postprzez ch4 » 11 lip 2017, o 18:34

W mojej ocenie są mocno przenawożone.
Podlewałbym je przez kilka tygodni samą wodą, bez żadnych nawozów, a na początku profilaktycznie przelał doniczkę, tak by nadmiar wody wypłynął dołem.
------------
Pozdrawiam,
Darek / ch4
Avatar użytkownika
ch4

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 665
Images: 330
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 19:09
Pochwały: 74
Papryki: ostre i kolorowe

Re: POMOCY PAPRYKA ( NOWY ) !!!!

Postprzez BLACKSOULJA86 » 14 lip 2017, o 11:54

Czy to są tzw wilki " obrywac je (nie wiem jak jest przy paprykkach) pozwolic temu rosnąc ...wydaje mi sie ze powoli już dochodzi do siebie
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
BLACKSOULJA86

NOWY
 
Posty: 10
Dołączył(a): 10 lip 2017, o 14:42
Papryki:


Powrót do Choroby roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości