Oklapnięte liście

Leczenie, zapobieganie

Oklapnięte liście

Postprzez Sebalos » 5 lip 2017, o 17:37

Roślinki stały dotychczas na balkonie. Przestawiłem je do środka na parapet bo ostatnio dość mocno wiało. Martwiłem się że mogą ulec uszkodzeniu na silnym porywistym wietrze.
Balkon, okno są zachodnie z dużą ilością światła. Jak jest słońce to robi się generalnie piekarnik. Po wstawieniu na parapet liście części roślinek opadły.
Teraz zastanawiam się czy to wina przesuszenia, aczkolwiek staram się podlewać co dwa dni (nawóz biohumus, 100% naturalny), może za dużo leje ale zawsze czekam aż podłoże jest suche, może maja za ciepło na parapecie ale na dworze nocą temp ok 11 stopni.

Jakieś pomysły? Czy możliwe przesuszenie?

Obrazek
Obrazek

-- 5 lip 2017, o 17:41 --

Dodam tylko że roślinki mega obficie owocują, nie nadążam obrywać pąków :) Obrywam bo chcę aby nabrały jeszcze wzrostu. Zbiory planuje w okolicach sierpnia września.

-- 5 lip 2017, o 17:49 --

Dodam jeszcze że robiłem opryski środkiem na bazie oleju rydzowego emulpar spray, ponoć 100% natura. Opryski muszę robić co jakiś czas bo bardzo dużo lata muszek prawdopodobnie ziemiórek a na balkonie panoszą się skoczogonki.
Poza tym na części liści znajdują się male czarne kropeczki podejrzewam że może to być jakaś choroba grzybowa, co jakiś czas jakiś liść zżółknie i odpadnie. Pomimo to tak jak pisałem roślinki obficie pączkują więc się nie przejmuje.
Chemii żadnej nie chce używać. Przy okazji może znacie jakiś prosty szybki i łatwy sposób naturalny?
Avatar użytkownika
Sebalos

ŚWIEŻAK
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5 lip 2017, o 17:16
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Powrót do Choroby roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości