Carolina Reaper - problem

Leczenie, zapobieganie

Carolina Reaper - problem

Postprzez PaczyX » 26 cze 2017, o 08:45

Witam,

szukałem i nie znalazłem takiego problemu... dostałem od znajomego sadzonkę papryczki carolina reaper gotowa do przesądzenia, umieściłem ja w większej doniczce, pod ziemia jest podkład z białych kamyków kupiony razem z ziemia w kwiaciarni, podlewałem kranówką przefiltrowaną w dzbanku brita. Roślina rosła bardzo szybko aż ostatnio zauważyłem że pojawiły się na jej liściach (najstarszych) brązowe kropki... Ktoś może się spotkał z czymś takim? Czym to zwalczyć? Znajomy mówił że na innego rodzaju papryce miał podobnie i okazało się ze doniczka była po prostu za mała. Po przesadzeniu pomogło, oczywiście zrobię to ale może po wyglądzie będziecie w stanie powiedzieć coś więcej? Dodam ze jestem nowicjuszem i jest to moja pierwsza roślina :)

2017-06-26 07.13.42 HDR.jpg


2017-06-26 07.13.48.jpg


2017-06-26 07.13.52.jpg


Dzięki z góry za rady, uwagę i wyrozumiałość... <salut>
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
PaczyX

ŚWIEŻAK
 
Posty: 2
Dołączył(a): 26 cze 2017, o 07:17
Papryki: Carolina Reaper

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Carolina Reaper - problem

Postprzez mih000 » 26 cze 2017, o 12:08

Roslina głoduje, zarówno z powodu braku słońca jak i składników odżywczych. Możesz zasilić ją gotowym nawozem dedykowanym do papryk, najlepiej dolistnie. No i przede wszystkim ustaw ją w innym miejscu żeby miała min 10h słońca dziennie
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)

Re: Carolina Reaper - problem

Postprzez PaczyX » 26 cze 2017, o 12:32

wiesz co, cały czas jest na parapecie, okna z mieszkania wychodzą nam na wschód więc od 5-6 rano ma cały czas słońce dostarczone... przekręcam ją czasem tylko żeby nie nachylała się wyłącznie w jedną stronę. Myślę że na brak słońca narzekać nie może :D a te nawozy do papryk w zwykłej kwiaciarni dostanę?
Avatar użytkownika
PaczyX

ŚWIEŻAK
 
Posty: 2
Dołączył(a): 26 cze 2017, o 07:17
Papryki: Carolina Reaper

Re: Carolina Reaper - problem

Postprzez Leif » 26 cze 2017, o 13:36

PaczyX napisał(a):a te nawozy do papryk w zwykłej kwiaciarni dostanę?

Raczej w ogrodniczym - często pod nazwą typu "Nawóz (czy cośtam innego) do pomidorów", ew. do warzyw.
Jeszcze w aptece niektóre rzeczy dostaniesz, np ja tam kupuję siarczan magnesu (ok 25g), zamiast kilku kilogramów w ogrodniczym.
A co nie ma ani tu ani tom, to jeszcze masz internet.

Autor postu otrzymał pochwałę
<chili> Growlog 2017 <chili>

Spoiler:
Avatar użytkownika
Leif

ROZGADANY
 
Posty: 242
Images: 58
Dołączył(a): 23 lut 2017, o 15:03
Lokalizacja: Ciemna Strona Słońca
Pochwały: 4
Papryki: :)

Re: Carolina Reaper - problem

Postprzez mih000 » 26 cze 2017, o 16:21

PaczyX napisał(a):wiesz co, cały czas jest na parapecie, okna z mieszkania wychodzą nam na wschód więc od 5-6 rano ma cały czas słońce dostarczone... przekręcam ją czasem tylko żeby nie nachylała się wyłącznie w jedną stronę. Myślę że na brak słońca narzekać nie może :D a te nawozy do papryk w zwykłej kwiaciarni dostanę?


Czasem szyby mają takie filtry, że bardziej wymagające rośliny, albo np. owocujące nie mają szans się dobrze rozwinąć. Jeśli okno jest od wschodu to o 13 już roślina stoi w cieniu i to w domu. Dla papryki to za mało. Kup nawozy i stestuj, ale owoców, tym bardziej na CR już w tym roku raczej nie uświadczysz.
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)

Re: Carolina Reaper - problem

Postprzez DarkSkorpion » 26 cze 2017, o 16:50

Miałem tak z jednym starym liściem i po prostu to raczej był zgon liścia żeby mogły w jego miejsce powstać odrosty. Proces naturalny według mnie, inaczej gdyby tak było ze wszystkimi liśćmi, wtedy zacząłbym się martwić.
Pomagam w uzyskaniu odszkodowań i świadczeń z wypadków.
Avatar użytkownika
DarkSkorpion

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 178
Images: 2
Dołączył(a): 18 wrz 2016, o 19:19
Lokalizacja: Bytom
Pochwały: 4
Papryki: Habanero, Trinidad Moruga Scorpion

Re: Carolina Reaper - problem

Postprzez Mr. Ed » 26 cze 2017, o 17:38

O niedoborach światła świadczy pokrój krzaka - cały czas wyciąga się w górę, zamiast rozgałęziać się w "Y". Ze zdjęcia wygląda na to, że za oknem masz balkon? Jeśli tak, podeprzyj roślinę tyczką i wystaw na zewnątrz. Dostanie w ten sposób o wiele więcej słońca.

I dosyp jak najwięcej ziemi - w doniczce jest dość miejsca.
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów


Powrót do Choroby roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron