Niepokojące objawy na liściach

Leczenie, zapobieganie

Niepokojące objawy na liściach

Postprzez mario4mr » 12 kwi 2017, o 14:52

Witam!
Na kilku swoich najmłodszych krzaczkach, które od urodzenia "wychowuję" w growboxie, zauważyłem objawy, które mnie zaniepokoiły :(
Wcześniejsze, starsze roślinki dorastały w takich samych warunkach i nic podobnego nie obserwowałem; dodam, że zarówno oświetlenie, wentylacja itp. są identyczne.
Otóż - na największym z liści Joe's Long Cayenne są blade przebarwienia, pozostała część roślinki i następne z tej odmiany (trochę młodsze i mniejsze) są OK.

12735

Natomiast na obydwu Candlefire zauważyłem jakby usychanie końcówek liści i zmianę koloru na ciemniejszy.

12736

Zdjęcia może tego nie oddają dokładnie, ale liczę na porady doświadczonych <thumright>

Do wszystkich roślinek używam nawozu do roślin zielonych Biopon (raz na tydzień) a w międzyczasie wodę filtrowaną z Biohumusem - roślinek nie przelewam, wręcz czekam na "oklapnięcie" liści i dopiero karmię.
Avatar użytkownika
mario4mr

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 95
Images: 97
Dołączył(a): 25 sty 2017, o 09:02
Lokalizacja: Płock
Pochwały: 1
Papryki: Purrira, Piri-Piri, Joe's Long Cayenne, ozdobne

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Powrót do Choroby roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości