Yellow Habanero - Czarne plamy na liściach

Leczenie, zapobieganie

Yellow Habanero - Czarne plamy na liściach

Postprzez Ethi » 2 sie 2011, o 20:01

Witam serdecznie,
ostatnio na niektorych lisciach od moich yellow habanero (tak mniemam, bo jeszcze owocow nie wydaly - sa paczki - dwie roslinki - sadzone w maju, maja okolo 50-60 cm wysokosci) pojawiaja sie czarne plamki jak na zdjeciach ponizej (miniatury, wystarczy kliknac i sie otrzyma normalna wielkosc).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wieksze powiekszenie

Obrazek

Roslinki stoja na parapecie, nie sa doswietlane, zadnej innej odmianie papryczek bedacej obok takie plamki nie wyskakuja.
Sa nawozone raz w tygodniu malymi ilosciami takiego nawozu.

Obrazek

Czasami oprocz normalnego podlewania spryskuje liscie roslin woda, ale watpie by mialo to jakies znaczenie.
Nizej widzialem troche podobny przypadek z habanero white, aczkolwiek te plamy przyjmuja tylko takie formy jak pokazalem.
Chcialbym sie spytac czy to jest jakies chorobsko, a moze po prostu niedobor czegos i co z tym zrobic (czyms spryskac, nie przejmowac sie czy po prostu rwac takie liscie - na chwile obecna stosuje wyrywanie) ?
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Ethi

ŚWIEŻAK
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2 sie 2011, o 19:28
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Yellow Habanero - Czarne plamy na liściach

Postprzez Zdun87 » 2 sie 2011, o 21:11

Powiem Ci, że od paru dni moje wszystkie Habanero trapi ten sam przypadek :? Może to normalne dla tego gatunku, szkód u mnie jak na razie nie wyrządza
Avatar użytkownika
Zdun87

ROZGADANY
 
Posty: 208
Dołączył(a): 15 maja 2011, o 20:41
Lokalizacja: Wrocław
Papryki:

Re: Yellow Habanero - Czarne plamy na liściach

Postprzez Ethi » 2 sie 2011, o 21:37

W takim razie troche niepotrzebnie obskubalem te roslinki.
Dzieki za informacje ;)
Avatar użytkownika
Ethi

ŚWIEŻAK
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2 sie 2011, o 19:28
Papryki:

Re: Yellow Habanero - Czarne plamy na liściach

Postprzez Justysia » 2 sie 2011, o 23:38

Ja też to miałam/mam na H.white i red. Myślę jednak, że u mnie może być to z przelania lub przenawożenia. Skutków dalekosiężnych nie zaobserwowałam, minął miesiąc od początku tych plam.
Avatar użytkownika
Justysia

CHILIHEAD
 
Posty: 844
Images: 1
Dołączył(a): 12 cze 2011, o 13:31
Lokalizacja: Moje miasto ŁDZ
Papryki:

Re: Yellow Habanero - Czarne plamy na liściach

Postprzez Ethi » 3 sie 2011, o 00:20

Sprobuje mniejsze ilosci nawozu stosowac, dzieki za rade.
Do tej pory bylo to raz w tygodniu pol nakretki na litr wody na 10 roslinek (20-100cm, ale wiekszosc kolo 50cm wysokosci - numex, y habanero, jolokia, jalapeno, bishop crown + najprawdopodobniej fatali) w doniczkach 2,7L.
Tak juz odrobine zbaczajac z tematu - jesli chodzi o podlewanie to na to co wypisalem + troche knypkow w malych doniczkach ~litr (czasami troche mniej bo staram sie nie robic blota, podlewam na wyczucie) wody dziennie to odpowiednia ilosc ?
Avatar użytkownika
Ethi

ŚWIEŻAK
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2 sie 2011, o 19:28
Papryki:

Re: Yellow Habanero - Czarne plamy na liściach

Postprzez Faflucy » 3 sie 2011, o 14:52

Mam identyczne plamki na moich papryczkach. To znalazłam w necie "Ciemne plamy na liściach lub ich brzegach - nadmiar lub niedobór wody, przenawożenie, zbyt suche powietrze." Ja ograniczyłem nawóz, bo wydaje mi się że powstają od zbyt dużej ilości azotu.
Avatar użytkownika
Faflucy

NOWY
 
Posty: 13
Dołączył(a): 6 cze 2011, o 18:43
Papryki:

Re: Yellow Habanero - Czarne plamy na liściach

Postprzez Belfegor » 4 sie 2011, o 12:11

to jest od tego gdy na korzonku się od wody zle dzieje :) ja to miałem i zaleczylem przesadzeniem do większego pojemnika i podlewaniem nieco lżejszym
Belfegor
 


Powrót do Choroby roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości