Zielone plamki na kostkach wełny mineralnej - pleśń?

Leczenie, zapobieganie

Zielone plamki na kostkach wełny mineralnej - pleśń?

Postprzez bill_cutting » 16 cze 2016, o 13:30

Witam wszystkich forumowiczów.

Od zeszłego roku zainteresowałem się uprawą roślin w warunkach domowych. Niedawno zacząłem swoją pierwszą przygodę z uprawą papryki chili. Odmiana, którą wybrałem na początek to Big Jim. Więcej o swojej uprawie na pewno napisze w Growlogu. W tym temacie chciałbym przedstawić swój problem. Wczoraj zauważyłem na kostkach wełny mineralnej zielone plamki. Chciałbym zapytać co to może być? Czy to może być pleśń? W jednym growlogu na forum widziałem podobne objawy ale nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi czy to jest normalna rzecz przy użyciu kostek wełny mineralnej?
Warunki w boxie: wilgotność w dzień : 50-55% w nocy: 60%, przedwczoraj założyłem wentylator mieszający, oświetlenie: 18/24h. Roślinki podlewam średnio co dwa dni, czekając aż kostka lekko wyschnie. Od dwóch tygodni roślinki podlewam wodą z roztworem dutch pro A i B + Take Roots na rozwój korzeni. Stosuje połowę dawki zalecanej. EC roztworu jest na poziomie : 0,8 - 1 EC, PH: 5,8. Docelowo roślinki będą rosły w systemie hydroponicznym GHE AeroFlo.
Kolejnym moim zmartwieniem są fioletowe przebarwienia na niektórych liściach i fioletowy kolor łodyg. Niżej załączam zdjęcia jak wyglądają roślinki. Proszę o komentarze i porady na temat mojej uprawy.

Zdjęcia pokazujące zielone plamki na kostkach i fioletowe przebarwienia

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cała uprawa:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Warunki w boxie:

Obrazek







Pozdrawiam i liczę na wyrozumiałość :). To moja pierwsza uprawa :)
Avatar użytkownika
bill_cutting

ŚWIEŻAK
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 kwi 2016, o 17:03
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Zielone plamki na kostkach wełny mineralnej - pleśń?

Postprzez ch4 » 16 cze 2016, o 21:17

Witaj,
Zielonym nalotem najprawdopodobniej są glony jakie powstały z wody i rozwinęły się w sprzyjających im warunkach pożywki jaką zasilasz rośliny.
Fioletowe przebarwienia na liściach mogą być zaś efektem niedoboru fosforu lub cechą danej odmiany.
Przebarwieniami na łodydze bym się nie przejmował, wiele odmian papryk takowe ma i w niczym to nie przeszkadza - taki jest ich urok.

Pozdrawiam <salut>
------------
Pozdrawiam,
Darek / ch4
Avatar użytkownika
ch4

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 665
Images: 330
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 19:09
Pochwały: 74
Papryki: ostre i kolorowe

Re: Zielone plamki na kostkach wełny mineralnej - pleśń?

Postprzez bill_cutting » 17 cze 2016, o 08:43

Dziękuje za odpowiedź. Czy należy obawiać się glonów? Jest jakiś sposób żeby ich się pozbyć? W przyszłym tygodniu planuje przesadzić rośliny do systemu hydroponicznego. Jeśli chodzi o przebarwienia i niedobór fosforu, posiadam spray witaminowy, który zawiera żelazo i fosforany. Czy mogę zrobić oprysk roślinkom z połową dawki zalecanej przez producenta?
Avatar użytkownika
bill_cutting

ŚWIEŻAK
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 kwi 2016, o 17:03
Papryki:


Powrót do Choroby roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości