Co to za choroba/pasożyt/ustrojstwo?

Leczenie, zapobieganie

Re: Co to za choroba/pasożyt/ustrojstwo?

Postprzez zakooo » 30 sie 2015, o 13:52

Papryczkę chciałem sezonować na przyszły rok więc będę starał się ją ratować jutro wyruszam do ogrodniczego na zakupy ;) dziękuje za profesjonalną pomoc <thumright>
Avatar użytkownika
zakooo

NOWY
 
Posty: 10
Images: 0
Dołączył(a): 29 sie 2015, o 17:35
Lokalizacja: Kraków
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Co to za choroba/pasożyt/ustrojstwo?

Postprzez erulogoss » 30 sie 2015, o 14:35

Asahi SL raczej w ogrodniczym nie kupisz (został jakiś czas temu wycofany ze sprzedaży małolitrażowej) - uzupełnij profil o miejscowość bo może się okazać, że ktoś cię poratuje niewielką ilością
nawóz npk 19-19-19 - ja w swoim mieście obleciałem 3 centra ogrodnicze i nigdzie nie było (mam nadzieję, że będziesz miał większe szczęście) - dawkowanie 1g/L
siarczan magnezu - można kupić w aptece znany też jako sól gorzka (20g/L oprysku)
kh2po4 (fosforan monopotasowy) - do kupienia w akwarystycznym (nawóz do roślin wodnych) - 2g/L
nawóz interwencyjny do pomidorów substral - dawkowanie jak na opakowaniu

zacznij od oprysku nawozem 19-19-19 odczekaj tydzień i podlewaj tym interwencyjnym - jak się poprawi to dobrze jak nie to trzeba będzie stosować pozostałe środki tu masz wizualizację z innego posta:

Obrazek
możesz też zobaczyć też na florovit ogrodniczy w płynie małe npk a trochę mikro zawiera
Avatar użytkownika
erulogoss

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 92
Dołączył(a): 17 mar 2015, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin
Papryki: znacznie więcej niż na początku :P

Re: Co to za choroba/pasożyt/ustrojstwo?

Postprzez black » 31 sie 2015, o 10:25

Ja bym liście zostawił niech roślina dociągnie sobie z nich brakujące składniki i same odpadną. Nie ma co panikować, roślina nie wygląda tak źle, żeby stosować radykalne środki. Zastanowiłbym się poważnie nad mocną chemią (asahi sl+mocny azot), owoce już ci się wybarwiają, niedługo będziesz je jadł. Kup jakiś nawóz PK lub fosforan i siarczan potasu jak proponowali koledzy i zaaplikuj dolistnie. Możesz też spróbować nawóz Substrala Burza Kwiatów - ma sporo P i K, łatwiej go kupić. Przez zimę powinieneś przetrzymać rośliny, nawet bez większości liści :). Zresztą niektórzy zalecają ostre przycinanie.
Avatar użytkownika
black

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 53
Images: 1
Dołączył(a): 10 kwi 2015, o 14:03
Lokalizacja: Lublin
Pochwały: 1
Papryki: Lubię wszystkie ;)

Re: Co to za choroba/pasożyt/ustrojstwo?

Postprzez Drozdek » 1 wrz 2015, o 05:52

erulogoss napisał(a):nawóz npk 19-19-19 - ja w swoim mieście obleciałem 3 centra ogrodnicze i nigdzie nie było (mam nadzieję, że będziesz miał większe szczęście) - dawkowanie 1g/L


Jeśli chodzi o nawóz z zbliżonym npk, to mogę podpowiedzieć - Substral magiczna siła do ogórków, który ma npk 20-20-20.
Avatar użytkownika
Drozdek

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 118
Images: 4
Dołączył(a): 25 lut 2015, o 19:40
Lokalizacja: pomorze
Pochwały: 4
Papryki: ostre

Re: Co to za choroba/pasożyt/ustrojstwo?

Postprzez erulogoss » 1 wrz 2015, o 09:24

Drozdek napisał(a):Jeśli chodzi o nawóz z zbliżonym npk, to mogę podpowiedzieć - Substral magiczna siła do ogórków, który ma npk 20-20-20.


o widzisz... nie przyszło mi do głowy sprawdzić :) będę miał w pamięci jak ten który mam mi się skończy :)
Avatar użytkownika
erulogoss

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 92
Dołączył(a): 17 mar 2015, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin
Papryki: znacznie więcej niż na początku :P

Re: Co to za choroba/pasożyt/ustrojstwo?

Postprzez inwigilowana » 5 paź 2015, o 18:09

Cześć wszystkim,

Coś nam dziesiątkuję papryczkę i nie mamy pojęcia co to może być. W temacie 'Choroba, szkodniki czy temperatura' dowiedzieliśmy się, że nasze "maleństwo" może mieć grzyba. Mamy zatem prośbę, czy ktoś w was ma może pomysł co to może być i podpowie nam jak z tym walczyć? Niektóre listki są poskręcane, niektóre żółte i same odpadają, do tego przyczepiły się mszyce i już nie wiemy jak z tym cholerstwem walczyć :x

10255

10256

10257
Avatar użytkownika
inwigilowana

ŚWIEŻAK
 
Posty: 4
Images: 4
Dołączył(a): 5 paź 2015, o 10:36
Lokalizacja: Wrocław
Papryki:

Re: Co to za choroba/pasożyt/ustrojstwo?

Postprzez dymek » 19 kwi 2016, o 20:48

Witam Po zastosowaniu nawozu dolistnie po około tygodniu na liściach pojawiły się tego typu plamki, czytałem tu i uwdzie i stwierdziłem że zbyt duża ilość chlorku sodu lub boru w dobrą strone ide?? Jeśli tak to co radzicie i czy da rade odratować listki?? Nie wiem jaki to był nawóz, z góry dziękuje za porade.
Ostatnio edytowano 21 kwi 2016, o 20:20 przez dymek, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
dymek

ŚWIEŻAK
 
Posty: 8
Images: 26
Dołączył(a): 9 kwi 2016, o 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Papryki: Amatorka na parapecie

Re: Co to za choroba/pasożyt/ustrojstwo?

Postprzez dymek » 21 kwi 2016, o 20:07

Hop Hop pomoże ktoś??
10896
10895
10894
Avatar użytkownika
dymek

ŚWIEŻAK
 
Posty: 8
Images: 26
Dołączył(a): 9 kwi 2016, o 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Papryki: Amatorka na parapecie

Re: Co to za choroba/pasożyt/ustrojstwo?

Postprzez mih000 » 21 kwi 2016, o 20:54

Czy roślina cała marnieje czy tylko te liście co na zdjęciach? Widać, że reszta, szczególnie nowych, jest w dobrej kondycji. Rośnie ta papryka?
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)

Re: Co to za choroba/pasożyt/ustrojstwo?

Postprzez ooryginall » 21 kwi 2016, o 21:01

Skoro nie wiadomo jaki nawóz to dawka też nie znana więc możliwe, że popaliło liście od zbyt dużego stężenia.
Avatar użytkownika
ooryginall

ROZGADANY
 
Posty: 205
Dołączył(a): 20 kwi 2015, o 15:25
Lokalizacja: Oława k. Wrocławia
Pochwały: 5
Papryki: 21 odmian - sezon 2019

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Choroby roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości