psujący, gnijący owoc jalapeno

Leczenie, zapobieganie

psujący, gnijący owoc jalapeno

Postprzez 6marcin6 » 23 lip 2014, o 20:03

Dzisiaj przyglądając się papryce jalapeno fooled you znalazłem taki owoc.
Na krzaku jest ich kilka. Co to może być?
7183

To już inny krzak.
Czy takie liście to niedobory potasu? Wygląda na braki npk. Nie bardzo potrafię to dopasować do forumowej biblii niedoborów.
7184
Avatar użytkownika
6marcin6

NOWY
 
Posty: 24
Images: 72
Dołączył(a): 1 lut 2014, o 12:40
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: psujący, gnijący owoc jalapeno

Postprzez Yunius » 25 lip 2014, o 19:30

Mam dokładnie ten sam problem ze swoja pasilla. Prosiłbym o pomoc jak sobie z tym radzić. Roślina wygląda zdrowo. Owoce zaczynają początkowo więdnąć od dołu, a następnie pojawia się na nich taki nalot jak u kolegi powyżej.

Mokra zgnilizna bakteryjna (Erwinia carotovora subsp. carotovora)
Bakteria infekuje owoce przez zranienia. Miąższ zakażonego owocu papryki staje się miękki, w szczytowej części owocu przekształca się w śluzowatą płynną masę i dochodzi tam do rozerwania ścianki owocu. Zgnilizna dość szybko obejmuje cały owoc. Mokra zgnilizna występuje również na łodygach. Największe zagrożenie choroba stwarza w warunkach
wysokiej wilgotności środowiska. Choroba ta atakuje również owoce w czasie przechowywania lub transportu. Bakteria żyje saprofitycznie na resztkach roślinnych w
glebie, która najczęściej jest źródłem pierwotnej infekcji.


Czy to może być to?
Avatar użytkownika
Yunius

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 51
Images: 3
Dołączył(a): 4 maja 2014, o 00:13
Pochwały: 1
Papryki:


Powrót do Choroby roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości