czarne plamki co to jest

Leczenie, zapobieganie

czarne plamki co to jest

Postprzez edek5005 » 22 cze 2014, o 22:30

6714 6713 6712 6711
mam problem z dwiema papryczkami trzymanymi pod folią w dzień a z racji zimnych nocy trzymanymi w domu na noc
są to papryczki habanero mustard i jalapeno fioletowa, obie są w doniczkach 10l i podlewałem je dość obficie 5 dni temu
proszę o pomoc :)
Avatar użytkownika
edek5005

ŚWIEŻAK
 
Posty: 2
Images: 4
Dołączył(a): 22 cze 2014, o 21:01
Papryki: Habanero White, Habanero Mustard Satan Kiss, Jolokia Phiringi, Jalapeno fiolet

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: czarne plamki co to jest

Postprzez Pablot » 23 cze 2014, o 08:47

proponuje zaczac od:
viewtopic.php?f=28&t=3262

u mnie tez wystepuja czarne plamy (na 2-3 roslinach z 13), moze wygladaja troche innaczej, ale ktos mi pisal ze moga byc spowodowane przelaniem papryk. biorac pod uwage fakt ze ostatnio podlewales obficie, moze to byc przyczyna <salut>
"Tylko idiota ma porządek. Geniusz potrafi zapanować nad chaosem." (Albert Einstein) (ʘ‿ʘ)
Growlog
Avatar użytkownika
Pablot

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 90
Dołączył(a): 14 maja 2013, o 23:20
Lokalizacja: 0-22
Pochwały: 1
Papryki: Lemon Drop, Gusto Purple, Apache, Explosive Ember, Bishop Crown

Re: czarne plamki co to jest

Postprzez Psyhe » 23 cze 2014, o 08:47

Ciężko powiedzieć co to dokładnie jest
Miałem to samo na swoim Scorpionie, roślina nie była przenawożona ani przelewana
Ktoś mi napisał że to "czarna plamistość bakteryjna"
Roslina to przeżyła ale gubiła liście i praktycznie chorowała prze 2 miechy zanim wypuściła nowe

Autor postu otrzymał pochwałę
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: czarne plamki co to jest

Postprzez edek5005 » 23 cze 2014, o 09:45

właśnie mam nadzieje że to od przelania lub od za dużej wilgotności bo roślinki były kilka dni pod zamkniętą folią i nikt ich nie przewietrzał. Na razie wyciągnąłem na dwór i mam nadzieje że trochę przeschną chociaż pogoda nie dopisuje.
oddzieliłem je od reszty papryk tak na wszelki wypadek i zobaczymy czy to pomoże
Dziękuje za odpowiedzi :)
Avatar użytkownika
edek5005

ŚWIEŻAK
 
Posty: 2
Images: 4
Dołączył(a): 22 cze 2014, o 21:01
Papryki: Habanero White, Habanero Mustard Satan Kiss, Jolokia Phiringi, Jalapeno fiolet


Powrót do Choroby roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości