Żółte i czarne liście

Leczenie, zapobieganie

Żółte i czarne liście

Postprzez kusu » 19 cze 2014, o 15:06

Witam!

Mam problem z Thai chili i Habanero orange. Na Thai na liściach pojawiają się czarne przebarwienia (również widoczne na paru innych krzakach), liście nie odpadają. Z kolei przy Habanero orange (również widoczne przy paru innych krzakach, jednak zdecydowanie rzadziej) parę liście jest żółtych z brązowymi kropkami, przy dotknięciu odpadły. Widoczne głównie na dolnych. Wszystkie papryki zostały posadzone do zwykłej torfowej ziemi, jak dotąd dwa razy popsikane Asahi. Dwa tygodnie temu dostały po kilka granulek Azofosku a wczoraj biohumusa firmy Ekodarpol (dawka wg. instrukcji). Nie zauważyłem żadnych robaków pod liśćmi. Poniżej zamieszczam zdjęcia. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi co takiego dzieje się z papryczkami?

Habanero Orange
Obrazek

Habanero Orange
Obrazek

Habanero Orange - cały krzak
Obrazek

Thai
Obrazek

Thai - cały krzak
Obrazek
Avatar użytkownika
kusu

ŚWIEŻAK
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 cze 2014, o 14:44
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Żółte i czarne liście

Postprzez tomaszek » 19 cze 2014, o 21:19

Roślinki wydają się być w dość dobrej kondycji,według mnie zbyt późno zacząłeś ich dokarmianie a efekty niedoborów są właśnie widoczne na tych starszych liściach, należy pamiętać że niedokarmione krzaczki mają upośledzony układ immunologiczny i szybciej łapią różne choróbska.
tomaszek

SPONSOR
MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 525
Images: 17
Dołączył(a): 26 sie 2012, o 09:49
Lokalizacja: mazowieckie
Pochwały: 47
Papryki: c.annum,c.chinense,c.baccatum.c.frutescens,frutescens itp... ;)

Re: Żółte i czarne liście

Postprzez kusu » 22 cze 2014, o 13:38

Dzięki za odpowiedź. : ) Dostają regularnie biohumusa, pozostałe liście wyglądają ok, nie wygląda też żeby to się jakoś rozprzestrzeniało.
Avatar użytkownika
kusu

ŚWIEŻAK
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 cze 2014, o 14:44
Papryki:


Powrót do Choroby roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości