Nowe liście są zniekształcone i zawinięte

Leczenie, zapobieganie

Nowe liście są zniekształcone i zawinięte

Postprzez szewiec » 1 cze 2014, o 14:57

Jak na zdjęciach. Liście są zniekształcone, czasami końcówki wywijają się do góry, występują dziurki w liściach (część jest uszkodzeniami mechanicznymi ale większość pojawiła się sama). Roślinki były przelane przez jakiś czas. Walczyłem też ze szkodnikami (wyglądały jak wciornastki - prawdopodobnie przybyły z okazami otrzymanymi od kolegi które musiałem wyrzucić). Jednak szkodników było nie dużo i po ręcznym wybijaniu i usunięciu kilku liści na kilku okazach (głównie miechunki pomidorowej, a nie papryczek) wygląda na to że mam z nimi spokój. Rośliny były również doświetlane 20W świetlówką Zoo Med Flora Sun.

Proszę o pomoc w identyfikacji tego co przytrafiło się papryczkom.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
szewiec

ŚWIEŻAK
 
Posty: 5
Dołączył(a): 31 maja 2014, o 13:58
Papryki: Jalapeno
Pasilla
Habanero
Jolokia
Scorpion

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Nowe liście są zniekształcone i zawinięte

Postprzez cinas666 » 1 cze 2014, o 17:00

miałem to samo po przelaniu. Stożki wzrostu zwinięte w bawoli róg i zatrzymany ich wzrost na ponad 2 tygodnie. Powoli zaczynają odżywać. Nie robiłem nic poza mocnym ograniczeniem wody i wyeliminowaniu nawozu bo było też podejrzenie przenawożenia. Co ciekawe wzrost ponowny nastąpił jak je w ostatnie zimne dni przestawiłem z balkonu do domu. Urosły 2 razy więcej niż przez ten mega ciepły tydzień.
Avatar użytkownika
cinas666

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 104
Images: 0
Dołączył(a): 11 mar 2014, o 11:59
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 5
Papryki:

Re: Nowe liście są zniekształcone i zawinięte

Postprzez szewiec » 1 cze 2014, o 19:01

A dziury w liściach?
Avatar użytkownika
szewiec

ŚWIEŻAK
 
Posty: 5
Dołączył(a): 31 maja 2014, o 13:58
Papryki: Jalapeno
Pasilla
Habanero
Jolokia
Scorpion


Powrót do Choroby roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości