Niedobór składników mineralnych - objawy

Leczenie, zapobieganie

Re: Niedobór składników mineralnych - objawy

Postprzez solymr » 12 mar 2018, o 14:08

To jedyna Twoja roślina?
Czy na nowych przyrostach również pojawiają się podobne plamy?
To jest zeszłoroczna roślina?

Podczas zimowania często dochodzi do takich sytuacji, gdy temperatura oraz wilgotność w pomieszczeniu jest wysoka. Łatwo wówczas o np. grzyba. Zimą zaleca się trzymanie roślin w niższej temperaturze, a jeśli to nie jest możliwe to miejsce musi być przewiewne. Jeśli to rzeczywiście choroba to oprysk można zrobić miedzianem 50 wp. Ja jestem daleki od stosowania takich preparatów i sugerował bym częste wietrzenie pomieszczenia gdzie znajduje się roślina.
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Niedobór składników mineralnych - objawy

Postprzez sosna_18 » 12 mar 2018, o 16:29

Mam jeszcze morouge red i piri piri, wszystkie rosliny z ubieglego roku i na tej pierwszej tez sa takie plamy ale tylko na starych lisciach a przy habanero na nowych. Prawde mowiac to tak mi sie wydawalo ze to kwestia suchego powietrza i za duzej temperatury.Na poczatku roku urodzila mi sie cora wiec grzejniki stale gorace sa. Dzieki o pozdrawiam.

Wysłane z mojego G3112 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
sosna_18

NOWY
 
Posty: 48
Images: 7
Dołączył(a): 1 sie 2013, o 18:38
Lokalizacja: Pomiechówek
Papryki: yellow cayenne,bolivian rainbow,capsicum samba

Re: Niedobór składników mineralnych - objawy

Postprzez mdan » 18 mar 2018, o 16:53

Witam,
uprawiam sobie [po raz pierwszy] chili w growboxie. Ostatnio na roślinkach odmiany Garden Salsa i Jalapeno (w mniejszym stopniu) zauważyłem że liście zrobiły się jaśniejsze niż u reszty roślinek. Na początku myślałem że to z przelania i przesuszenia - roślinki rosły jeszcze w miniaturowych doniczkach (7x7x7, 8x8x8 cm), a oświetlenie + wentylacja po podlaniu szybko wysuszały ziemię. Podlewanie co 2-5 dni (w zależności od wilgotności podłoża), czasem z biohumusem (w małej ilości).
Sadzonki zostały przesadzone do większych pojemników, podlane i nawiezione doglebowo Magiczną Siłą do Pomidorów (połowa dawki).
Czy sadzonkom brakuje któregoś składnika i zintensyfikować nawożenie czy poczekać na efekty przesadzenia do większych doniczek?
Poniżej zdjęcia
13944

13942
13943
Avatar użytkownika
mdan

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Images: 5
Dołączył(a): 1 lip 2017, o 17:40
Lokalizacja: Wieliczka
Papryki: Chili NN, Aji White Fantasy, Jalapeno

Re: Niedobór składników mineralnych - objawy

Postprzez mp8 » 19 mar 2018, o 13:31

U mnie podobnie ciemnieją liście, wydaje mi się że mam przelane rosliny.
Avatar użytkownika
mp8

NOWY
 
Posty: 18
Images: 0
Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 14:45
Lokalizacja: Lublin/Jasło
Papryki:

Re: Niedobór składników mineralnych - objawy

Postprzez jonaszw » 28 mar 2018, o 15:32

Cześć, z tego co wyczytałem to moje rośliny cierpią na niedobór azotu ale wole wrzucić fotki żeby ktoś bardziej kompetentny się wypowiedział (z racji tego, ze to moje pierwsze podejście do tematu) i ewentualnie potwierdził:

https://zapodaj.net/4a8ee0294474b.jpg.html
https://zapodaj.net/39a6cb6894714.jpg.html
https://zapodaj.net/4f65d8d3c3220.jpg.html

Końcówki liści robią się powoli żółte i taki stan postępuje wgłąb liścia

Z góry dzięki za porady :)
Avatar użytkownika
jonaszw

NOWY
 
Posty: 19
Images: 10
Dołączył(a): 5 mar 2018, o 10:26
Papryki: Habanero Red, Dutch Chilli, Jamaican Red, Jalapeno, Lemon Drop, Black Banana

Re: Niedobór składników mineralnych - objawy

Postprzez solymr » 28 mar 2018, o 18:15

problem nie jest brak minerałów, prędzej za często podlewane rośliny, brak ruchu powietrza, mała ilość światła.
Jeśli masz możliwość to doświetlaj rośliny, jeśli nie to pozostaje cierpliwość.
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Niedobór składników mineralnych - objawy

Postprzez jonaszw » 28 mar 2018, o 19:26

Dzięki za szybką odpowiedź :) Rośliny są w boxie i doświetlam je po ok 16h dziennie i wiatrak kilka razy na godzinę wietrzy boxa. Jeśli chodzi o przelanie to niedawno je przesadziłem do większych doniczek z kubków 200ml i faktycznie może trochę za dużo podlałem ale już od prawie tygodnia nie widziały wody. No nic, czekam w takim razie i będę obserwował jak to się rozwija :)
Avatar użytkownika
jonaszw

NOWY
 
Posty: 19
Images: 10
Dołączył(a): 5 mar 2018, o 10:26
Papryki: Habanero Red, Dutch Chilli, Jamaican Red, Jalapeno, Lemon Drop, Black Banana

Re: Niedobór składników mineralnych - objawy

Postprzez solymr » 28 mar 2018, o 19:57

Skoro tak ma się sprawa, to myślę, że rośliny przechodzą szok po przenosinach. Poza tym za wcześnie je przeniosłeś, w kubkach 200ml spokojnie mogą siedzieć aż będą miały 3 pary liści właściwych lub korzenie wypełnią cały kubek.
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Niedobór składników mineralnych - objawy

Postprzez jonaszw » 29 mar 2018, o 07:37

Na forum trafiłem dopiero po wysianiu, w przeciwnym razie mogłoby wyglądać to trochę inaczej a co za tym idzie błędów by było mniej. W następnym sezonie na pewno będzie lepiej. Raz jeszcze dzięki za pomoc ;)
Avatar użytkownika
jonaszw

NOWY
 
Posty: 19
Images: 10
Dołączył(a): 5 mar 2018, o 10:26
Papryki: Habanero Red, Dutch Chilli, Jamaican Red, Jalapeno, Lemon Drop, Black Banana

Re: Niedobór składników mineralnych - objawy

Postprzez tvnewage » 31 maja 2018, o 09:27

Witam, przeszukałem forum ale nie mogłem znaleść odpowiedzi co może być tej papryczce. Na dole liście wyglądają okej chodź troche oklapły a na górze liście zrobiły się takie nie dorozwinięte lekko skręcone. daje zdjęcie może ktoś fachowym okiem coś pomoże
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
tvnewage

ŚWIEŻAK
 
Posty: 3
Dołączył(a): 31 maja 2018, o 09:09
Papryki:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Choroby roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron