Czarna parcha atakuje liście

Leczenie, zapobieganie

Czarna parcha atakuje liście

Postprzez viris » 4 mar 2013, o 12:22

Witam, jakieś 3 dni temu zauważyłem na jednym z moich krzaczków (mianowicie Lemon Drops) że coś atakuje jeden liść na środku przy nerwie. Kropeczka była mała wielkości główki od szpilki. Musiałem jednak wyjechać na 2 dni. Wczoraj po powrocie zaatakowane były już 4 liście, parcha stanowiła już znacznie większą cześć liścia niż tylko mała kropeczka. Niektóre liście są jeszcze zdrowe, ale przed chwilą zauważyłem że zaatakowany został następny. Jak tak dalej pójdzie stracę całą roślinę, bo niektóre liście zaczynają opadać (klapły), a tego bym nie chciał bo mam tylko 1 krzaczek tej odmiany. Bardzo proszę o pomoc.

Obrazek

Obrazek
"Veni, vidi, vici"
Avatar użytkownika
viris

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 88
Images: 22
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 18:30
Lokalizacja: Małopolska
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Czarna parcha atakuje liście

Postprzez tomaszek » 12 mar 2013, o 22:35

Toczeń jak by powiedział Dr.House. ;)
No nie ciekawie to wygląda,nie miałem okazji z takim "czymś" walczyć.
Zawsze trzymam w pogotowiu coś na robala i grzyba o szerokim spektrum działania i walę często się udaje.Choroby wirusowe jednak trzeba zdefiniować.
Bo to raczej nie jest niedobór czy nadmiar któregoś z minerałów.
Jak to wygląda dzisiaj?
tomaszek

SPONSOR
MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 525
Images: 17
Dołączył(a): 26 sie 2012, o 09:49
Lokalizacja: mazowieckie
Pochwały: 47
Papryki: c.annum,c.chinense,c.baccatum.c.frutescens,frutescens itp... ;)

Re: Czarna parcha atakuje liście

Postprzez karsky87 » 5 maja 2013, o 09:19

Chłopaki ratunku mam to samo i też na lemon dropach :/ doradźcie coś bo inaczej wszystkie lemon dropy mi padną.

-- 5 maja 2013, o 10:22 --

Chłopaki ratunku mam to samo i też na lemon dropach :/ doradźcie coś bo inaczej wszystkie lemon dropy mi padną.
Avatar użytkownika
karsky87

NOWY
 
Posty: 31
Images: 0
Dołączył(a): 10 maja 2012, o 10:01
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Papryki: z Afryki

Re: Czarna parcha atakuje liście

Postprzez karlos » 5 maja 2013, o 10:18

oberwij chore liście,
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Czarna parcha atakuje liście

Postprzez Zdun87 » 5 maja 2013, o 17:12

karlos napisał(a):oberwij chore liście,


niestety w tym przypadku to nie pomoże :( miałem to w zeszłym roku na bishopach. Co ciekawe temat ten był tyle razy poruszany i we wszystkich przypadkach było to na baccatumach. Ja też oberwałem porażone liście, mimo to nic to nie pomogło. Zmieniałem ziemie, próbowałem z wilgotnością ziemi jak i powietrza. Początkowo rozważałem również przenawożenie azotem - gigantyzm na tle innych, mocna zieleń - jednak dalej nic. Papryka w końcu wylądowała na dworze, dostała z miedzianu i zaczęła powoli dochodzić do siebie. Zanim to jednak nastąpiło była już prawie łysa. Do dzisiaj nie mam pojęcia co to jest - z pewnością jak wspomnieli poprzednicy na pewno nie nadmiar/niedobór składników odżywczych tylko jakiś wirus
Avatar użytkownika
Zdun87

ROZGADANY
 
Posty: 208
Dołączył(a): 15 maja 2011, o 20:41
Lokalizacja: Wrocław
Papryki:

Re: Czarna parcha atakuje liście

Postprzez karlos » 5 maja 2013, o 17:16

Jeśli miedzian (środek grzybobójczy) poskutkował to znaczy, że miałeś do czynienia z "grzybkami".

Obrywać liście zawsze warto tak samo jak odseparować zdrowe rośliny od chorych. ;)
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:


Powrót do Choroby roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości