Czy mam powody do zmartwień? (Plamki i usychanie listków)

Leczenie, zapobieganie

Re: Czy mam powody do zmartwień? (Plamki i usychanie listków

Postprzez emczer » 11 maja 2012, o 14:06

Dzięki wielkie, zapewne masz rację. Znalazłem jednak główną przyczynę tego stanu - brak drenażu w doniczce... :oops: Karygodny błąd, ale już naprawiony. Ziemia mocno przepłukana wodą, krzak powinien się odbić w najbliższym czasie. <thumright>
Avatar użytkownika
emczer

ROZGADANY
 
Posty: 237
Dołączył(a): 30 paź 2011, o 20:05
Lokalizacja: Kostrzyn/Wrocław
Highscores: 3
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Czy mam powody do zmartwień? (Plamki i usychanie listków

Postprzez emczer » 15 cze 2012, o 10:31

Post pod postem, ale jak trzeba, to trzeba, może ktoś odpowie.
Cóż to jest?
Zaatakowało mi 7pot'a i jedną z sadzonek naga morich. Trwa to ostatnie kilka dni i nie wygląda to przyjemnie.
Tylko młode pędy, i też nie wszystkie. Głównie przy szczycie.

Obrazek
Avatar użytkownika
emczer

ROZGADANY
 
Posty: 237
Dołączył(a): 30 paź 2011, o 20:05
Lokalizacja: Kostrzyn/Wrocław
Highscores: 3
Papryki:

Re: Czy mam powody do zmartwień? (Plamki i usychanie listków

Postprzez StRess » 25 paź 2013, o 19:02

Cześć Wam!

Jestem początkującym hodowcą ostrych papryczek, dorwałem jakiś czas temu na targu 25-cio centymetrową roślinkę z zielonymi jeszcze wtedy owocami.
Owoce dojrzały, zrobiły się czerwone, pozrywałem, nasiona powyciągałem i posadziłem metodą wacik kosmetyczny + pojemnik na żywność.
Z 36 posadzonych nasionek 36 wypuściło kiełki i żadna z roślinek nie umarła, ale niestety z każdą z nich dzieje się to, co na poniższych zdjęciach.
Na bank jest to błąd w hodowli, tylko jaki?

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wszystkie stare listki wysuszają się najpierw po obrzeżach, później obumiera cały koniec liścia. Nowe liście są ładne i soczyście zielone.
Taki stan jest od samego początku, czyli najpierw usychały liścienie, później dalsze piętra liści.
Papryczki ztoją na parapecie, w temperaturze około 21-22stC, bez przeciągu. Nie pada na nie bezpośrednio słońce, mieszkanie jest tak ustawione, że cały czas jest "jasny cień".
Brak nawozu, podlewane delikatnie co drugi dzień tak, aby gleba była cały czas bardzo delikatnie wilgotna, ale nie mokra ani nie sucha ;)
Co może być tego przyczyną?
Dzięki :)

-- 25 paź 2013, o 19:04 --

Nie widzę opcji "edytuj" a zauważyłem, że zdjęcia się nie ładują, podaję więc link do dropboxa:
https://www.dropbox.com/sc/kcrw7atyqo0gi62/Smh3bk6YEv#/
Avatar użytkownika
StRess

ŚWIEŻAK
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 paź 2013, o 18:38
Papryki:

Re: Czy mam powody do zmartwień? (Plamki i usychanie listków

Postprzez Polishteam » 8 lis 2013, o 15:24

Wyglądają jak popalone, ale ciężko teraz o taki stan, gdyż raczej słońca za dużego to nie uświadczysz.
Może coś nie tak jest z ziemią?
Miałem podobnie ale nie szło tak jak napisaleś, że po kolei wszystkie partie liści usychały.
Avatar użytkownika
Polishteam

GOD OF CHILIHEAD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1180
Images: 451
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 10:18
Pochwały: 4
Highscores: 1
Papryki:

Re: Czy mam powody do zmartwień? (Plamki i usychanie listków

Postprzez StRess » 9 lis 2013, o 15:42

Teraz już niestety najniższe partie liści przestały usychać, zaczęły natomiast więdnąć. Od tego czasu w roślinkach wyrosły po 3-4 nowe piętra + zaczynają wychodzić nowe liście bezpośrednio z łodygi. Najniższe liście niestety więdną, zaraz po tym jak poobsychają po bokach...
Może powinienem je doświetlać jakąś jarzeniówką/listwą LED?
Dzięki! :)
Avatar użytkownika
StRess

ŚWIEŻAK
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 paź 2013, o 18:38
Papryki:

Poprzednia strona

Powrót do Choroby roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości