semillas.de - jesień 2013

semillas.de - jesień 2013

Postprzez Alviczka » 9 cze 2013, o 23:07

Tej jesieni, tuż po zbiorach zamierzam dokonać pewnych zakupów w tym banku nasion. Jeśli ktoś chciałby się dołączyć - było by fajnie złożyć zamówienie razem. Jak ktoś jest z okolic śląska (Jaworzno,Katowice i te rejony) lub z małopolski (Kraków) wtedy nawet nie trzeba będzie wysyłać :mrgreen:

Jeśli ktoś chciałby się dołączyć do zamówienia, można by podzielić dane nasiona na konkretną ilość osób. Jako, że wszystkie odmiany kosztują tyle samo - 1,5Euro, każdą partię 10 nasion, można podzielić na praktycznie dowolną ilość osób np. gdyby do jednej odmiany było 3 chętnych, można dzielić 3+3+4 (gdzie każdy płaciłby za tyle nasion ile by brał, np. 3 nasiona = 3x0,15).
Nie wiem czy ta strona rozsyła gratisy do zamówień, jeśli tak - nie zamierzam trzymać ich dla siebie, rozdzielone by były po sprawiedliwie między wszystkich zamawiających którzy byli by na daną gratisową odmianę chętni. Jeśli gratisów nie rozsyła - to prościej będzie dzielić ;)

Myślę, że mamy całe lato by zastanowić się nad odmianami... postanowiłam założyć ten temat już teraz by móc łatwo precyzować swoje decyzje i chęci co do odmian.

Co do opłaty - jeśli by wyszło nie za wiele (okolice tych 10-kilkunastu odmian) to założę, i zainteresowani odmianami zwrócą mi w trybie późniejszym. Gdyby jednak zamówienie się rozrosło, jako żerujący wciąż na rodzinie i niskopłatnym dorabianiu student, byłabym wdzięczna za wpłatę tuż przed tym, jak będę wysyłać pieniądze do semillas.de ;). Cóż, choćby częściową. ;) ale, to jedynie przy większym zamówieniu... myślę, że jednak do tego nie dojdzie ;)


Aktualna LISTA ODMIAN : (nasiona zarezerwowane/10)

Buena Mulata (5/10)
Cacho Negro (5/10)
Czech Black (5/10)
Palmichal Negro (3/10),
Royal Black (3/10)
Aji Panca (3/10)
Machu Pichu (5/10)
Pimenta da Neyde (5/10)
*Hungarian Wax (3/10)
*Jaimaican Hot Red (3/10)
Ostatnio edytowano 12 cze 2013, o 20:17 przez Alviczka, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Alviczka

NOWY
 
Posty: 33
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 02:56
Lokalizacja: Kraków/ przelotnie Śląsk
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: semillas.de - jesień 2013

Postprzez Syndi » 10 cze 2013, o 18:48

Alviczka napisał(a):Na następny sezon, zdecydowanie marzą mi się czarne papryczki ;)


Ojojoj! a skąd takie zamiłowanie do czarnego koloru :shock:

PS.
Pimenta dr Neyde rośnie u mnie na parapecie. Roślina ma ok 70cm. Sporo kwiatków, ale nie zawiązała jeszcze owoców.
A z czarnych odmian Goat's Weed (Black Cobra) dobrze sobie radzi outdoor - zawiązane już ok 5 owoców.
Mam nadzieję, że będę miał nasionka pod koniec sezonu.
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Syndi

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1304
Images: 52
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 16:13
Lokalizacja: wieś niedaleko od Stolicy
Pochwały: 20
Highscores: 1
Papryki: ...są dla mnie najważniejszą przyprawą

Re: semillas.de - jesień 2013

Postprzez r.o.k. » 11 cze 2013, o 20:16

ja powiem tak;]
zamawiałem w tym sezonie 3 odmiany z semillas (fatali white, butch t, morouga yellow). Nasionka przyszły bardzo szybko (5-6 dni), bylo ich z 13-14 z kazdej odmiany, oraz 2 odmiany gratis. Kielkowalnosc na poziomie ok 80%. Myślę ze jakby się dogadać z właścicielem to można by jakieś zniżki wyciągnąć. Z tego co z nim korespondowałem to to naprawdę chillhead z zamiłowania;]
Avatar użytkownika
r.o.k.

NOWY
 
Posty: 25
Dołączył(a): 6 sie 2012, o 20:48
Lokalizacja: Gliwice, Racibórz
Papryki:

Re: semillas.de - jesień 2013

Postprzez malak19917 » 11 cze 2013, o 22:12

A powiedźcie mi w jaki sposób płaci się za zakupy na tej stronie?? Wystarczy do tego samo kont paypal??
Avatar użytkownika
malak19917

NOWY
 
Posty: 10
Dołączył(a): 29 maja 2013, o 22:57
Papryki:

Re: semillas.de - jesień 2013

Postprzez Alviczka » 12 cze 2013, o 01:19

Syndi, uznałam, że ten kolor pasuje do moich pechowych upraw. W tym sezonie trzy plagi... pleśń, ziemiórki i... grad, tej wielkości, że wybił w stole dziury jak karabin maszynowy. W papryczkach - też.
A tak na serio, po prostu lubię ten kolor, ładnie się komponuje. Odmian papryk jest kilkaset (kilka tysięcy?) więc, prócz walorów smakowych, warto spróbować jakieś kolorystyczne. Jako, że wiem że najpewniej papryczki uchowają się na moim krakowskim balkonie, wielkości złożonego ręcznika plażowego - w tym sezonie stracilam wszystko, czego tam nie upchałam - postanowiłam na następny sezon wkomponować je na ten balkon na stałe. Pomiędzy kaskadowymi pelargoniami, kwitnącym kiwi, groszkiem i fasolą, donicą różowych truskawek i lasem mieczyków, jakoś tak pasowałyby mi czarne owocki chili, odznaczając się na tle reszty pstrokacizny. Muszę tylko opracować wtedy jakiś system nawadniania, bo nie ma siły, bym ja się na tym balkonie też zmieściła... ;)



Dobre słyszeć, że dają gratisy :) I kiełkowalność też... ja zamawiałam ostatnio z pepperlover, i kiełkowalność mnie nie zachwyciła, może to wina odmian. Myślę, że tym bardziej jest sens zamawiać nasiona w parę osób, bo im więcej się zamówi, tym większa szansa na fajne gratisy ;)
Avatar użytkownika
Alviczka

NOWY
 
Posty: 33
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 02:56
Lokalizacja: Kraków/ przelotnie Śląsk
Papryki:

Re: semillas.de - jesień 2013

Postprzez Adi » 12 cze 2013, o 09:27

O z chęcią przyłącze się do zamówienia :)
Avatar użytkownika
Adi

NOWY
 
Posty: 25
Dołączył(a): 7 maja 2011, o 15:18
Lokalizacja: Bydgoszcz
Papryki:

Re: semillas.de - jesień 2013

Postprzez Uncensored » 12 cze 2013, o 12:06

Ja bym chętnie wziął
*Hungarian Wax 3szt
*Jaimaican Hot Red 3szt
jak będziecie na 100% zamawiać to dajcie znać :)
Avatar użytkownika
Uncensored

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Dołączył(a): 30 maja 2013, o 17:55
Papryki:

Re: semillas.de - jesień 2013

Postprzez r.o.k. » 12 cze 2013, o 16:39

Ogólnie to ja sie moge podjac zamowienia jezeli by watrosc nie przekraczala powiedzmy tych 25 euro. Z gosciem juz pisalem wiec mnie tam powinien kojarzyc i cos tam powinienem wywalczyć;] ale to proponuje gdzieś w wrześniu o tym myśleć.

ps jakby kogos interesowalo to tu kanal z semillas na yt:
http://www.youtube.com/user/SemillasLaPalma
Avatar użytkownika
r.o.k.

NOWY
 
Posty: 25
Dołączył(a): 6 sie 2012, o 20:48
Lokalizacja: Gliwice, Racibórz
Papryki:

Re: semillas.de - jesień 2013

Postprzez Alviczka » 12 cze 2013, o 20:28

do 25 to ja także dam spokojnie radę ;) ok. 10 euro siedzi i tak na paypalu, zostało z poprzednich zakupów - warto wykorzystać :D ja jedynie "korespondowałam" za pomocą yt - mam kanał w subskrypcjach... Przy tym poradniku: http://www.youtube.com/watch?v=GNewAJb8YyM zmusiłam swojego domowego niemieckojęzycznego ludzia, do tłumaczenia mi zdanie po zdaniu co on mówi :D
Avatar użytkownika
Alviczka

NOWY
 
Posty: 33
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 02:56
Lokalizacja: Kraków/ przelotnie Śląsk
Papryki:

Re: semillas.de - jesień 2013

Postprzez gringo » 12 cze 2013, o 20:32

Bardzo dobry pomysł. Też chętnie zakupię 2-3 odmiany!
Avatar użytkownika
gringo

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 59
Images: 22
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 15:10
Papryki: Little Elf, Jalapeno

Następna strona

Powrót do Kupię

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron